Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: SİZCE HANGİSİ
TP9 SF ELITE S
SAR9
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAR9 / TP9 SF ELITE S KARŞILAŞTIRMA
Merhabalar iki tabanca hakkında bilgilerinize ve karşılaştırmanıza ihtiyacım var. İki tabancada yerli silahlar... 

-Sarsılmaz SAR9
-Canik TP9 SF ELITE S 

Alıntı

İki tabanca arasındaki karşılaştırmayı yapacak kadar engin tecrübeye sahip olmamakla birlikte naçizane tercih sebebim olan Sar9 a bir küçük değinebilirim.

3 Aydır "Evet ben TP9 SF Elite Satın Alacağım" modunda iken MKE yoluna koyulmadan önce Osman abinin "SAR 9 İĞNE ÇALIŞMA YÖNTEMİ" başlıklı videosu beni arayışlara soktu. TP9'un yurt dışı videolarında "drop fail test"
 başlıklı videolarında sırt üstü düşen silahlarda patladığınıda biliyordum ve benim için can sıkıcı bi durumdu.

Tam kurulu taşımada dahil iğnenin kapsül patlatacak enerjisi olmadığından dolayı (İğne çalışma prensibi ddolayısı ile) ve aradaki ciddi fiyat farkına bakarak Sar9 tercih ettim. MKE'ne gidene kadar TP9 SF Elite silahını elime almışlığım yoktu, sar9 ile karşılaştırdığımda gerçekten kaliteyi hissettiren temiz ve titiz bir işçilik farkıda olduğunu söyleyebilirim. Ama SAR9 elime tam oturdu. İçime sindi Sar9 tercih ettim.

Tercihinizde içinizdeki sesi dinleyin, ben öyle yaptım  Angel

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, ckenarli
Efendim ben de TP9 Elite, SAR9 ve PX9 arasında gidip gelmekteyim.. Lakin forumdaki SAR9 başlıklı yazıda emniyet ihalesinde silahın mükerrer atış yaptığını duyunca vazgeçtim.. TP9 için bir sayın üyenin belirttiği gibi düşme durumunda kurulu iken ateş alma sorunun oldugunu da videolardan izledim ... Aynı sorun sanırım PX9' da da var.. Ancak PX9' un HS tabancanın klonu olduğu kabze amniyetinin kaldırılması sonucunda dahada iyi olduğu yazısı da mevcuttu.. Bu bılgıler şahsıma ait olmayıp bu bılgıleri verebılecek bilgi donanımına sahıp olmadıgımı belirtmek isterim.. Polimer anlamda üstadlardan ben de tabsiye bekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
Aslında Osman Ortaç Bey' in bir videosuna yapılan yoruma denk geldim. Yorumda bu iki modeli karşılaştırmasının yapılması talep edilmişti.
Osman Bey de yapmak istediğini, fakat iki tabancayı aynı anda bulamadığını belirtmiş...
Fakat zannımca ya vakit ya da uygun bir ortam oluşamadığını düşünüyorum.

Alıntı

(02-11-2017, 05:21 PM)victorinox demiş ki: Lakin forumdaki SAR9 başlıklı yazıda emniyet ihalesinde silahın mükerrer atış yaptığını duyunca vazgeçtim.. 

SAR9 şimdiye kadar EGM' nün yaptığı tek bir testte yer aldı, o testleri de başarı ile tamamladı. 

SAR9' un tam otomatik atış yaptığı gerekçesi ile elendiği testler SSM' nın yürüttüğü Milli Tabanca Projesi' nde yapılan testlerdir.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
karabasan, tirendaz, victorinox, sezgin63, ckenarli, nsyuksel, Kara45
Teşekkür ederim Sayın Lupus, bu durum açıkçası beni korkuttu mükerer atış olayı hususu dikkat edlimesi gereken bir durum bence..Bir silaha iyi ya da kötü diyebilecek bilgiye sahip biri değilim..Kaldı ki bu bilgisizliğim ile ancak forumdan okuduklarımla ya da internetten yaptıgım araştırmalar sonucu bir fikire sahip olabılıyorum, lakin herksin yorumuna da güven olmuyor..

Bendeniz sizlerden yerli polimer bir tabanca tavsiyesi istiyorum..Polimer isteğimin sebebi hafif olması taşıma amaçlı bir tabancanın hafif olması çok önemli..Açıkçası Canik C 100 modeli polimer olmasada hakkında övguler duymuştum ancak polimer bir silah önceliğim.Yine de tavsiye ederseniz o modele de yönelebilirim. Sadece GİRSAN MC28 modelini görsel açıdan beğenmedim, NATO testlerine 6 kat fark attığı belirtilse de benim tercih listem;

1-Canik TP9 SF ELITE S
2-TİSAŞ PX9
3-Sarsılmaz SAR 9

Canik için kurulu iken yere düşünce ateş aldığı söylendi...
TİSAŞ' ın ihalede testi geçemediği söylendi...
SAR9' un ise mükerrer atış yaptığı söylendi...

Ancak yine de bir üye SAR9 başlığında alınacak silahın belli olduğunu yazdı..Bu silahlardan hangisi seçilmeli? Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
(03-11-2017, 01:16 PM)victorinox demiş ki: Teşekkür ederim Sayın Lupus, bu durum açıkçası beni korkuttu mükerer atış olayı hususu dikkat edlimesi gereken bir durum bence..Bir silaha iyi yada kötü diyebilecek bilgiye sahip biri değilim..kaldı ki bu bilgisizliğim ile ancak forumdan okuduklarımla yada internetten yaptıgım araştırmalar sınucu bir fikire sahip olabılıyorum lakin herksin yorumuna da güven  olmuyor..bendeniz sizlerden yerli polimer bir tabanca tavsiyesi istiyorum..polimer isteğimin sebebi hafif olması taşıma amaçlı bir tabancanın hafif olması çok önemli..açıkçası canik c 100 modeli polimer olmasada hakkında övguler duymuştum ancak polimer bir silah önceliğim.Yine de tavsiye ederseniz o modelede yönelebilirim adece girsan mc28 modelini görsel açıdan beğenmedim nato testlerini 6 kat fark attığı belirtilsede ben tercih seçeneklerim
1-Canik tp9 sf elite s
2-Tisaş px9
3-Sarsılmaz sar 9
Canik için kurulu iken yere düşünce ateş aldığı söylendi
Tisaş ın ihalede testi geçemediği söylendi
Sar9 un ise mükerrer atış yaptığı söylendi
Ancak yinede bir üye sar9 başlığında alınacak silahın belli olduğunu yazdı..bu silhlardan hangisi seçilmeli..şimdiden teşekkür ederim

Aynı durumdan ben de muzdaribim, ben de harıl harıl çalışıyorum ve araştırıyorum. Değerli bilgilerinizle bizleri aydınlatırsanız memnun olurum...

Alıntı

Sayın forum üyeleri söz konusu tabancaların hepsi yeni piyasaya çıkmış çok genç modeller olduğundan sahadan geri dönüş raporları henüz çok net değil.Alıp kullanan kişilerden şu an için memnun olan olduğu gibi sıkıntı yaşadığını söyleyende var.İhale,test vb. durumlar içinde aynı durum söz konusu anladığım kadarı ile.Zaman en iyi testtir anlayışından yola çıkarsak ne kadar araştırsanız bile çıkışından minimum 8-10 yıl geçip rafine edilmemiş hangi yeni model tabancayı alırsanız alın ''beta tester'' konumundasınız.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, defender45acp
Silah seçimi ve tavsiyesi, aynı doktor seçimi ve tavsiyesi gibidir...

İyi olursa Allah' tan... Kötü olursa doktordan...

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
Kimble, ckenarli, tirendaz, alpago, iso, Rubikon, Tongel, asuspc, xeorx, karabasan, defender45acp, Dr.Oz, roan, Kara45
(03-11-2017, 03:11 PM)lupus demiş ki: Silah seçimi ve tavsiyesi, aynı doktor seçimi ve tavsiyesi gibidir...

İyi olursa Allah' tan... Kötü olursa doktordan...

Büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım, fakat siz bu tercihler arasında bir karar vermek istediğiniz taktirde hangi modeli tercih ederdiniz? Cevabınız bizleri mutlu edecektir. Şöyle ki, biz daha yolun çok çok başındayız ve doğru yolun gösterilmesinde yardıma ihtiyacımız var.

Allah korusun ama illaki sorun (Üretim bandında oluşan sebeplerden, tabancanın teknolojisinden oluşabilecek bir arızada yüzde bir bile olsa şanslı olmamıza bağlı) gelip bizi bulur ve bu durum yaşanacaktır. 

Şahsım adına ben en azından @lupus tavsiye etti de böyle oldu demeyeceğime inanıyorum. (Gaflet ve delaletle söylermiyim tam emin değilim, söylesem bile yazıya dökmem böyle birşeyi) 

Cevabınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım. 

Saygı ve hürmetlerimle...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
victorinox, asuspc, aşite, whiteblood

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi