Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sw 5906 Kumlama
Sahibi olduğum Sw 5906 silahımı tanıdığım güvendiğim bir ustaya kumlatmak istiyorum.Daha önceden silahını kumlatan veya kumlatma konusunda bilgi sahibi olan üstadlardan yardım istiyorum.Silaha çalışmasına bir zararı olur mu? Silahın ömrünü kısaltırmıyım gibi çekincelerim var.Üstadlardan deneyimi olanlardan fikir almak istiyorum.

Alıntı

Sn. hedonist .

Bildiğim kadarıyla 5906 lar İnox serisi tabancalardır. Gerçi siyah boyalı olanları nette görmüştüm. Türkiye de naçizene zatım olarak görmedim. Kumlama pas, boya yada az biraz ince yüzey perdahı için yapılır: Kumlamayı siz neden istiyorsunuz inox bir tabancada ?

Saygılar.

Alıntı

Sn. Hedonist
Silahınızda bu işlemi gerektirecek bir sorun yoksa hiç bir şekilde orijinalliğini bozmamanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

Alıntı

Çizikler var o yüzden düşünmüştüm.

Alıntı

Ben size Kozluoğlunu tavsiye edeceğim. Kendi gözlerimle bir SS tabancaya uygulanmış işleme şahit olduğum için öneriyorum. Forumda da bir çok kez gündeme gelmişti kendisi.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...uo%C4%9Flu

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...uo%C4%9Flu

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Karabasan işleme değil kumlama yaptıracağım.Kozluoğlunun kalitesi tartışılmaz.Ama iki işlem farklı şeyler.

Alıntı

Bırakın çizik kalsın, Sn hedonist. 2011 yılında, sw 5906'ı aramaya başladığımda 5-6 farklı 5906 ile karşılaştım. Kumlanmış olanların rakamlarının, diğerlerine göre 1,000 tl civarında, altında birkaç tane bulmuş, almamıştım. (iyi ki de almamışım) Ruhsat süresi dolmaya yakın, silahı satmaya karar verdiğimde, her gelen alıcı kişi, başta kumlanmış olduğuna, 2 nci olarak ta tetik üstündeki prinç parçaya bakıyorlar. Bu durum sizi, kozmetik açıdan rahatsız ediyor olabilir. Ancak, silahı satmanızda 2 nci el değerini düşüreceği kesin. (Bu yaklaşım, tamamen şahsi fikrim olabilir.)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hedonist
Ben "uygulanmış işleme" derken, paslanmaz çeliğin üzerine yapılan kumlama ve sonrasında titanyum kaplama dan bahsetmek istedim. Kumlama ve işleme farklı uygulamalar farkındayım. Benim eksik anlatımım dan kaynaklandı sanırım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, hedonist
Sayın karabasan kumlamadan sonra kaplama yapılmıyor.

Alıntı

Konunuzu dağıttığım için kusura bakmayın. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır bu konu.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi