Uçakta Silahlardan Ücret Alınması
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uçakta Silahlardan Ücret Alınması
Şunu da belirtmeyi unutmuşum ödemeyi check in bankolarından yapamıyorsunuz. Bilet satışa gidip, ödeme yapıp, faturasını check in bankosuna ibraz ettikten sonra silah etiketi alıyorsunuz ve onuda polis noktasına teslim etmeniz gerekiyor. Yani silahınızla hava alanına geliyorsanız uçuşunuz dan en az 1 saat önce hava alanında olmanız şart, yoksa uçağa yetişmeniz çok zor. Artık silahsız uçuşu tercih etmek zorunda kalacağım. Malum şehir trafiği, koşuşturması derken son dakikada hep uçağa yetişiyoruz. Ekstra gidiş-dönüş 40 TL ödemekte gerçekten çok dokundu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckarabina
Zaten bir sıkıntıyken daha fazla nasıl zorlaştırırız diye düşünüp bunu bulmuşlar. Önce silah teslim yerine teslim ediyorsunuz. Sonra bilet alma yerinden aldığınız kart ile bilet satışa gidip 20? ödeme yapıyorsunuz. Sonra tekrar uçuş kartı aldığınız yere gelip etiketinizi alıp tekrar silah teslim noktasına gidip fişinizi alıyorsunuz. İlk silahla yolculuğum bu şekilde gerçekleşti, neyse ki küçük bir havalimanına denk geldiğim için bu işlemleri çok beklemeden gerçekleştirip uçağıma yetişebildim. Bu arada silah kutumu bana verip sadece silahı, şarjörleri ve mermileri teslim aldılar. İncecik bir poşete koyduklarını gördüm çıplak bir sekilde.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckarabina
Geçen uçuşumda ilk kez para ödeyince konuyu THY ye yazdım istek olarak. Extra spor malzemesi nakli, koltuk vesair satınalabiliyorsak silah ücretini de internetten ödeyebilelim diye.Zira yoğun bir havalimanında gerçekten meşakkatli iş ödemeyi yapmak. Sizler de istek olarak belirtebilirseniz bir düzenleme gelecektir diye düşünüyorum.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
SERKANGECGEN74, mehmetaskin, ckarabina

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi