Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara da yeni poligon DAB POLİGON
Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar, MKE poligondan emekli olduktan sonra silah dünyasından biraz uzak kaldık, sizlere de yazmayınca başka bir dünyaya gelmiş gibi oldum. Bugün Ankara da yeni açılan DAB Poligonu ziyaret ettim, yıllardır özlemi duyulan nezih, temiz, kaliteli bir poligon ile karşılaştım. Meydana getirenleri, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Gerçekten daha içeri ilk girdiğinizde farkı görüp imrenilecek bir tesis yapmışlar.Bekleme yerleri çok güzel olmuş ama bekleme yok, sıra yok, MKE poligondaki 2. kişi kuralı yok, fiyatları konusunda bilgim yok ama forumun bu camiada ki ağırlığını öğrendiklerinde gerekli indirimi yapacaklarını umuyorum.Benim ki aynı zamanda bir iş başvurusu idi ama şuan ihtiyaç yokmuş, sorunda etmedik ama forumdan da bahsetmeden çıkmadık. Silah dünyasına bir şekilde girip de bu forumdan yolu geçmeyenin eksik kalacağını belirttik. Gidip görmek ve aynı zamanda kullanmak isteyenler için adres:

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Alacaatlı Cad. No:42/D Çayyolu Ankara

http://dabpoligon.com.tr/

saygılar...

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
heisenberg, PersonalDefence, Red Kit, Vefasiz, alpago, serdar_mutlu, blueokkes, wildeagle, mimaslan, m16a2, madenci08, BBNinca, xlcod3r
(27-10-2017, 05:40 PM)mustafa1 demiş ki: ............Benimki aynı zamanda bir iş başvurusu idi ama şu an ihtiyaç yokmuş, ..........................

İşletmeci açısından büyük kayıp... 
Tekrardan merhaba Sayın Hocam. Emekliliğiniz hayırlı olsun. Camiaya hizmet etmeye devam etmenizi bizler de çok arzu ederiz. Sözünüzü sohbetinizi ve ilginç hatıralarınızı çok özledik. Epeyden MKE poligona yolum düşmüyor. Uğur Hocamız da emekli oldu mu acaba?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpago, mustafa1
Fondaki trap/skeet tüfeği ne amaçla konulmuş, bilgisi olan var mı?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Xlll, mustafa1
(27-10-2017, 07:50 PM)Vefasiz demiş ki:
(27-10-2017, 05:40 PM)mustafa1 demiş ki: ............Benimki aynı zamanda bir iş başvurusu idi ama şu an ihtiyaç yokmuş, ..........................

İşletmeci açısından büyük kayıp... 
Tekrardan merhaba Sayın Hocam. Emekliliğiniz hayırlı olsun. Camiaya hizmet etmeye devam etmenizi bizler de çok arzu ederiz. Sözünüzü sohbetinizi ve ilginç hatıralarınızı çok özledik. Epeyden MKE poligona yolum düşmüyor. Uğur Hocamız da emekli oldu mu acaba?

sevgili vefasız, İnşallah bir organizasyon yapılırsa ve katılabilirsem anıları tazeleriz buradan da bildiklerimizi ve tecrübelerimizi aktarabilirsek ne mutlu bize, MKE poligon bireysel atışlara kapatıldı , ugur hoca emekli olmadı ama sadece siilah alanlara hizmet ediliyor
saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vefasiz
(27-10-2017, 08:38 PM)lupus demiş ki: Fondaki trap/skeet tüfeği ne amaçla konulmuş, bilgisi olan var mı?

selamlar Lupuscuğum, özledim seni ve sohbetini, bir aralar beraber olursak çok mutlu olurum, netteki bazı forumlarda hakkında ki olumlu yorumları okuyorum, bu poligonu açanlar sektörde çok yeniler (bu forumu bilmemelerinden belli zaten) haliyle de netteki sitede biraz acemi işi olmuş, oraya bir el atıpta tecrübelerini ve bilgilerini aktarabilirsen daha iyi işler yapabileceklerini sanıyorum, selam ve saygı dileklerimle..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, blueokkes
Her zaman Mustafa Hocam.

Saygılar. Selamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mustafa1
Merhaba,

Ben de dün bir arkadaşımla beraber DAB Poligon'u ziyaret ettim. Sn. Mustafa1'in de belirttiği gibi nezih ve kaliteli bir işletme olmuş. Çalışanlar, eğitmenler oldukça ilgili. Mermi attıkça gözlerde dolar işareti belirmiyor en azından.

Tüfek ve silah aksesuarlari ile kamp ve avcılık ekipmanlari da satıyorlar.

9x19 fişek fiyatı yerli silahlar için 4 TL. Ithal silahlar için 5 TL. Fakat örneğin 100 mermi alıp makul bir süre içinde, birkaç ziyarette tüketilebileceğini söylediler, o zaman yerli silahlar için 3,60 TL/adet'e düşebiliyor maliyet.

Edit: Kendi silahınızla gitmeniz halinde mermi fiyatı yine 4 TL.

Sarsılmaz'in kaba bir modelini denedim, modelin adı bile aklımda kalmamış, o kadar yadırgadım tabancayı. 

Canik TP9 SF Elite S 'i de çok merak ediyordum, deneme firsatım oldu, cok beğendim.

Akşam saatlerinde, sakin zamanlarda organize olarak taktik atışlar da yapılabileceğini söylediler, bu hafta içinde tekrar gitmeye çalışacağım.

Bir de fotoğraf paylaşayım. 

Gövdedeki 4 ve kafadaki 1 vuruş 5 metreden. Uzuvlar ve kafadaki diğer vuruş ise 10 metreden. 

[Resim: Screenshot_20171106_100437.png]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, sezgin63, asuspc, pasa_7676, Altuğ, heisenberg, wubıh, alone61, efe1753, Tonyukuk ÖTUKEN, demirci57, Sabri, xlcod3r, BBNinca, mustafa1

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi