Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malatya ve Civarında Poligon?
Merhaba sevgili forumdaşlar,
Malatya'da ikamet ettiğim için uzun süredir bu civarda tabancamla atış yapmama kanunen engel olmayan bir yer arıyorum ancak ne yazık ki bulamadım. En son İl Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak bilgi almak istedim, oradaki polis memuru emniyetin kullandığı bir açık poligon bulunduğunu ancak sivillerin burada atış yapamayacağını söyledi.
İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda da Malatya'da ve civarındaki illerde bir atış poligonu bulamadım. Forumda hangi illerde poligon var, şeklinde bir bölüme de rastlamadığım için bu konuyu açtım. Doğu Anadolu bölgesinde ya da 4-5 saatlik bir yolculukla gidilebilecek bir mesafede atış poligonu var mıdır? Eğer yoksa bu insanlar nereye sıkacak  Wink Şaka bir yana eğer yoksa tavsiyeleriniz nedir? Silahı yanıma alıp kendimi dağlara taşlara vurmalı mıyım? Vakit ayırıp okuyan ve cevap verecek olan herkese teşekkürler...

Alıntı

(25-10-2017, 07:57 PM)celik60 demiş ki: Merhaba sevgili forumdaşlar,
Malatya'da ikamet ettiğim için uzun süredir bu civarda tabancamla atış yapmama kanunen engel olmayan bir yer arıyorum ancak ne yazık ki bulamadım. En son İl Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak bilgi almak istedim, oradaki polis memuru emniyetin kullandığı bir açık poligon bulunduğunu ancak sivillerin burada atış yapamayacağını söyledi.
İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda da Malatya'da ve civarındaki illerde bir atış poligonu bulamadım. Forumda hangi illerde poligon var, şeklinde bir bölüme de rastlamadığım için bu konuyu açtım. Doğu Anadolu bölgesinde ya da 4-5 saatlik bir yolculukla gidilebilecek bir mesafede atış poligonu var mıdır? Eğer yoksa bu insanlar nereye sıkacak  Wink Şaka bir yana eğer yoksa tavsiyeleriniz nedir? Silahı yanıma alıp kendimi dağlara taşlara vurmalı mıyım? Vakit ayırıp okuyan ve cevap verecek olan herkese teşekkürler...

Şehrinizde poligon yoksa ve silahınız bulundurma ruhsatlı ise gerçekten ciddi sorun bu. Büyük illerde bile sadece bir veya birkaç tane poligon olması nedeniyle ciddi bir sıkıntı, Malatya'da olmamasına şaşırmamak lazım. İl Emniyet Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurarak, ilde poligon bulunmaması nedeniyle, kendi poligonlarının gerekirse ücreti karşılığı kullandırılması için yazı yazın. Atış eğitim ihtiyacınız ve bölgenin hassasiyeti nedeniyle poligon ihtiyacının bu şekilde karşılanmasını isteyin. Vatandaş olarak bu sizin hakkınız, onlar da bürokratik angarya ve sorumluluk nedeniyle ayak direyeceklerdir. Uygun görülmezse, ekine il müdürlüğü yazısını koyarak Emniyet Genel Md.ne istek yapın. (Eski Emniyet Genel Müdürümüz hala görevde olsaydı, il emniyete gerekli emri vereceğinden eminim.) O da olmazsa İçişleri Bakanlığı, o da olmazsa Başbakanlık, hiç olmadı CB... Silsileyi takip etmek önemlidir.

Eğer taşıma ruhsatlı silah varsa ve bu kadar yazışma canınızı sıkıyorsa, yazdığınız gibi kendinizi dağa-taşa vurmak tek çözüm olcaktır. Şehirden, köyden, evlerden, yollardan uzakta bulacağınız sahipsiz bir tepe sırtı, terk edilmiş taş ocağı iyi bir açık poligon olur. Kilit ihtiyaç, sesin çevreden duyulmamasıdır. Bulunduğunuz bölgenin sıkıntısı olarak asıl sorun terörist aktivite zannedilmeyin. Bölgedeki Jandarma ile "kanka" olmuşsanız daha iyidir. Bulduğunuz bölgeye, sabit hedef teçhizatınızı yerleştirip zaman zaman ziyarete gidebilirsiniz.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
karabasan, celik60, tirendaz
Teşekkür ederim Sayın "harun" Bey. Evet silahım taşıma ruhsatlı olduğu için kendi işimi kendim halletmem gerekecek. En azından yakın illerde mesela Kayseri gibi poligon bulma şansım olsa güzel olurdu.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi