Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modern Makinalı Tüfek gün yüzüne çıktı...

Alıntı
27 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, FRD, blueokkes, Carbon12, sem, heisenberg, sparus, lenduha, Son Akıncı, Karacula, Bertaraf3, husrev, orpeus, xeorx, ismicey, pasa_7676, ERDAL, oktaysandikci, Dr.Vatan, alpi, Surmene, xlcod3r, Dr.Oz, alpago, SSSalih, Simurg, defender45acp
Dışarıdan göründüğü kadarı ile FN MAG kopyası bir silah....

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
FRD, blueokkes, HZT, Karacula, pasa_7676, ERDAL, alpi, Dr.Oz, Xlll, Simurg, Silahsız, defender45acp
Sn lupus;
Evet siz haklısınız.Tüfek FN Mag kopyası. Biz o kadar PKM'ye odaklanmışız ki,FN aklıma bile gelmedi. Atış hızı biraz düşük ama sanırım bu sebeple videoda ki az geri tepme ve rahat kontrol edilebilirlik sağlanmış. Keşke FN Minimi tarzı daha küçük ebatlı olsaydı ama 7.62 olacağından Mag tercih edildi sanırım. Umarım ileride aynı Mpt gibi 5.56 versiyonuda üretilir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
karabasan
Kalekalıp'ın 5.56 mm bir makineli tüfek tasarımı vardı.İdef'te fotolarını çektim mi hatırlamıyorum.Elime hiç 5.56 makineli tüfek almadığımdan ebadını hatırlayamayacağım ama karabina boyutlarındaydı sanki.

Büdüt: Çekmişim öyle harika bir poz değil ama ekleyeyim.
[Resim: IMG_20170512_114734.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
FRD, PersonalDefence, husrev, ismicey, pasa_7676, alpi, Xlll, Simurg
(22-10-2017, 08:01 PM)lupus demiş ki: Dışarıdan göründüğü kadarı ile FN MAG kopyası bir silah...

Sn. Lupus
Öncelikle paylaşım için teşekkürler. 
Şahsen tamamen milli hislerle söylüyorum ki, her neyin kopyası olursa olsun yeterki bizim ürettiğimiz birşey olsun. Şimdi kopya olur, yarın kendi özel modelimizi yaparız yeter ki bir yerlerden başlayalım.  
Paylaşımı gördüğümde o kadar sevindim ki anlatamam. 
Son yıllarda savunma sanayii'nde yaptıklarımız zaten ortada, birde kendi makinalı tüfeğimizi üretmemiz ülkemizi daha da güçlendirecek.

ALLAH devletimize milletimize güvenlik güçlerimize zeval vermesin.  

Saygılarımla.

Alıntı

(22-10-2017, 10:13 PM)madenci08 demiş ki: Kalekalıp'ın 5.56 mm bir makineli tüfek tasarımı vardı.İDEF' 'te fotoğraflarını çektim mi hatırlamıyorum. Elime hiç 5.56 makineli tüfek almadığımdan ebadını hatırlayamayacağım ama karabina boyutlarındaydı sanki.

Büdüt: Çekmişim öyle harika bir poz değil ama ekleyeyim.

[Resim: IMG_20170512_114734.jpg]

Buyrunuz Sn.madenci08... Smile

https://www.knightarmco.com/portfolio/stoner-lmg/

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
zarif_, madenci08, PersonalDefence, blueokkes, Zemre10, husrev, FRD, karabasan, trkmustafa, Tongel, Alphawolf, Fruktoz23, alpago, alpi, Xlll, Simurg
Fuarda elime aldığımda hafifliğine inanamamıştım.
Ağırlığı 4 kg'ın biraz üzerinde. Distribütör firma yetkilisi cumhurbaşkanlığı korumalarının bu silahtan aldığını söylemişti.

Saygılar.

Alıntı

(22-10-2017, 07:57 PM)lupus demiş ki:

Sene olmuş 2017, makineli tüfek yapmışız, deneme atışı yapılıyor ve bu atış kayda alınıyor. Lakin çözünürlük VGA. Acaba bu video çok önceden çekildide şimdi mi gün yüzüne çıktı?
Yok yok, muhtemelen dış güçler bakıp kopya etmesin diye bilerek çözünürlüğü düşük şekilde piyasaya sürüldü.

Kesinlikle silaha laf etmiyorum. Bilakis bende PKM türevi bir silah beklerken ters köşe oldum. Belki melez bir silahtır.(Mayon serme tablası, üst kapak, namlu değiştirme mandalı ve namlu taşıma kolu FN Mag ile örtüşüyor) Keşke videonun çözünürlüğü biraz daha iyi olsaydı da daha net saptamalar yapabilseydik. Ne diyelim; İnşallah gelecek videoyu tost makinesiyle çekmezler.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
m16a2, alpago, alone61, FRD, tirendaz, DaRkNeSs-, alpi, kuti, Sabri, GullyFoyle, lupus, Xlll, Simurg
Makineli tüfek demişken... Adamlar hem çap, hem kovan tasarımı olarak farklı şeyler yapıyorlar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
S@riyerli, lupus, Xlll, SSSalih, Sabri, kiraztepe, harun, Simurg
(24-10-2017, 01:45 AM)FN demiş ki: Kesinlikle silaha laf etmiyorum. Bilakis bende PKM türevi bir silah beklerken ters köşe oldum. Belki melez bir silahtır.(Mayon serme tablası, üst kapak, namlu değiştirme mandalı ve namlu taşıma kolu FN Mag ile örtüşüyor) Keşke videonun çözünürlüğü biraz daha iyi olsaydı da daha net saptamalar yapabilseydik. Ne diyelim; İnşallah gelecek videoyu tost makinesiyle çekmezler.

Sn FN.  

2 model silah  var. Biri 7.62mm NATO fişek atan sağdan beslemeli  PKM kopyası.  Diğeri yukarında gördüğünüz FN MAG   veya  M240 olarak bilinen  makinalı tüfek klonu.  

Bu arada zaten Nick olarak üretici  firmanın ismini kullanıyorsunuz.

KKK henüz karar  vermedi. Olay test ve deneme aşamasında. MKE birden fazla seçenek sunmuş.

Sn. madenci 08

Resmini paylaştığınız silah Bleçikalı FN firmasının 5.56mm  Minimi manga otomatik silahının Kale Kalıp 
 tarafından kopyalanmış versiyonudur.Teklif halinde.  Üretim ve sipariş kararı yok. Lisans olup olmadığı beyan edilmemiştir. 

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, tirendaz, karabasan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi