Canik TP9 SF Elite S namlu kırımı...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SF Elite S namlu kırımı...
Sn lupus ben poligon envsnterinde sarsilmaz modellerini gormedim belki vardir ben bilmiyorum.stoeger 9mm ve 45 acp moodelleri var

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, alpago
Benim asıl merak ettiğim husus; ucuz verdikleri tabancaların, gerçek anlamda tungsten ile aynı olup olmadığı? mke de ki temsilci ısrarla aynı olduğunu vurguladı. Ecnebistan da, herifler cayır cayır mermi yakıyor. Nasıl oluyor da, o adamların elinde kırılan dökülen yok?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tongel
Biraz amatörce bir tahminle namlu kırılma yerine bakarsak muhtemelen kovan tahliyesi sırasında geri çekilen kapağın fişek yatağına yaptığı baskıyla kırılmış olmalı.

Yapısal olarak bir dizayn hatasına işaret ediyor olabilir. Namlu ilk başlarda bu hatayı sağlamlığıyla tolere ediyor. Zamanla aynı yere kapak tarafından yapılan bası sonucu namlu kaması ile fişek yatağı ortadan ayrılıyor.

saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tongel
Bu tabancaya çok heveslenmiştim , hatta muhtar bir yakınıma aldırdım ama çok mermi atanlar için bu paralara en iyi seçenek Stoeger görünüyor .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Tongel, Alphawolf
Poligon tabancaları bildiğim kadarı ile ağır şartlar altında ezilen emekçi tabancalar. Smile Bu kırımın sebebinin tam olarak ne olduğunu anlamadan herhangi bir varsayımda bulunmak haksızlık olur. Bu kırım sadece bu tabancaya mahsus münferit bir olay mıdır? Yoksa Canik tabancalarının genelinde var olan kronik bir üretim sorunu mudur? Sayın Serdar Aktaş benzer kırımlara başka Canik modellerinde rastladığını belirtti. Yine de yurt dışı dahil yüksek atım sayılarına ulaşmış başka Caniklerin son durumlarına bakmak gerekir.

Aynı şekilde bir tabancayla ne kadar fazla atım yapılırsa o kadar fazla sıkıntılı mühimmata denk gelme olasılığı olduğuna bakıldığında sıkıntılı mühimmatlara denk gelmenin bedelini ödemiş de olabilir. Bu durumdan muzdarip internette bol bol dağılmış Glock, SIG Sauer, Smith & Wesson, 1911 vs.fotoları bol. Yine de 30 binli rakamları ciddi bir arıza çıkarmadan gören yerli polimer tabanca söz konusu olduğu zaman acımasız bir tavırla yaklaşmam şahsen ben. Smile

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, osman08, PersonalDefence, alpago, batuhanvurall, ThePulchra, lenduha, Cem1964, FRD, Alphawolf, harun, Gravis_Pro, serdaraktas, Ahmet Efe, husrev, Tongel, sem, jeronimo, kuzeybuzulu, DaRkNeSs-, ardenne, yavuzmete, Mechul, ismicey, Antiterör
Sn.Rockatansky' nin mesajına ek olarak bir başka ayrıntının da gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Hizmet sınıfı tabancalarda üç ana parça için 20.000 atım hizmet ömrü artık neredeyse endüstri standardı olmuş durumdadır. Eğer üretici üç ana parça için resmi olarak 20.000 atım hizmet ömrü garantisi veriyor ve normal şartlarda namlu, sürgü, gövde 20.000 atımlık hizmet ömrü sunabiliyorsa, tabanca ödediğimiz bedelin hakkını vermiş demektir. Tabii taahhüt edilen resmi hizmet ömrünün karşılanamaması durumunda yapılan eleştiriler yerden göğe kadar haklıdır.

Ancak hizmet ömrünü sağladıktan sonra meydana gelen bir kırıma bu kadar şaşırılmasının ve acımasızca eleştirilmesinin nedeninin de yine bizzat üreticinin kendisi olduğunu düşünüyorum. Seçilmiş tabancalarla sınırlarda yapılan bazı dayanım testlerinde gözlenen, kestiğiniz faturalarda taahhüt etmediğiniz, aslında edemeyeceğinizi de bildiğiniz dayanım ve hizmet ömrünü standart dayanım ve hizmet ömrü imiş lanse eder, reklam malzemesi yaparsanız, insanların beklentilerini de bu minvalde şekillenir... Yaptığınız reklamın aksi her örnek acımasızca eleştirilmenize neden olur. Eskiler boşuna '' Ağır ol... Molla desinler... '' dememiş.

Saygılar.

Alıntı
44 üye teşekkür etti:
Rubikon, Rockatansky, Vectra, 1905sss, wubıh, osman08, madenci08, PersonalDefence, alpago, batuhanvurall, kuti, heisenberg, Fruktoz23, defender45acp, Dr.Oz, lenduha, Cem1964, FRD, fuat_61, Alphawolf, harun, kararsız, nsyuksel, kotucenk, Gravis_Pro, abrek, serdaraktas, alpi, Ahmet Efe, karabasan, husrev, Tongel, sem, maho07, Zemre10, jeronimo, kuzeybuzulu, DaRkNeSs-, şahin44, yavuzmete, alone61, ismicey, kurtkan, Sberat
Senelik 200 istihkak ile 20bin atim ömrü bile olsa torunlara bırakabileceğiniz bir tabanca olur.
Alın size baska bir efsane olma konusu. Sağolasin 6136...
Bazen yerli firmaların ,bu istihkak mevzusunu kaldırmak için lobi yapmamalarının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.
İşin şakası bir yana,aslında 20bin fena bir rakam degil,memleketimizdeki mermi kalitesizliği de dikkate alındığında .
Hepimiz yerli tabancalarin bir Glock, Sig v.s. olmadığını biliyoruz.
Bu namlu kırılma hadisesi oldugunda, prosedürü tamamlayip bir namlu satın alabiliyor muyuz yoksa tabanca toptan çöp mü oluyor?

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
serdaraktas, lenduha, Ahmet Efe, alone61, ismicey, kurtkan
(22-10-2017, 12:57 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Bu namlu kırılma hadisesi oldugunda, prosedürü tamamlayip bir namlu satın alabiliyor muyuz yoksa tabanca toptan çöp mü oluyor?

Gerekli izinleri almayı müteakiben kırıma uğrayan parça değiştirilerek silah envanterde kalmaya devam ediyor Sn.DaRkNeSs-...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
serdaraktas, karabasan, blueokkes, DaRkNeSs-, Ahmet Efe, ismicey, kurtkan
Sayın lupus,

Böyle bir durumla karşılaşırsak yani silahın ana parçalarından biri kırıma uğramışsa o parçayı değiştirip kullanıma devam etmek güvenli midir? 

Yoksa diğer parçaların da kırıma yaklaşmış olabileceğini düşünerek silahın kullanılmaması daha mı iyi olur?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
serdaraktas
Zor soru Sn.PersonalDefence... Smile

Hizmet ömrü öncesinde yaşanan kırımlarda, ayrıntılı bir kontrol sonrasında sadece kırım gören parçayı değiştirerek yola devam edilebilir.

Hizmet ömrünü aşmış tabancalarda ise söz konusu silahı kesinlikle saha kullanımından çekmek gerekir. Eğer üretici o zamana kadar yaşanan kırım raporlarına binaen, örneğin namlunun en erken kırım gören parça olduğunu, namlu değişimi sonrasında diğer parçaların yeni namlu ile hizmete devem edebileceğini beyan ediyorsa, söz konusu silah eğitim ve poligon şartlarında kullanılmaya devam edilebilir.

Saygılar.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
zarif_, ckenarli, PersonalDefence, Alphawolf, serdaraktas, FRD, alpago, karabasan, hunter 12, blueokkes, alpi, Ahmet Efe, DaRkNeSs-

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi