Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana F63 Tam Otomatik
(10-10-2017, 10:37 AM)lupus demiş ki: Pek çok tam otomatik tabanca '' forgotten '', unutulan silahlar listesinde olduğu için unutmuşlardır...

Sesli güldüm  Smile

(10-10-2017, 10:43 AM)lupus demiş ki: Millet neler yapmış neler...

Efendim, aslında birşeyler yapmaları güzel, birşeyler yapmamaktan iyidir... Ama neden tam otomatik tabanca yaparsın ki? Şöyle güzel bir Türk tabancası çıkar ortaya, yada iyi rafine bir ürün unutulanlar listesine girme... Hadi yaptın bu tam otomatiği, bari 'prototip'i düzgün yaz. Reklam videona biraz daha para harca daha profesyonel bir film çek... Web sitesinde TR'de ilk diyor, videoda dünyada ilk diyor... Hangisine inanalım?

Bu basit hatalar insana 'ulan kelimeyi düzgün yazamayan adamın ürettiği silahtan...' diye düşündürür...

Ama ilk mesajımda da yazdığım gibi, sanki gelecekte başka projeleri varmış gibi geliyor bana. Umutlanıyorum...

Alıntı

Aslına bakarsanız pek de öyle yeni ve geleceğe yönelik bir proje değil. Tam otomatik Zigana modelleri vakti zamanında özellikle Pakistan ve benzeri pazarlar için üretilip ihraç edilmişti...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Carbon12, kepenek50, defender45acp
(09-10-2017, 03:27 PM)wubıh demiş ki: Eski bir ateşli silah kullanıcısı olarak tam otomatik kullanımda silaha hakim olmakta zorlanmıştım .Kendi cahilane kişisel görüşüm  bu tür tabancalar çok işlevsel olsaydı çoğu askeri birimlerce kullanırdı . Ayrıca tabancanın ömrü de uzun olmuyor .

Dikkat edilirse videolarda hedef hattı görüntüleri de yok zaten... Smile

Peki '' Tam otomatik atış yaparak hedefe isabet kaydetmenin, hatta hedef hattında kalmanın bile çok zor olduğu böyle bir platformun amacı nedir? '' diye sorsanız, '' Uzun namlulu makinalı tabanca veya karabina taşıma imkanı olmayan kişilere gerekli hallerde baskı atışı yapabilme imkanı sağlamak. '' cevabını alırsınız. 

Buraya kadar tamam... Tam otomatik baskı atışı yaparak kendinizi bir sütre arkasına attınız. Sonra? Makinalı tabanca veya karabina taşıma imkanı olmayan bir koruma veya güvenlik görevlisi üzerinde kaç adet yedek şarjör taşır? 

Sorulması gereken ikinci soru, koruma görevi icra eden bir kişinin sıklıkla görev yaptığı meskun mahalde, özellikle de baskı ve stres altında tam otomatik atış fonksiyonunu kollateral hasar vermeden kullanıp kullanamayacağıdır.  

Ha... Amaç '' CZ yapmış, Beretta yapmış, Glock yapmış, biz de yaptık! Açık.. Mert.. Korkusuzca...'' demekse veya Pakiler gibi müşterilere silah satmaksa, sıkıntı yok. Ama abartmaya da gerek yok.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Carbon12, kepenek50, wubıh, defender45acp
Sayın Lupus her şeyi, tüm o attığınız ''forgotten'' modelleri geçtim
Glock 18 den de mi bir haberler?!?
Türkiye de bir ilk demek yeterli iken, neden bu ''Dünya'' hırsı???
Bir mandalla basitçe tam otomatik yada yarı otomatiğe geçebiliyormuş bu da ilkmiş, diğer yapılan tüm silahlar mandaldan başka ekstra olarak silahı sökerek mi geçiyor otomatiğe sanki? Big Grin

Alıntı

Böyle tam otomatiğe dönüşe bilen bir Browning ile bir düğünde ehli olmayan bir kişinin kullanımı ile silahı zaptedememiş düğünü seyreden insanları resmen taramıştı . Benim akrabam da olan bir kadın öldü ve bir kaç kişi yaralandı . Bu olaydan sonra Marmara bölgesi Çerkez büyükleri toplanıp cemiyetlerde silah atılmasını yasakladı ve yasak çok iyi bir şekilde uygulanıyor. Küçük yaşlardan beri silah kullanıyorum ve bana ilk öğretilen silahı kurarken atarken çevirdiğim yere dikkat etmemdi .Tetik disiplinini bur da öğrendim ama hala elime silah aldığım da elim tetiğe gidiyor , bu konuda Amerikalılara hastayım.Açık alanda atış yapıyorsam merminin düşeceği yeri bile hesaplamaya çalışırım . Silah büyük tutkum ,
olmadığında şeker komasında gibi hissediyorum ama anlık hataları affetmediğini biliyorum ve yaşım ilerledikçe hem çok seviyor hem korkuyorum .

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, ducak, Carbon12, Vectra, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi