Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana F63 Tam Otomatik
Merhaba,

Sanırım yabancı siteleri takip etmekten Türkiye'de neler olduğu kaçırıyoruz. Eski bir yayınlama tarihi olmasına rağmen, yaptığım aramalarda forumda göremedim, belki de kimse gerek duymadı yada ilgilenmedi. 

TİSAŞ benim de ilgilendiğim bir marka olmamasına rağmen bu ürünü ilgimi çekti yada prototipi diyelim. Sonuçta bu prototip mevcut yasalarla son kullanıcıya ulaşamaz, ulaşsa da kim alır? Bilemem...

Firmanın böyle bir prototip yapması ilerde otomatik silah konsepti konusunda projelerinin olduğunu düşündürdü. Bilemiyorum.

Önce acaba yasadışı şekilde modifiye edilmiş bir ürün olabilir mi diye düşündüm ama official olduğunu sonradan anladım. Sitede de sadece duyurulmuş, detaylar mevcut değil.

Buyrun resmi kanaldan videolar.

[Resim: 1.jpg]

http://www.trabzonsilah.com/tr/turkiye-nin-ilk-ve-tek-tam-otomatik-tabancasini-ureten-firma-zigana-auto-f63

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sirflayer, ilbay
Bir de prototip yazmayı becerseler daha şık olurmuş. Videoda 1:29 sn de silah üzerinde "Protatip" yazdığı görülüyor.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Vefasiz, 1905sss, ilbay, Carbon12, Dr.Oz
20 sene kadar önce bir mandalla otomatiğe dönüşen Browning kullanma şansını yakalamıştım . Cahil bir düşünce tarzıyla yada forum üyelerinin adlandırdığı tabirle düğüncü tarzıyla ilginç gelebilir , tabancayı savunma için kullanan birisi için bırakın gereksizi tehlikeli bile olabilir . Eski bir ateşli silah kullanıcısı olarak tam otomatik kullanımda silaha hakim olmakta zorlanmıştım .Kendi cahilane kişisel görüşüm bu tür tabancalar çok işlevsel olsaydı çoğu askeri birimlerce kullanırdı . Ayrıca tabancanın ömrü de uzun olmuyor .

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, Ercan 45, Dr.Oz
İstikaklardan ama özellikle maddi imkanlardan silahlarımızı istediğimiz gibi kullanamıyor ve deniyemiyoruz .Bu biraz garajda duran bayramdan bayrama kullandığımız arabanın perfonmanszını arttırmanın yollarını aramak cilasını yapıp şöyle araba böyle araba demek gibi oluyor .Arabanın sadece bayinin verdiği katalogtaki bilgileri ile yorum yapıyoruz .
On ve yirmili yaşlarda insanların cahil cesaretiyle sayısız mermi yaktığı düğünler de bulundum . Tabancalarını bakımlı ya da bakımsız kullanarak binlerce mermiyi havaya atıyorlardı . Bir çok silahı bir bakıma sahada izleme şansım oldu ve sadece bir kaç markaya büyük saygım var . Arabam 2009 Honda City uzun yolda sollamaya çıkarken korkuyorum çünkü beygir gücü düşük ama genelde şehirde ve hanım kullandığı için işimi görüyor , silah işi de bir bakıma böyle .

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
defender45acp, lupus, Dr.Oz
Yine "Dünya'nın ilk, tek bir mandalla yarı otomatikten tam otomatiğe geçen tabancası"nı üretmişler!!!

Bir sefer de "Dünya'da ilk olmayın", gözünüzü seveyim...

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Vefasiz, Murphy, Ozan60, Karagoz, jeronimo, Flobert, lupus, baracuda77, Pinus, sem, serdaraktas, şahin44, sencerstm, husrev, wubıh, DaRkNeSs-, Murata
Dünyada ilk olmak ülkemizde vazgeçilmez iki unsurdan biridir.Bir diğeri NATO test ve kriterlerini altıya katlamak.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
alpsaral, DaRkNeSs-, shelby
Ben bu silahı almam. Neden?

1,4 sn.ye de 20 fişek, dakikada 857 fişek. wuwww
857 / 200 (yıllık istihkak Smile )
4,29 yıl..
Alet 4,29 yılımı 1 dk.da çalacak... Tabi sorunsuz çalışırsa...

Güvenlikle ilgili sebepleri de ayrı tutuyorum.

(09-10-2017, 03:27 PM)wubıh demiş ki: ...Cahil bir düşünce tarzıyla yada forum üyelerinin adlandırdığı tabirle düğüncü tarzıyla ilginç gelebilir...

Bana ilginç gelen tarafı bu değildi, tarzım da değildir.
Ancak nice forum üyesi arkadaşlarımızın fişek, tüfek, tabanca, model denemeleri için gittikleri meralarda "dur bi de düğüncü atışı yapalım" deyip kayıt ettikleri videoları izliyoruz. Ha bundan zevk alıyorlardır, bilemem... Ancak; her ne kadar kötü tecrübelerle oluşmuş olsa da, bir "düğüncü atışı" ekolü, tarzı yada her neyse var.
Dünyada bir çok atış şekli var. Zenci tutuşu/atışı, Combat atış vs.
Bizimde bir atış tarzımızın olması bence kötü olmaz. Ancak bunun poligonlar ve atışa uygun meralar dışında yapılmaması, teknik olarak geliştirilmesi ve şekilli bir isim bulmak gerekir. İngilizce olursa iyi olur. 'turkish wedding style' gibi   Smile

(09-10-2017, 05:22 PM)harun demiş ki: Yine "Dünya'nın ilk, tek bir mandalla yarı otomatikten tam otomatiğe geçen tabancası"nı üretmişler!!!

Efendim zaten markaya Sn. ORTAÇ'a tavırlarından dolayı ayar oluyorum, sizde gaza getirmeyin beni...
Dünyada ilk iseler, bu nedir? Bu adam uzaydan mı geldi?

(09-10-2017, 07:13 PM)Rockatansky demiş ki: Dünyada ilk olmak ülkemizde vazgeçilmez iki unsurdan biridir.Bir diğeri NATO test ve kriterlerini altıya katlamak.

+1

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, DaRkNeSs-, defender45acp
Pek çok tam otomatik tabanca '' forgotten '', unutulan silahlar listesinde olduğu için unutmuşlardır...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Carbon12, Ercan 45, blueokkes, defender45acp
Millet neler yapmış neler...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12, blueokkes
Başka bir konuda yazılmış bir mesajlar...

(22-06-2017, 05:15 PM)lupus demiş ki: İnsanlar zamanında çok şeyler düşünmüş, çok şeyler yapmışlar... H&K P7 sadece tek hareketli ateşleme ve tetik sistemine sahip olduğu halde, namlu fişek yatağı dolu ve ateşleme sistemi tam istirahatte taşınabilen, kavrandığında ateşleme sistemi tam kurulu hale gelen, herşeyiyle tamamen simetrik kullanıma uygun mekanik harikası bir tabanca. Ama tüm bu özellikleri üretimde kalmasına yetmedi ve P7 artık tarih oldu.

Kuantum fiziği ile ilgilenenlerin ve George Gurdjieff gibi neospritualistleri takip edenlerin ilginç bir iddiası vardır; Olmayan bir şeyi hayal edemezsiniz! Mutasavvıflar aynı şeyi '' Allah' ın herhangi bir alemde yaratmamış olduğu herhangi bir şeyi tahayyül edemezsiniz...'' şeklinde ifade ederler. Silah sektöründe çalışan tanıdıklarıma zaman zaman Gaston Glock' un hikayesini anlatır, Viyana Patent Enstitüsü' nde geçirdiği vaktin esbabı mücibesini vurgular ve fabrikalarında mutlaka ayrı bir ekip oluşturup, çalıştıkları konular üzerinde bugüne kadar üretilmiş tüm çözümleri, alınmış patentleri, hangilerinin hangi gerekçelerle üretildiğini, hangilerinin hangi gerekçelerle tarih olduğunu, hangilerinin bugün hala geçerliliğini koruduğunu araştırmalarını öneririm.  Bu tavsiyeyi pek kaale alan yok ama, eğer bu konulara ciddi bir şekilde kafa yormaya niyetli iseniz size de işe gaz bulutu halinden başlamanızı öneririm.

Saygılar.

(22-06-2017, 05:15 PM)lupus demiş ki: Bence çok acele etmeyin... Tavsiyemi ciddiye alıp, işe aşağıdaki sistemleri inceleyerek başlayın. Sonra bir ömür boyu boş yere icat çıkardığınız mutluluğu ile yaşarsınız. Çünkü Türk Patent Enstitüsü Glock markasını Türkiye' den müracaat eden bir kişi adına tescil edecek kadar cühela takımından müteşekkil bir kurumdur.

(22-06-2017, 05:15 PM)lupus demiş ki: Hasılı kelam... Zor iştir hiç düşünülmemiş olanı düşünmek... İcat çıkarmak... Çok zor.

Gaz bulutu safhasından başlamak lazım diyoruz ama... Bugüne kadar bu lafı dinleyene hiç denk gelmedim. Bu memlekette denk gelinebileceğinden de ümidi kestim...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Carbon12, wubıh, blueokkes

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi