Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühimmat
2012 yılında Volvo arac alma arefesine gelmişken. Volvo araçlarını araştırmistim arastirirken volvonun meşhur arabalarındaki ölüm oranınin düşük olması oldukça dikkatimi çekmişti. Volvo da ölüm oranı niye düşük volvoyu özel kılan ne kullanılan malzeme mi tasarım mi fren ve güvenlik sistemleri mi? Bunları araştırmaya başladım uc aşağı beş yukarı üst segmentteki araçlarla ayni özelliklere sahip hatta bazı konularda aşağı.
Volvoyu bu kadar özel kılan şey neydi? Forumlarında kullanıcı gruplarında ve bayilerinde cevabını buldum.
Volvo kullanıcıları volvoyu güvenlik için alıyorlar ve kullanıcıları büyük çoğunluğu eğitim görmüş ve ailelerden oluşuyor. Volvonun kullanıcı kitlesi genelde trafik kurallarına uyan iyi eğitimli veya kendini geliştirmiş ailesini düşünen sakin insanlar volvo da bu yüzden olumlu kaza az.
Ülkemiz de silahlanma kanunlara saygılı egitim almış ailesini düşünen sakin insanlar için uygulanırsa her hangi bir sıkıntı yaratmaz.
Birilerinin söylediği ülkede silah dolaşımının artmadı art niyetli kişilerin silaha ulaşmasını kolaylaştırır.
Art niyetli kişilerde silahın babası var bugün mafyanın elinde ak 47den rpgye kadar silah var. Bu silahları insanları tehdit etmek korkutmak için sağa sola bırakiyorlar. (Ellerinde envai çeşit silahla devlete karşı çıkan itlerin mevzusuna girmek istemiyorum. Malum onu herkes detayiyla biliyor)Simdi ben birilerinin elinde silah var diye korkup babamın toprağımi bu çakallara mi birakacagim eğer bizi bunlara terk eden kanunlar varsa bugün baba toprağı yarin vatan toprağı olur. Bunun da tarihimizde örnekleri var.
Ozetle itin çakalın elinde bu kadar silah varken. Vatanini ve milletini seven vatandaşın elinde de silah olması gerekir.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
axoy68, Cankaya, Militia_747, sezgin63, blacksea, tirendaz, bdirican, sem, wubıh, Rangeman, waltherslv, Aydın Meriç, Acemi Silahşör, al-me, alpercuhaci
Kötü niyetli insan zaten bir şekilde silah buluyor.  Ve ruhsatsız olan bu silah ile cana mala zarar verir. Burada devletin normal vatandaşın ruhsatlı ve eğitimli şekilde silahlanmasını sağlaması gerekli. Tabi denetim önemli, gereksiz bir konumda silahını kötü kullanan kişiye ciddi yaptırım uygulamalı.  Ruhsat verirken Teorik ve pratik 3 günlük bir eğitim zorunlu tutulsa, 5 yılda bir 1 günlük tekrar pratik eğitim yaptırtılsa bence magandalık gibi sorunlarımız da azalır.

Bilmem kaç lira harç yatırıp 5 yıllığına silahı kiralamak resmen vatandaşı soymanın bir şekli. Bir çok silah sever maddi imkansızlık sebebiyle dilediği gibi silah alamıyor. Taşıma ruhsat bedeli ile 2-3 yerli tabanca alınıyor. Bu hakkaniyete sığmaz.

Bir diğer durumda silaha ruhsat değil kişiye ruhsat, insanın her arabası için ayrı ehliyet alması gerekmiyorsa, her silahı için de ayrı ruhsat almaması gerekli kanaatimce, Yizsizde olduğu gibi 6 adet silah tek ruhsata işletilebilsin.

Ruhsat harçlarıda indirilirse bence silah sahibi sayısı artacağından sürümden daha fazla vergi bile toplanabilir. Satılacak silah sayısındaki artışın yerli sektörü arttırması da cabası. Tabi bunların kısa sürede çözüleceğini sanmıyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mrtcnbz099
Sayın Forumdaslarim, Ankara Avcity'den aldığım fiyat listesini paylaşıyorum. Fiyatlar çok iyi. Saygılarımla.

[Resim: IMG-20201120-WA0000.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Aydın Meriç, Militia_747, Cotyora5252, bilalkabao
[Resim: IMG-6826.jpg]

Bu konuya 20 / 12 / 2019 tarihinde 118. mesajda; vakumlayıp 2021 de açacağımı dediğim Sterling Luger marka 2018 üretimi iki kutuyu da açmak zorunda kaldım. Allah kimseyi mühimmatsız bırakmasın. Yarın cumartesi ve atışa Luger p08 ile gideceğim. Evde açık kutu kalmamış. Yaşından dolayı çıkış basıncı düşük mermi tercih ediyorum.

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-20-at-19-43-15.jpg]

En azından 11 ay kadar vakumlu kalmış hali bu. Gayet iyi durumda asla kararma yok. Yarın atışta olumsuzluk yaşanırsa buradan bilgilendiririm. Artık mühimmat üretimi sivil firmalara da verildiğine göre bunlardan akraba edinmek lazım. Big Grin Big Grin . Saygılar

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, alpsaral, marlinspike, wubıh, Ahmet Efe
(20-11-2020, 07:58 PM)waltherslv demiş ki: [Resim: IMG-6826.jpg]

Bu konuya 20 / 12 / 2019 tarihinde 118. mesajda; vakumlayıp 2021 de açacağımı dediğim Sterling Luger marka 2018 üretimi iki kutuyu da açmak zorunda kaldım. Allah kimseyi mühimmatsız bırakmasın. Yarın cumartesi ve atışa Luger p08 ile gideceğim. Evde açık kutu kalmamış. Yaşından dolayı çıkış basıncı düşük mermi tercih ediyorum.

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-20-at-19-43-15.jpg]

En azından 11 ay kadar vakumlu kalmış hali bu. Gayet iyi durumda asla kararma yok. Yarın atışta olumsuzluk yaşanırsa buradan bilgilendiririm. Artık mühimmat üretimi sivil firmalara da verildiğine göre bunlardan akraba edinmek lazım. Big Grin Big Grin . Saygılar

Sn.waltherslv atıştan sonra silaha dair birkaç fotoğraf paylaşsanız, şu ortamda gözümüz şenlense Smile

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
marlinspike, waltherslv
Sn. alpsaral yarın müsaitsen programın saati belli olduğunda sana haber vereyim. Aramızda 30 dakika var. Üşenmez gelirsen sende biraz yağlarsın. Resme gerek kalmadan gözünde gönlünde şenlenir. Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
(21-11-2020, 12:01 AM)waltherslv demiş ki: Sn. alpsaral yarın müsaitsen programın saati belli olduğunda sana haber vereyim. Aramızda 30 dakika var. Üşenmez gelirsen sende biraz yağlarsın. Resme gerek kalmadan gözünde gönlünde şenlenir.  Saygılar

Big Grin valla haklısınız üstadım çok iyi olurdu, çok isterdim ancak bu pandemi sürecinde uzaktan çalışabildiğim için şehir değiştirmek zorunda kaldım iyice pas tuttuk umarım ortam düzelince bir etkinlik daha yapabiliriz. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Çok şükür bu gün yaptığımız atışları  ne mühimmat ne de tabancalarda mekanik bir sorun olmaksızın tamamladık.
9mm mühimmat olarak MKE, Streling Luger ve Parabellum, Sarsılmaz  Luger ve Parabellum, 38 special olarak  Fiocchi  7,65 mm içinde MKE kullandık. Ben ve polis memuru arkadaş birlikte gittik. Luger mermileri yumuşak basınçlı olmalarından ötürü Luger P08'de kullanıyorum. Sterling Luger ve SarLuger  ikisi de hiç tutukluk yaşatmadılar. Bu gün 6 farklı marka tabanca ile atış yaptık. Tabancaların tamamı ruhsatlıdır. Bir silah sever olarak ruhsatsız silaha karşıyım. Hukuk çerçevesinde bireysel silahlanmaya evet.
Bana ait olanlar               : Walther PPQ, Luger P08, Cz 75, Rossi M88
Arkadaşıma ait olanlar :  Jericho ıwı 941 F, Beretta mod. 81 F

Albay Luger P08'in  aldığı eksiksiz akşam içtiması

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-1.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-7.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-10.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-3.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-4.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-5.jpg]

[Resim: Whats-App-Image-2020-11-21-at-17-23-45-6.jpg]

Saygılar.

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
Bb9800, Sabri, Colt1903, kuti, tirendaz, hunter 12, blacksea, efe1753, absc42, Red Kit, iso, yyildiz, Shepherd, alpsaral, bilalkabao, Zemre10, ERDAL, al-me, wubıh, Ahmet Efe, Xeror, taarruz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi