Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühimmat
Sn sandeman teşekkür ederim sanırım roketler farklı renkteydi ben karıştırdım, zaten belli belirsiz hatırlıyorum.

Alıntı

Sn. alpago,
Çok teşekkürler,
Sn. arkadaşlar,
Bahsettiğiniz fişekler benim referans arşivimde "kurusıkı" fişekler arasında olduğu için maalesef biraz gargaraya geldi. Meselâ US Navy'nin (bizim Dz.Kv.nde de kullanılan) "line throwing" veya "ince atma" tüfeği ve fişeği vardır. İngilizlerin No.1 tüfeklerinde kullanılan bir nesne vardır. Bahsettiğiniz gibi namluya geçmez fakat yine de kasatura zavazingosu (hamili?) ile sabitlenir, ve bir kelepçeye benzer. Mills El bombalarının (bazı "MK"lerinin altında bulunan vida dişli deliğe vira edilen metal çubuk namluya sokulur, bombanın kaşığı bu kelepçenin içine girer ve bomba halkası çekildiğinde kaşığı bu kelepçe tutar. Ateşlenen sevk fişeği mezkûr çubuğu ve ucundaki bağlı bombayı uzaklara havale ederken bomba kaşığı bu kelepçeden kurtularak zamanlı fitili ateşler (ne tarifti ama).
Ekli resimde soldaki nesne. Sağdaki ise dikenli tel kesme aygıtı.

Saygılar,

alikozanoglu

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

http://world.guns.ru/ammo/am_pistol-e.htm

Alıntı

http://www.topglock.com/item/85031_Extre...R06_3.aspx

Alıntı

http://www.extremeshockusa.com/cgistore/...07177.1932

Alıntı

[Resim: handgunlineuplarge2.jpg]

Alıntı

[Resim: Handgun-ammo-collection.jpg]

[Resim: Exotic-Handgun-Ammunition-Ammo.jpg]

Alıntı

38 special atan bir sw model 10-9 aldım . Bu silah ile bütün 9.65 çapındaki mermileri kullanabilir miyim? Örneğin .38 sw , .38 automatic, .38 short colt yada kısa 9.65 fişekler

Alıntı

(24-04-2011, 11:40 PM)mbulat26 demiş ki: 38 special atan bir sw model 10-9 aldım . Bu silah ile bütün 9.65 çapındaki mermileri kullanabilir miyim?

Kullanamazsınız. Ülkemizde yaygın olarak bilinen ve kullanılan 9.65 mm çapında iki adet mühimmat vardır, bunlardan birisi sizin silahınızın kalibresi olan .38 SW SPL, diğeri de 9.65 MM SW olarak bilinen fişektir. Sizin SW Model 10 tabancanızda kullanabileceğiniz fişek, sadece ve sadece .38 SW Special ' dir.

9.65 SW ise özellikle TSK envanteri ve zor alım yolu ile tedarik edilmiş SW Model 1905 gibi tabancaların kullandığı daha düşük basınçlı bir fişektir. Ülkemizde pek çok aklı evvel, Zihni Sinir düzeyinde silah bilgisi ve kültürü olan silahçı, hangi tabancanın hangi silindir ve yatak basınçlarına göre üretildiğini gözetmeden, bu tabancaların milletin elinde patlayabileceğini düşünmeden, büyük çoğunluğu zor alım yolu ile tedarik edilmiş olan 9.65 MM SW çapındaki bu tabancaların silindir yataklarını .38 Special ' a göre tekrar açarak, bu fişeği kullanabilir bir hale getirmişti...Çok şükür şimdiye kadar birisinin elinde patlamış bir Model 1905 görmedim, ama sanırım bunda memleket dahilinde .38 Special bulmanın dahi büyük bir meşakkat olmasının büyük payı olsa gerek...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn. Lupus
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Toplu tabancalara yabancıyım.
Kendimi forumları okuyarak yetiştirmeye çalışıyorum. Forum üyelerinin sahip oldukları bilgileri paylaşmaları çok süper. Gıyabınızda hepsine teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi