Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühimmat
Evet sn ruhsuz bu fişekler. Üreticilerimiz imal edemiyorsa bile ithal olarak bulma şansımız da mı yok.
Saygılarımla.

Alıntı

(01-11-2017, 05:03 PM)Bertaraf3 demiş ki: Evet sn ruhsuz bu fişekler. Üreticilerimiz imal edemiyorsa bile ithal olarak bulma şansımız da mı yok.
Saygılarımla.

Ben Türkiye'de ne av bayiilerinde ne de internet sitelerinde karşılaşmadım. Bulabilsem güzel bir stok yapacam ama malesef...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bertaraf3
[Resim: 20180710_180143.jpg]

Şu tatil iyi hoş da bir de elimin ayarı olsa. Rahmetli Adile Naşit in çilli horozu kaybettiğindeki feryadı gibi gittiii. .gitti..gitti..  Big Grin

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
taarruz, demirci57, Alphawolf, S@riyerli, mimaslan, MEHMETEMİN73
[Resim: 20180711_001524.jpg]
Arkadaşlar bu 19lt su bidonunu adresime kim gönderdi acaba.. Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz kuzum.. tatil bitmeden beni bitirtmeyi mi hedeflediniz yoksa.. Big Grin Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alphawolf, MEHMETEMİN73
İyi günler Sn. Forumdaşlar. Sizlere sormak istediğim,MKE kurumu neden 7.65mm çapını önemsemiyor? Hadi MKE önemsemiyor yeni firmalar (Sterling,Yaf) bu çapın çokca kullanıcısı olan bizleri karaborsa gibi sadece MKE'den sınırlı sayıda almamızı önemseyip bir argeye girişmiyor. 1000 adet istihkakın ne önemi var o zaman. 1000 adet yazdırıyoruz 200 adet bulursak öpüp başımıza koyuyoruz. 9X19 kullananlara imreniyoruz valla Smile Bu durumu şikayet eden,dert yananı da görmedim forumda. Hepinize iyi günler,rastgele.

Alıntı

MKE'nin yurt dışı ve yurt içi siparişleri var. Bunlar genelde 9x19 askeri kalibreden. Makinalara büyük ihtimalle bu aparatlar bağlı ve sürekli bunları üretiyor. Fişeksan iğrenç bir sistemle çalışıyor. İşçilere günlük kota veriliyor, kota dolunca adamlar makinaları kapatıyor (inanamadınız değil mi, ben de başta inanmamıştım ama birkaç ilgisiz yerden aynı bilgi gelince inandım). Zaten birçoğu ek gece işinde çalıştıklarından, kota dolunca gündüz istirahatine çekiliyorlar. Böyle bir sistem varken, ikinci, üçüncü vardiya işlerini konuşmaya gerek yok doğal olarak. 

Tabanca fişek üretim hattında faklı kalibreler üretilebilir. Bunun için ar-ge gerekmiyor. Sadece bu kalibrenin kalıpları alıp değiştiriyorsunuz. Ancak bu değişim ayarlama vs birkaç gün alıyor, ortalama olarak bi hafta hattın durmasına neden oluyor. Özel üretim yapan firmaların tek tek durumlarını bilmemize imkan yok ama varsa ellerindeki iş bitince, hat yatınca farklı kalibrede üretim seçeneklerini de mutlaka değerlendireceklerdir. Öncelik doğal olarak 7,65 veya kısa 9 gibi az kullanılan kalibrelerde değil.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
mrtcnbz099, Militia_747, Koca, heisenberg, alpsaral, 1905sss, tirendaz, taarruz, Carbon12
Sn.harun;bizim halkımız alışkın tüp,şeker,ekmek kuyruğuna mühimmat kuyruğu olsa ne olur olmasa ne olur. Smile Maalesef ne benzin zamlarına ne vergilere ne de üzerimizdeki baskıya ses çıkartmadığımız için normal karşılanır hale geldi. Peki samanı bile ithal eden Sayın devlet büyüklerimizin 7.65 ve kısa dokuz mühimmatı ithal etme gibi bir olasılıkları da mı yok? Bu konuyu forumda bimer ve ya cimere ileten ve ya bir imza kampanyası açanda mı yok. Bilginiz ve ya duyumunuz oldu mu? Cevabınız için teşekkürler hoşça kalın.

Alıntı

(19-09-2019, 10:26 AM)harun demiş ki: Fişeksan iğrenç bir sistemle çalışıyor. İşçilere günlük kota veriliyor, kota dolunca adamlar makinaları kapatıyor (inanamadınız değil mi, ben de başta inanmamıştım ama birkaç ilgisiz yerden aynı bilgi gelince inandım). Zaten birçoğu ek gece işinde çalıştıklarından, kota dolunca gündüz istirahatine çekiliyorlar.

Sn.Harun merhaba.

Sn.Lupus tam 2 yıl önce bana rep mesajı olarak MKEK genel müdürünün fişek fabrikasına bir baskın yaptığını detayları bilinse forum ahalisinin fabrikayı gidip basacbileceğini Smile  espirili bir dille yazmış ancak detay vermemişti.

Bahsettiğiniz konuyla mı ilgilidir acaba? Biraz kulis bilgisi alsak sizden...

Saygılarımla.

Alıntı

(19-09-2019, 10:26 AM)harun demiş ki:  Fişeksan iğrenç bir sistemle çalışıyor. 

Bu millet bu ordu bu polis MKE denen kamburdan kurtulamıyor. Kaç hükümet kaç CB kaç bakan geldi geçti. Hiç biri MKE denen kurum demeye utandığım yere dokunamadı bile.

Düşünün 155mm mühimmatı ithal ediyor ordu. Evet. İthal ediyoruz. 

Kimseye iş yaptırmıyor. Özel sektörün önünü tıkamak için 40 takla atıyor.  Yaptığı malzeme ve ürün Avrupa normlarına göre çöp.

Çin den Kore den 155mm  mühimmat ithal ediyoruz. 

Fişeksan Barutsan gibi bir sürü şirktetten oluşuyor. Alayı  çiftlik.  Eş dost partili yönetim kurullarında. Görse barut ile  deniz kumunu birbirinden ayıramayacak adam yönetim kurulunda. Avatandan huzur hakkı maaş makam aracı.

Bir basit fişek ithalini yapmaktan aciz ciddiyetsiz kurum.  

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
taarruz
(19-09-2019, 10:49 AM)mrtcnbz099 demiş ki: Peki samanı bile ithal eden Sayın devlet büyüklerimizin 7.65 ve kısa dokuz mühimmatı ithal etme gibi bir olasılıkları da mı yok?

Eğer bir süre daha MKE veya yerli üretim imkanı olmayacaksa, MKE kesinlikle ithalat yapma yoluna gidecektir. Fazla şikayet kaldıramaz. Ama bu durumda ihale sonucu kimin malı gelir, ne fiyata gelir, bilemeyiz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi