Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAN ARMS 410 GA
Hüsan ve Ersus aynı sistem ile çalışıyor.
Hüsan kasa eski dizayn , Safir - Aksa kasa , fuarda yeni kasa çıkarmışlar daha güzel olmuş.
Ersus kasa yeni dizayn.
Hüsan namlu 50 cm , Ersus 47cm , keşke 40 cm civarı olsalar , süper olurdu.
Hüsan 'da gördüğüm kadarı ile daha fazla ek parça mevcut , kundak , kabze vs vs. ama Aksa 'daki uzun yarı kapalı kundak ikisinde de yok. Bu namlu uzunluğuna 15" kundak yakışıyor.
Bunun dışında Ersus 'da bolt daha yumuşak çalışıyor gibi , Hüsanda biraz sürtme olduğunu hissettim (kasa farkı bundan olabilirmi ? , aslında sürtme demek yanlış olabilir , ilgili terimi bilmiyorum ), belkide incelediğim tüfekten olabilir.
Ersus piyasadaki bütün fişekleri atıyor , Hüsan'ın henüz tüm fişekleri attığı bir video görmedim veya denk gelmedi , özellikle JET marka fişeği test eden varsa yazarsa sevinirim. Safir ve Aksa ( eski - yeni kasa ) JET ile çalışmıyor , ilk fişeği aldıktan sonra her iki tüfektede mekanizma kurulmuyor.

Alıntı

(20-05-2018, 01:23 PM)Crx demiş ki: Hüsan namlu 50 cm , Ersus 47cm , keşke 40 cm civarı olsalar , süper olurdu.

Sn. Crx,

Ülkemizde yivsiz av tüfeklerinde yasal olarak en kısa namlu boyu  45,7 cm dir. Bunun altında namlu boyu yasa dışıdır.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
(30-10-2017, 09:04 AM)Sabri demiş ki:
(25-10-2017, 11:51 AM)septia demiş ki: Nedense bu tüfekler hep fabrikada, atış testlerinde sorunsuz çalışıyor, teklemeden şarjör üstüne şarjör boşaltıyor. Fabrikadan çıkınca pert. Hepsi bir sebepten insanları almamaya sevk etti. Bu tüfeklere, çıksın kesin alacağım diyenlerden kaç kişi acaba aldı merak ediyorum.

Sayın Septia,

Foruma yeni girdiğim dönemlerde, bu forumun kutu şarjörlü yivsiz tüfeklere mesafeli bir duruşu vardı. Hatta bu konuda tavsiye isteyince üstadlardan azar yemişliğim de var. Genelde "hobi tüfeği" tanımlaması yapılıyordu. 

Foruma üye olmadan önce sırf AR görünümünde olduğu için vitrinde görüp, ikinci el anormal bir fiyata aldığım Magpul modifikasyonlu, ilk seri metal kasa bir Safir T-14 üm de var:

[Resim: Safir_Magpul.png]
İyi elden geçmiş başta sorunsuz çalışan bir tüfekti. İyi temizleyince hala çalışıyor ama ne ava, ne spora, ne de savunmaya gelmeyecek bir hobi aracı olduğunu deneyerek anladım. Hele 12 Ga tüfeklerimden sonra. Şimdilerde silah dolabımda süs gibi duruyor.

Hatta yivsizlerde şarjör konusunda konu da açtım, sorunların neler olduğunu dilim yettiğince anlatmaya çalıştım ( o konuda da azar yedim)

Şimdilerde artan firma sayısı, yivli AR - AK alamayanların özentileri nedeniyle piyasada yine bir talep artışı var. Forum üstadımızın yabancı bir yivsiz kutu şarjörlüyü incelemesinden sonra sanki bu türlere bakış forumda değişti gibi algılıyorum.

(29-10-2017, 10:44 PM)ugrb demiş ki: Benimde aklımda Ranger Bullpup var. Açıkcası çok alternatif yok. Sizce Ersüs ve Hüsan'ı beklemeli miyim?
Yoksa 20 CAL bir tüfeğe mi yönelmeliyim.

Sayın ugrb,

Yüze ve kulağa yakın fişek atım yatağı nedeniyle  bullpup türü yerli yivsiz şarjörlü hobi tüfeklerini, güvenlik ve sağlık kaygılarıya kişisel olarak tavsiye etmiyorum. Diğer 36 ga ler için beklemenizi tavsiye ederim. Eğer gerçekleşirse tarafsız ve ciddi bir 36 ga şarjörlü inceleme projemiz var. Sonuçları forumda yayınlamayı düşünürüz.

Hobi amacı dışında av, atış, savunma amaçlı bir tüfek edinmek istiyorsanız kutu şarjörlü tüfekler dışında bir seçenek aramanızı tavsiye ederim. 

Saygılarımla

Sn Sabri, 

Sahibi olduğunuz Safir in namlu boyunu bizlerle paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERDAL, JoTuN
Safir T14 CQB ?

Alıntı

Smile 
(20-05-2018, 02:21 PM)Sabri demiş ki:
(20-05-2018, 01:23 PM)Crx demiş ki: Hüsan namlu 50 cm , Ersus 47cm , keşke 40 cm civarı olsalar , süper olurdu.

Sn. Crx,

Ülkemizde yivsiz av tüfeklerinde yasal olarak en kısa namlu boyu  45,7 cm dir. Bunun altında namlu boyu yasa dışıdır.

Saygılar

Bilgi için teşekkürler Sn.Sabri.
Ben yasal 47 cm diye biliyordum aslında , o zaman keseyim biraz Smile
Bu arada Safir 14" civarı sanırım Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi