Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAN ARMS 410 GA
Sayın Eray,
AR-15 disiplininin yivsiz tüfekler şeklinde karşımıza çıkmasından bu yana, yivlilerini alamadığımız için ve av için de diğer otomatik ve çifteler kadar uygun olmaması nedeniyle bu tür kutu şarjörlü tüfeklerin hobi amaçlı olarak adlandırıldığını düşünüyorum. Şahsım adına söylemem gerekirse; Bu tür silahlarla hedef atıcılığı yapılacaksa çapının küçük olması daha uygun olacaktır. Bu yazıyı yazdığım günden bir hafta öncesinde Derya MK-12 marka ve model, 12 çap tüfek ile atış yaptım. İlk defa bir yivsiz tüfekle bu kadar çok atış yapabildim. Sesi güzel ancak kontrolü zor. Çapı büyük ve ağır, yorucu oluyor. Atış yaptığım silahın sahibi de bu başlığı oluşturan 36 çap Husan marka tüfeğin satışa çıkmasını beklediğini söyledi. Deneyimi muhakkak farlı olacaktır. Mermilerin namlu çıkış hızları arasında ciddi bir fark var. Ben daha keyifli olabileceğini düşünüyorum. En azından bahsi geçen silahla ilgili izlediğim videolardan bunu çıkardım. Aşağı yukarı sizin gerekçelerinizle aynı diyebilirim.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Eray
Tüfek hakkında son durum nedir bilgisi olan var mı acaba ?

Alıntı

Sayın AsmTR, dün söylediklerine göre ocak sonu 20-25 i gibi bilgilendirdiler ama şuana kadar yaşananları ertelemeleri göz önünde bulundurursanız, Şubat ayı ortası çıkacak gibi düşünün. Küçük bilgi de vermek isterim.Tüfeklerin metal şarjörlü olarak piyasaya çıkacağı. Çünkü HUSAN firması zaten kendi tüfeklerinin metal şarjörlerini kendi bünyesinde üretiyordu.
Son olarak, çıkartılan şarjör kapasitelerinin "2" olması konusunda ki genelge ile alakalı var ise itirazları görüp sonuçları beklemekte fayda var.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
AsmTR, ducak
.410 meraklısıysanız HÜSAN'ı beklemeye gerek yok aslında. ERSÜS ile aynı silahı satacaklar. Kendileride açıklama yaptı bu konuda. Ben bu iki silah dışında 20 GA RANGER BULLPUP aldım. Çok kompakt bir silah. Resmen aramızda aşk başladı.Big Grin

Alıntı

(26-11-2017, 02:17 PM)Eray demiş ki: Genellikle 12 veya 20 cal. tercih edilirken son zamanlarda baktığım her yerde .410 un çıkışı beklenir olmuş.Yanlış anlaşılmasın lütfen.Ben de denediğimde almak istedim.Hatta satın alma belgem olmuş olsaydı alıyordum da.Ancak benim ufak,hafif oluşu ve oğlumun alışması açısından hoşuma gitmişti.Oyuncak gibi kibar ve sevimli bir görünüşü vardı.Acaba tecrübeli arkadaşların bu tüfeği beklemelerinin,almak istemelerinin sebebi nedir ? Av da veya talim atışında aklımın ermediği ne gibi faydaları var ?

Sn.Eray HUSAN 36 cal. için konuşacak olursak ; Benim bekleme sebebim tamamen bu platformda alacağım ilk tüfeğim olması münasebeti ile alakalıdır.

Gelelim fayda sorunuza Smile  Forumdaki üstadların bildiği ve bizlere ısrarla ''OLMAZ''  Dediği savunma konusunda sınıfta kalan yada yetersiz bulunan bu kalibre tüfekler ile neler yapılabileceğine...

Sosyal medya hesaplarında Afilli kamuflaj ve bilumum materyaller kuşanarak sanal Kahramanlık fotoları çekinilebilir , Yada yine aynı materyaller ile (12-18 Yaş aralığı için) ; videolardan izlenilerek öğrenilmiş birkaç tutuş ile yapılan atışlar sonrasında 'wwoooowww , Abeiiii o nasıl , şekil olmuş vs...' gibi yorumlar almak için video çekilebilir . Yada kendini Özel Harekat personeli olarak hayal ederken AHMAK YARASI edinilebilir Smile

Bunların haricinde ciddi ve bilinçli bir silah severin yegane alma sebebi ; Ar15 platformundaki böyle bir ''Yivli tüfeğe'' Hayatı boyunca sahip olamayacağını bilmenin verdiği psikolojik baskı ve travmayı en hafif şekilde atlatmak için atılmış küçük bir adım olarak değerlendiriyorum.

Sevgi ve Saygılarımla...

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
tirendaz, AsmTR, Sabri, alpago, yyildiz, sem, Oberon, xf7er, asuspc
Facebook sayfalarında 20 ocak tan itibaren satışta olacağı bilgisini vermişler.

Alıntı

Her 2si  için Hayırlı uğurlu olsun. 
Yasal çerçevede yurtiçi 2+1 şarjör kapasiteli olarak ne kadar ilgi çeker bilemem.
Düşünsenize; hedefe  iki atış yapıyorsunuz ve sonra şarjör mandalına basıyorsunuz, ikili şarjör yavaş yavaş düşüyor, siz de o sırada dolu olan ikili şarjörü yerine takıyorsunuz. Muhteşem bir duygu!
Bu saatten sonra taktikal olayı bitmiştir. Bundan sonra, Poze tüfekler favorim.
2li  şarjör ile ev savunması süper olacak. Taktik atışlar için 2li şarjörün  bir başka  havası olacak.
Ondan dolayıdır ki; 410ga 2li çok güzel olacaktır. 
Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, maho07, ducak
(13-01-2018, 01:02 AM)beretta demiş ki: Her 2si  için Hayırlı uğurlu olsun. 
Yasal çerçevede yurtiçi 2+1 şarjör kapasiteli olarak ne kadar ilgi çeker bilemem.
Düşünsenize; hedefe  iki atış yapıyorsunuz ve sonra şarjör mandalına basıyorsunuz, ikili şarjör yavaş yavaş düşüyor, siz de o sırada dolu olan ikili şarjörü yerine takıyorsunuz. Muhteşem bir duygu!
Bu saatten sonra taktikal olayı bitmiştir. Bundan sonra, Poze tüfekler favorim.
2li  şarjör ile ev savunması süper olacak. Taktik atışlar için 2li şarjörün  bir başka  havası olacak.
Ondan dolayıdır ki; 410ga 2li çok güzel olacaktır. 
Saygılar.

Merhaba,mevcut yasal mevzuat zaten model belirtmeden av da  2+1 fişek yüklemesine izin veriyor.bu sebeple 5+1,6+1,7+1 vb kapasitesiye sahip yarı otomatik yivsiz av tüfekleri fişek sınırlamasını sağlayan takozlarla(çıkarılabiliyor bu takozlar) satılıyor.durum böyle iken şarjörlü yivsiz av tüfekleri için özel bir yasak mı getirildi.?ben araştırdım böyle bir özel yasaklama ile ilgili bilgi bulamadım,sizden ricam yazdığınız bilginin kaynağını belirtirseniz bizlerde en güncel bilgileri öğrenmiş olalım.teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tartarus
(13-01-2018, 08:33 AM)Aşkar demiş ki:
(13-01-2018, 01:02 AM)beretta demiş ki: Yasal çerçevede yurtiçi 2+1 şarjör kapasiteli olarak ne kadar ilgi çeker bilemem.
 şarjörlü yivsiz av tüfekleri için özel bir yasak mı getirildi.?ben araştırdım böyle bir özel yasaklama ile ilgili bilgi bulamadım,sizden ricam yazdığınız bilginin kaynağını belirtirseniz bizlerde en güncel bilgileri öğrenmiş olalım.teşekkür ederim.

Sayın Aşkar,

Aramayı bilirseniz Forumumuzda yeterince bilgi var  Dodgy

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid346810

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
beretta

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi