Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAN ARMS 410 GA
(17-10-2017, 11:57 AM)Rangeman demiş ki:
(17-10-2017, 10:34 AM)nsyuksel demiş ki: Resimdeki fabrikanın ustası Süleyman Balcı Bey.. 

Merhaba,
Sanırım yanlış anlaşılma olmuş, fotoğraftaki kişi Süleyman Balcı değil.

Sn. Rangeman,

Haklısınız kendisinden ve sizlerden özür diliyerek doğru resmi paylaşmayı borç biliyorum. Saygılarımla

[Resim: FB_IMG_1508242879912.jpg]

Sağ alt Big Grin

Alıntı

Merhaba;
Bugün sabah Süleyman abi ile beraberdik. Yeni çıkaracakları 36 kalibre hakkında sohbet ettik. Henüz çıkmamış bir ürünün detaylarını açıklamak o ürünü geliştirenler için haksızlık hem de etik olmayacağı kanaatindeyim.
Saygılarımla.

Alıntı

Alıntı: Alphawolf:
S
aygıdeğer forumdaşlarım,
Ben .410 kalibre veya 36 Gauge (aslında 67 Ga) diye biliyorum. Yukarıda yazılanlarla kafam karıştı. Ben yanlış mı biliyorum?

Katılıyorum Sn. Alphawolf, hatta yurtdışında ".410 bore" olarak geçiyor, ülkemizde çoğunlukla 36 ga olarak da adlandırılıyor. Fakat anlaşılan bu kalibre için isimlendirme hataları sadece bize özgü değilmiş, Wikipedia'da şöyle bahsediyor;

Alıntı: The .410 bore, commonly yet incorrectly named .410 gauge, is the second-smallest caliber of shotgun shell commonly available, (.360 CF being the smallest).

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Sn. Bertaraf3,

Burada ürünle ilgili bir açıklama bilgi zaten verilemiyor ki, görseller bile firmanın ve Süleyman Beyler'in kendi paylaşımlarının forumda paylaşılması şeklinde gerçekleşmiştir. Zaten ülkemizde ürün çıktıktan sonra hatta yıllar geçtikten sonra bile aynı ürün ile ilgili bir bilgi değerlendirme hiç olmuyor ki!? Web sayfasında tenezzül edip silahı hakkında firmalar bilgi vermiyor ki! Sağolsun İnsanlar satın aldıkları silahları zor bela paylaşıyor yada ellerine sağlık üstadlar bir takım şartlar yaratarak biz silah severleri aydınlatıyorlar forumda.. Etik olmayan neye rastladınız acaba ben çok merak ettim?
Şahsen ben hevesle bu eğlenceli olacağını düşündüğüm, iyi çalışırsa da tadından yenmeyecek bir tüfeğin her geçen süreçte daha fazla özelliğini ve yeteneğini bilmek ve paylaşmak isterim.
Bugün Dünya'da her ürün ve üretici hakkında daha ürün piyasaya çıkmadan görseller, bilgiler hatta beklentiler sınırsızca paylaşılır. Hatta bu firmalar tarafından zevkle sızdırılır ki ilgi sıcak kalsın ve talep çoğalsın diye.. Bence bunun etikle falan hiç ilgisi yok. Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
bowhunter, Bertaraf3
Merhabalar;
Sayın nsyuksel,
Yazdıklarımın sizinle veya herhangi bir forum kullanıcısı ile ilgili değildi. Hassasiyetinizi ve anlatmak istediğinizi anlıyorum. Ersüs Arms ın facebook sayfasında paylaştığı görselleri paylaşmanın hiç bir olumsuz tarafı olmadığı konusunda sizinle hemfikirim. Ben sadece Süleyman bey ile ilgili konuştuğum şeylerle ilgili o yazıyı yazdım sizi kast etmedim.
Sağlıcakla kalın.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Benim anlamadığım şey devlet sırrı mı? Amerika baştan keşfedilmiyor ki. Zaten Safir ve Aksa Crossfire adlı halihazırda mevcut tüfek var. Yenilik mi katılmış? Silbaştan bir sistem mi icad edilmiş? Farklı olan şey nedir? Diğer firmalar 7075 kullanmıyorlarmıydı? CNC de blok aliminyumu işlemiyorlarmıydı?Solidworks vb. cad programları kullanmıyorlarmıydı? Namlusu çelik değilmiydi? Bolt çok mu farklıydı? kinetik sistemde değişiklik mi yarattılar? Ortaya litarütürlere girecek bir şeymi konuldu?

Bence tek gerçek, zaten fabrikadan çalışarak çıkması ve her tür marka fişeği yakabilen tüfek olması gerekirken defalarca fabrikaya geri gönderilip müdahelerde bulunulan bir AR-15 klonu tüfeği hazır fabrikasyon çalışır hale getirmiş olmalarıdır.

Emek, elbette harcanmıştır.Para,elbette yatırımlar yapılmıştır. Zaman,tabiki gece gündüze katılarak sarfedilmiştir. Sonuç; 410 cal atabilen AR-15 e oldukça benzeyen,onun aksesuarlarını kullanabilen,yedek parçalarının bir çoğu uyumlu ama yinede güvenilmemesi gereken yivsiz şarjörlü yarı otomatik bir av tüfeğidir.At ile Deve değildir. Dünyayı yerinden oynatacak insanlığın kurtuluşu olacak bir ürün hiç değildir. Bende merakla beklemiyormuyum? dört gözle bekliyorum.Heves bile ediyorum.Bana Eğlencelik güzel vakit geçirtecek ateşli silahlar sınıfında bulunan bir oyuncak olduğunu bilerek alacağım.

Not: Sözlerim gerçek bir kişiye yada bir kuruluşa hitaben değildir.Zihnimden geçenlerdir.Bu zamana kadar en az 200 safir ve crossfire tüfeği çalışır hale getirdim.Seviyorum onlarla uğraşmasını. Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sem, nsyuksel
Sistemi komple değiştirme iddiaları var sayın topraxxx
14 lü şarjör ile gelecek, safir e uyacak diye seviniyordum, ama hiç alakası yokmuş
Safir ile gövde hariç uyumlu parçası olmadığı bilgisi geldi.
Biraz daha sabır, bikaç haftaya lansmanı yapılacak Smile
Testlerde 5000 atımda sıfır tutukluk olduğu söylendi Wink
Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
nsyuksel, FRD, Alphawolf, Bertaraf3
Sayın darkness, şuraya yazıyorum.... Bütünüyle aynı sistem ve aynı parçalara sahip bir tüfek var ortada..Sadece ince işçilik,olması gereken düzeltmeler toleranslar iyileştirmeler olacak ve fabrikasyon çıkışlı kaliteli çalışan
Sisteme kullanıcılar sahip olacak. En azından videolarda bu şekilde bir izlenime sahip oldum.

Kasa AR-15 olupta parçaların birbirine uymaması söz konusu olabilirmi? Ben inanmıyorum.

Yazmaya gerek yok ama hafıza tazeleyelim.
Şöyle etraflıca bir AR-15 gözümüzde canlandıralım. Aynısı zamanının safiri,şimdikinin crossfire ı güncel olan Ersüs,Husan...

Bolt Group bile eskilerden esinlenilmiş.Neredeyse aynı.Namlu kilit yatağı farklıdır,belki gaz piston odacıkları farklıdır.2 delikli gaz odalı namlu değilde beş deliklidir belki.Ha belkide standart AR15 gaz borusu ile bolta hareket kazandırıyorlardır.Sonuçta keşfedilmemiş yapılmamış görülmemiş bir şey değil.Kısacası kasa aynıysa sizin beklediğiniz on dörtlü şarjörünüz crossfire nıza uyacaktır.

Kendi facebook hesaplarında tüm üretim aşamalarını parçaların ham hallerini parçaların hangi firmada imal edildiğini (Konya) zaten paylaşmışlar.Bende Sayın Süleyman beyin yazdıkları sorulara verdikleri cevaplar ve bu bilgilerin ışığında kendilerinin yazdıklarının eşliğinde mantık yürüterek yorumluyorum.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Bertaraf3, FRD, nsyuksel
Merhaba;
Belirsizlik devam ediyor. Ortada ilginç ve karışık bir durum var. İki firma tek tüfek. Hepimiz 36 kalibrenin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Husan tarafında günlerdir hiç bir açıklama yok. Farz edelim ki önce Ersüs çıkardı Ersüs'ü mü tercih edeceğiz yoksa husan ' ı mı bekleyeceğiz. Bu tüfeği almayı düşünen forum üyelerinin düşüncelerini merak ediyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Bertaraf3;

Acikcasi benim ciddi bir sekilde .410 bir sarjorlu istegim var. Daha once bu istegimi 12ga bir tufek alarak yerine getirmemistim ama simdilerde tekrar niyetlendim. 2016-2017 Aksa Crossfire larin musteri memnuniyetinin yukselmesi, Husan'in Metal Force 20ga serilerinde ki az sikinti ve memnuniyetin .410'da devam etme ihtimali derken ,simdi birde uzerine gayet iddiali bir sekilde gelen Ersus'un tufegi.

Zaten birkac ay sonra ikamet degistirecegimden,bir sure bu 3 tufegi en once ayrintisina kadar inceleme ve en sorunsuzunu almayi planliyorum kendi adima.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bertaraf3

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi