Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAN ARMS 410 GA

410 ve 36 sayısal karmaşası altında MKA1919' ( Modelin yurtdışı ismi olup, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Samsun'a ayak bastığı, kurtuluş savaşımızın başlangıcı olan yıldan ismini almış.) ün yeni modeli ekim ayında geliyormuş..

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
1905sss, SKN, Fruktoz23, seceton, FRD, TTD, DoganSW, Metur, shark, fsmy, ismicey
Bu modeli 2-3 gün önce gördüm bende. Muhtemelen güzel fiyattan gelirse alırım. Çok hoşuma gitti şuan.

Alıntı

Üreticilerin dikey şarjörlü tüfeklerde küçük mühimmatlara yönelmeleri sevindirici.  Zira askeri tüfeğe benzemekten başka fazlaca bir özelliği olmayan tüfeklerde soba borusu gibi namlular pek de hoş görünmüyor. Nitekim 12 numaraya gerçekten ihtiyaç duyan mantıklı kullanıcılar duruma göre s. poze, otomatik veya pompalı tercih ediyor. Şarjörlü tüfekler bende şekil meraklısı oyuncuları anımsatıyor. Madem şekilli olacak o zaman tam olsun 36 veya 28 ga olsun.
Dikey şarjörlü tüfeklerden beklentim H&K G3-36 ga, hazır Almanlarla bozuşmuşken belki yaparlar. Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Silahsız, DaRkNeSs-, fsmy
Fiyat hakkında 1700-1800TL olabilir diye bir yorum gördüm internette. O fiyatlara gelirse bence çok güzel satar.

Alıntı

Merhabalar, bu tüfeğin yapım aşamalarını bir arkadaşım paylaşmıştı 1 - 2 ay kadar önce.
Ama tüfeği Husan değil, İzmir de Ersus Arms geliştirmesini yaptı. Yapım sırasında videoları paylaştı arkadaşım içinde olduğum bir WhatsApp grubunda.
Ustasının adı da Süleyman Balcı.
Husan yurt dışı satış için anlaşmış firma ile diye biliyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
yasin1210, scubagafuroglu
Evet bu silahın vatanı İzmir diyebilliriz. Fakat şuanda HUSAN a mal edilmeye çalışılıyor galiba? HUSAN ile bir satış antlaşması yapılmış olabilir ancak bu silahın anavatanı İzmir diye biliyoruz. ERSUS ARMS firmasının AR-GE çalışmaları neticesinde sonuca varıldı diye biliyoruz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Anladığım kadarıyla gazlı sistemle çalışıyor.Döner kafa olmadığı kanısındayım.Bolt çok sert ve çok hızlı kapanıyor.Forward asist vasıfsız kalmış olabilir.Boş kovanları neredeyse 5 metre uzağa fırlatıyor.Çalışması öyle yada böyle sevindirici.
İzmir de ki firmanın, Husan firmasıyla da ortaklığı olduğunu biliyorum.Dolayısı ile ortak üretim demek doğru olur.Ersus Arms aynı zamanda yurtdışı içün bullpub bir ürün yaptıklarını söylemişti .Video da ustalar bullpub bir tüfek montajı yaptıkları açıkça görünüyor.Bu da duyumların ve bilgilerin doğruluğunu gösteriyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Sn. Scubagafuroglu ?Fakat şuanda HUSAN a mal edilmeye çalışılıyor galiba?? Ürünü düzgün yapsınlar da nerede üretilirse üretilsin. Thumbs Up

Sn.topraxxx; Safir t14 ve utaş xtr12 deki gibi hem gaz tahrikli hem döner kafalı mekanizma olabilir. 

Uzman değilim ancak boş kovanların bu kadar hızlı çıkması düşük basınçtan kaynaklı tutukluğun önüne geçmek için düşünülmüş olabilir. Eğerki tutukluğu azaltmak için pistona verilen gaz debisi gereğinden yüksek tutulduysa, mekanizma, taşıyıcı kol, kasa, tırnak pim gibi parçalar bu fazla basınçtan olumsuz etkilenir mi?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Albayasım
Cahilliğimi mazur görün lütfen. Muadil tüfeklere göre boş kovanları daha uzağa fırlatıyorsa ve mekanizma daha hızlı bir şekilde geri geliyorsa pistona iletilen gazın daha az miktarda olması gerekmez mi? Malum transfer portdan pistona giren gaz kilidi açar tepme kuvveti ise mekanizmayı kurar diye biliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Albayasım
Sn. Flobert. Sanırım gaz odasına az basınç vererek namlu içerisindeki basıncı yüksek tutup, bu fazladan basınçla da boş fişeği daha hızlı çıkarmasından bahsediyorsunuz .  Belki de haklısınızdır. Ama şahsi kanaatimce böyle bir önlem mekanizmanın hareketini hızlandırmada tek başına yeterli olmaz. Gaz odasına fazladan gaz verildiyse şayet, bu fazladan  tahliye edilen gazın namlu iç basıncını çok fazla düşüreceğini veya daha az gaz tahliye edilirse de namlu basıncını çok yüksek tutacağını sanmıyorum.

Elbet bir bilen bizi aydınlatacaktır. Thumbs Up

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Flobert

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi