Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZORE akıllı silah kilidi
#1
[Resim: end_pic_ggwj6n.jpg]
https://www.zore.life/
 
ZORE adlı girişim, indiegogo üzerinden başlattığı kampanya ile sadece iki günde 100 bin dolarlık kitle fonlama hedefine ulaşmış bir ürün. Bünyesindeki farklı ürünlerle bireysel silahların emniyetini sağlamayı hedefleyen bir marka olan ZORE, 2014 yılında kurulan bir girişim.
 
Örneğin tabancaların gövdesine takılan bir ürün sayesinde silah sadece basit bir emniyet kilidine değil, akıllı bir uygulamaya da emanet edilmiş oluyor. Örneğin şifresini sadece sahibinin bildiği bir emniyet kilidi, silahı sadece o kişi için hazır hale getirebiliyor. Böylece ev içi kullanımda kullanıcılar bireysel silahlarını daha emniyetli şekilde muhafaza edebiliyor. Silah, başkasının eline geçse dahi şifreyi bilmediği için silahın ateşlenmesi mümkün olmuyor. Bunun yanı sıra, bir başka ZORE ürünü silah yerinden hareket ettirildiği anda akıllı telefonlar için geliştirilmiş mobil uygulaması üzerinden sahibine bildirim gönderiyor ve alarmı devreye sokuyor. Bu da silahı olası hırsızlıklara karşı korumuş oluyor.

İsrail merkezli ZORE, üretime Ekim 2016?da, ürünlerin Şubat 2017 itibariyle satışına başlanmış. ZORE ürünlerini detaylıca anlatan bir videoyu hemen aşağıda bilgilerinize sunar, umarım bu tip ürünlere el atan ve biz son kullanıcılara makul ve mantıklı imkanlar ile ulaştıran teşebbüsler olmasını dilerim..
 
https://youtu.be/f4gnnQViUMM


[Resim: zore_34381.jpg]
 

[Resim: maxresdefault.jpg]


[Resim: zore_gun_lock.jpg]

[Resim: 358_E363100000578_3654799_image_a_4_1466612810169.jpg]


[Resim: maxresdefault3.jpg]


[Resim: zore.jpg]


[Resim: zore_solutions.jpg]

[Resim: zore_gun_lock.jpg]


[Resim: zore_x_gun_lock.jpg]

 
 
Alıntı
19 üye teşekkür etti:
bahadr, sezgin63, heisenberg, husrev, sirflayer, alpi, tsuba, Tonyukuk ÖTUKEN, baykaralper, Carbon12, Vectra, ckenarli, Env303, Sinan1978, pasa_7676, mimaslan, 1905sss, hunter 12, sparus
#2
Merhabalar,

Firma fuarlarda boy göstermeye, ürünün de youtube'a videoları düşmeye, facebooklarda instagramlarda görünmeye ve kullanıcı geri bildirimlerini almaya başlamış. Geri dönüşler yüksek derecede olumlu. Eğer işin içinde bir yahudi lobisi faaliyeti yoksa...
Bende ikilemdeyim alıp almamak konusunda, Zira ürünün menşei İsrail. Hemen günlük hayata entegre olmuş ürünleri protesto edip satın almayanlardan olduğumu düşünmeyin. Ancak İsrail özelinde bu ürünü alırsam, savunma sanayilerine destek vererek döktükleri kana elim bulaşacakmış gibi hissediyorum. Çok komplex bir konu olduğunu biliyorum.

Eğer savunma sanayine hizmet eden biri olsaydım, ilim cihanşümuldur düsturu ile tereddüt etmezdim.

Bu arada testi tamamlanan ürünleri de peyderpey yayınlıyorlar.
Canik TP9 (serisi olarak anlıyorum) , SAR Arms EAA listede görünüyor.


[Resim: Ekran_Al_nt_s.png]

[Resim: Ekran_Al_nt_s_2.png]

[Resim: Ekran_Al_nt_s_3.png]
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, pasa_7676, nsyuksel, Gazanfer
#3
Merhaba,

Zore, Türkiye'nin de dahil olduğu birçok ülkeye gönderim yapamaya başlamış. Daha önce onlarla yaptığım yazışmalarda o an için sadece ABD içi satış yaptıklarını, en kısa zamanda çeşitli ülkelere satış imkanı sağlayacaklarını söylemişlerdi.

Esasında İsrail malı olan bu ürün dünyaya ABD üzerinden  satılıyor. Fakat benim şu an bulunduğum ülke yine liste dışı, ABD üzerinden gönderileceği için belki sorun çıkmayabilir fakat yine de riskli.

Bu arada zaman zaman sitede çeşitli sebeplerle indirim oluyor (christmas, black friday vs.) bu tarz indirimlerden birine denk getirdiğimde bir tane almaya niyetliyim şu an... Bu indirimler 30-40$'ları bulabiliyor.

Türkiye'ye gönderimde şu an maliyet 23,21$ gönderi bedeli ile beraber 143,20$ görünüyor. Artı vergilendirme olur tabii...

[Resim: 1.png]

[Resim: 2.png]

[Resim: 3.png]Saygılar.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi