Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni nesil sapan; POCKET SHOT
[Resim: The_Pocket_Shot_1.jpg]

Bizi çocukluğumuza geri götüren bu yeni ürünümüzün adı Pocket Shot. Bir nevi yeni nesil ve cebe sığabilen sapan diyebiliriz. Normal bir sapana göre iki üç kat daha hızlı atış yapabilme imkanı sağlıyor. Bununla bir çok materyali de atabilmeniz mümkün.

[Resim: The_Pocket_Shot_2.jpg]

[Resim: The_Pocket_Shot_3.jpg]

[Resim: The_Pocket_Shot_4.jpg]

[Resim: pocket_shot_slingshot_contents.jpg]

Kapalı iken yaklaşık 6cm boyutunda olan Pocket Shot'ı esnettiğinizde  12-13cm uzunluğa çıkabiliyor. İlk bakışta belki sizde bir seks oyuncağına benzetmiş olabilirsiniz (İçiniz fesat) ama bunun sizi durdurmasına ve eğlenceden mahrum bırakmasına izin vermeyin. Metal bilye, misket, ok ve hatta boya topu bile atmanız mümkün. Zarar verebilecek mesafeden kullanılmamasını önermiyorum, çünkü iyi bir çıkış hızı sağlıyor, güçlü ellerde. Amerika fiyatı 25$.. Bu size yetmedi mi? Daha gelişmişi var; Wink

Geliştirilmiş Yeni Nesil Sapan Pocket Hammer

[Resim: Geli_tirilmi_Yeni_Nesil_Sapan_Pocket_Ham..._Olsun.jpg]

Outdoor aktivitelerinizde veya arkadaşlarınıza kötü şakalar yapmak için sapanları kullandığınız olmuştur. Çocukluğumuzun vazgeçilmez aletlerinden olan bu ilkel çözümler bir zamanlar çok eğlenceliydi. Bütün bu eğlencenin yanında temelde bir hayatta kalma silahı olduğunu da hatırlatalım. Basitçe imal edilebilen ve mühimmatı doğada bulunan irili ufaklı taşlar olan sapanlar yerlerini yeni nesil ürünlere bırakıyorlar. Daha önce sizlere tanıttığımız neslin ilk ürünü Pocket Shot, şimdi daha geliştirilerek karşımıza Pocket Hammer olarak çıkıyor.
[Resim: Arrow_Kit_Full.jpg]

[Resim: hammer_handle_pocket_slingshot_pocket_shot_640x534.jpg]

[Resim: maxresdefault.jpg]

[Resim: s858446890461564423_p66_i1_w2560.jpg]

[Resim: the_pocket_hammer_kit_26970.jpg]

Özünde Pocket Shot ile aynı prensipleri barındıran Pocket Hammer, artırılmış dengesi ve daha güçlü atışları ile farkını ortaya koyuyor. El tutamağı ile biraz kabaca bir görüntüye sahip olsa da, bu tutamağı çıkararak sadece halka kısmı ile kullanabilme şansınız var. Özel bir plastikten imal edilen kesesi Pro ve Standart olarak iki farklı şekilde üretilmiş. Satın aldığınızda her ikisine de sahip oluyorsunuz. Pocket Hammer'ın orijinali ABD'de üretiliyor ve fiyatı $70. Kopya versiyonlarını ise Aliexpress'de bulma şansınız var. Tabi kesenin kalitesi nasıl olur, aynı performansı verir mi bilemiyorum.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, kuzeybuzulu, husrev, Carbon12, alpi, heisenberg, efe1753, tsuba, sparus, ismicey, Rangeman, bilakiss
Bende mevcut bir süre önce almıştım. Üç beş deneme yaptım da vakitsizlikten etraflıca deneyemedim. Klasik sapana göre hep ebat hem de çekiş açısından epey avantajı da var. (Tabi 2'li ya da 3'lü lastikle donanmış sapanları dahil etmiyorum) Bu arada ben de aliexpressten aldım. Clone ve orijinali karşılaştıran da bir video vardı hatta. Bulamadım şimdi. Ciddi bir fark yoktu arada. Hatta daha çok sert plastik kısımlarda kalite farkından bahsediyordu. Whisker Bisquit siparişi de vermek aklımdaydı. Haftasonu bir deneyeyim tekrar. Bu arada ilk tahlilde söyleyebileceğim, mümkün olduğunca yuvarlak ve simetrik (Mümkünse en temizi devamlı çelik bilye kullanmak) taşlar elzem.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Sn. GullyFoyle,
Ben de baktım ama bulamadım, satın aldığınız linki paylaşabilir misiniz?

Alıntı

Sn. GullyFoyle,

Haklısınız ürün genellikle ok ve çelik bilye atmak amaçlı tasarlanmış.. Hani insanın süngüsünün bile düştüğü anlar vardır ya, o hayatın en zor anında, el atında olsa, fena mı? Bence iyi olur!
Saygılarımla,

Alıntı

(07-09-2017, 02:00 AM)Rangeman demiş ki: Sn. GullyFoyle,
Ben de baktım ama bulamadım, satın aldığınız linki paylaşabilir misiniz?

Aliexpress selpak gibi olunca direk onu zikretmişim, benim hatam. Gearbest'ten vermiştim siparişi.

https://www.gearbest.com/other-camping-g...67332.html

Sn.nsyuksel, kesinlikle haklısınız. Zaten bilye ya da uygun taşları içinde de taşıyabileceğiniz için epey kullanışlı. 

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
nsyuksel, Rangeman

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi