Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SALT GUN.. Ev savunmasında alternatif!
https://saltsupply.com

[Resim: oldurmeyen_ama_surunduren_silah_salt_gun_1489579128.jpg]

Evinize hırsız girdiğini düşünün. Normal insanlar için bir insana ateş etmek, vicdani yükümlülüğü ağır bir durum olabiliyor. Evinize giren hırsız için önemli bir şey olmasa dahi, sizin eliniz o tetiği çekmeye gitmeyebilir. Bu durum son derece normal, çünkü insan vurmak gerçekten de kolay kolay sindirilemeyecek bir şey..

[Resim: ed908b3957edd0dd5c43c345e2665429bc94f081.jpg]

Bu tarz konularda, insanların içini rahat ettirmesi için yeni bir silah geliştirildi. Tuz Tabancası olarak adlandırılan silah, içinde bulundurduğu kimyasalları ateşleyerek sizi tehdit eden kişilere karşı korunmanızı sağlıyor. Bunu yaparken insan yaşamını tehdit edici bir unsur olmadığı için hiçbir ahlaki yükümlülüğe girmenize gerek kalmıyor. Bu silah sayesinde hem kendinizi hem de ailenizi koruyabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken çok iyi nişan becerilerinizin olmasına da gerek yok (Yeri geldiğinde küçük çocuğunuz bile kendisini koruyabilir). Silahın yarattığı etki belirli bir alanda yayıldığı için zorlanmadan güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki umarım hiçbir zaman bu tarz olaylarla karşılaşmazsınız, ancak bu durum dünyanın gerçeği. Bu tarz istenmeyen olaylar her yerde her an olabiliyor, bu yüzden kendi güvenliğimizi almak için çeşitli yollar denemek zorunda kalabiliyoruz. Örneğin, bayanlar biber gazı kullanarak kendilerini güvene almaya çalışıyorlar. Biber gazı veya şok tabancası sıkmak için hırsızın yanına gitmek gerektiği düşünülürse bu silah çok daha etkili gözüküyor.

Silahtan çıkan mermi, darbe ile patlayarak toz halinde kimyasallara dönüşüyor. Etkilerine bakacak olursak, geçici körlük, akciğer daralması ve temas halinde vücutta tahriş gibi özellikleri sayabiliriz. Mermiye veya patlama alanına maruz kalan kişi, bu etkileri yaklaşık 45 dakika boyunca yaşıyor. Açıkçası kendisini güvence altına almak isteyen kullanıcılar için muhteşem bir silah gibi gözüküyor. Unutmadan söyleyelim; silahın menzili yaklaşık 36 metre yani ev gibi ortamlarda rahatlıkla yetecektir. Silahın satış fiyatı ise 349 dolar olarak açıklandı.

https://youtu.be/-UiMW88uqvo

Not: Konu içeriği Webtekno' dan alıntılanmıştır.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
Kimble, alpi, sirflayer, husrev, Carbon12, Rockatansky, heisenberg, ThePulchra, tsuba, sparus, Gazanfer
Türkiye de satışı var mı acaba? Özellikle bayanların ilgi alanına girebilir diye düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı

Güzel bir ürüne benziyor, lakin aklıma takılan tek bir soru var ;
Havalı tabancası olanlar bilir, bu co2 tüpleri taktıktan sonra çok uzun süre bekletirseniz tüpün havası kaçar. Tüpü haftada 1 değiştirseniz bile en nihayetinde içindeki conta basıncı tutamayacak hale gelir ve hava kaçırma gittikçe artar, sonunda taktığınız yeni tüp ile atış yapamadan tüp taktığınız gibi biter...
Conta arızası durumu oluşunca ne yapmak lazım?
Tüpü sürekli dolu atışa hazır tutamadıktan sonra bu tabancanın pek bir esprisi kalmıyor...

Edit :
2. videoyu yeni izleyebildim, sanırım tabancada ilk atıştan önce tüpü tam olarak hazır etmeyen bir mekanizma var, böylece ilk tetik çekişi boşa oluyor, tüp o esnada atışa hazır oluyor.
Bu durumda tek endişem de yersiz oluyor.
Bunu Türkiyeye kim getirecek Big Grin
Evde , hanımın kullanımına çok uygun birşey bu..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
aseyhan
Sn. Darkness,

Bu silah, kolluk kuvetlerinin kullandığı yapıda üretilmiş. Eminim ki Airsoft silahlara göre daha ayrıntılı düşünülerek üretilmiştir. Ayrıca eğer dediğimiz sorunlar, kolluk kuvvetleri için de geçerli olsaydı, eminim bu kadar sık başvurulan bu silahlar, çok sıkıntı çıkartır ve üreticisine de kolluk kuvvetlerimize de dert olarak dönerdi diye düşünüyorum.
Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Özel harekat timlerinin kullanması için yapılan renkli yuvarlak toplar atan pepperball ismi verilen bir silah görmüştüm.Şekli paintball silahlarından halliceydi.Topların içeriği güçlü biber gazı ve etkili maddeler ihtiva ediyor hedefe ulaştığında çarpıp dağılarak hedefleri etkisiz hale getiriyordu.Muhtemelen aynı mantığa sahip bir savunma silahı.
[Resim: a01_jd_05feb_pepper_ball6_400x261.jpg]

Şöyle bir video mevcut.Bu arada 2005 yılında swat 4 isimli bir oyun oynardık.İlk o oyunda görmüştüm şimdi hatırladım Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, nsyuksel
Sn. Darkness ve Sn. Alpi,

Pek bayanlar için üretilmiş gibi değil. Genel kullanıcı için planlanmış. Umarım ben ve sizler atılan tarafta hiçbir zaman olmayız. Çünkü görünen etki öldürmese de süründürmekte.. Ayrıca kanunları hala evdeki hırsızı neredeyse gel buyur edeceğimiz cinsten olan bir ülkede, çok etkili ve bulunması gereken bir caydırıcı ve koruyucu bir silah. Ve en önemlisi de YASAL! Wink

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, alpi
(06-09-2017, 02:48 PM)nsyuksel demiş ki: Sn. Darkness ve Sn. Alpi,

Pek bayanlar için üretilmiş gibi değil. Genel kullanıcı için planlanmış. Umarım ben ve sizler atılan tarafta hiçbir zaman olmayız. Çünkü görünen etki öldürmese de süründürmekte.. Ayrıca kanunları hala evdeki hırsızı neredeyse gel buyur edeceğimiz cinsten olan bir ülkede, çok etkili ve bulunması gereken bir caydırıcı ve koruyucu bir silah. Ve en önemlisi de YASAL! Wink

Sayın nsyuksel,

Öneriniz biraz plastik mermi önerisi gibi. Savunma amaçlı önerilerde her türlü senaryoyu göz önüne alarak öneride bulunmamız uygun olur.

Eğer saldırgan silahlı ise, elinizdeki tuz tabancası karşı tarafı süründürebilir ama siz de öldürtebilir. Savunma amaçlı elime almam, tavsiye de etmem. 
(Silahsız saldırgana denk gelirseniz ne ala)

Ayrıca ABD deki satış fiatından orada envai çeşit 9x19 gerçek tabanca ve yivsiz tüfek satın alabilrsiniz

Saygılar

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tirendaz, LAMRETOEJ, PersonalDefence, tsuba, ismicey, Kanuni
Sn. Sabri,

Plastik mermi benzetmesi doğru olmaz. Plastik mermi sadece can acıtır. Bahsettiğimiz şey dengenizi alt üst edecek ve doğru hareket ve karar verebilmenizi engelleyen bir etki oluşturmakta. Sizin baktığınız taraftan bakarsak, ya hapse gireceğiz ya toprağa, alternatif yok! Her iki tip silah da elinizin altında olsun demeye çalışıyoruz ve evet senaryo ne gerektiriyorsa Allah onu yapabilmeyi nasip etsin diyoruz. Siz tercih etmeyin, ben elimin altında, hem glock, hem Salt olsun, hatta Pocket Hummer olsun, Asp cop bile olsun diyorum. Alternatiften zarar gelmez. Sonuç olarak ben bir asker veya polis değilim ve görev riski taşımıyorum. Ölümle sonuçlanmak zorunda olunmayan bir angajman imkanı olabilir. Bu kadar katı olmayın. Sevgiler ve saygılarımla

Alıntı

Sn. nsyuksel,

Paylaşımınız için teşekkürler.
Acaba bu tarz bir silahın ülkemize ithalatı ile ilgili yasal durum nedir? Küçük biber gazı tüplerine bile kolayca ulaşılabildiğine göre bu ürünlerde satılabilmeli diye düşünüyorum. Belki sadece bir girişimciye ihtiyaç vardır. Aklıma ilk gelen Sn. harun oldu nedense Thumbs Up 

Bu üründen kasada bir tane olsun isterim  Cool

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
(06-09-2017, 03:39 PM)nsyuksel demiş ki: Plastik mermi benzetmesi doğru olmaz. Plastik mermi sadece can acıtır.

Sizin baktığınız taraftan bakarsak, ya hapse gireceğiz ya toprağa, alternatif yok! Her iki tip silah da elinizin altında olsun demeye çalışıyoruz ve evet senaryo ne gerektiriyorsa Allah onu yapabilmeyi nasip etsin diyoruz.

Bu kadar katı olmayın.

Sn. nsyuksel,

Konunuzu farklı bir yöne çektiysem özür dilerim. Ancak forum dışından da çok okuyucusu olan bir yerde yanlış algılamalara neden olmamak gerekir.

Önce ufak bir düzeltme yapmama izin verin. Plastik mermi toplumsal olayları dağıtmak için Polis tarafından 25 m den uzaktan atılmaya çalışılır. Ev savunma mesafesi içinde ölümcül yaralanmaya sebep olma olasılığı çok yüksektir.

Bu kadar katı olmayın demişsiniz, ben katı değil gerçekçi davranmaya çalışıyorum. Allah kimseyi böyle bir olayla sınamasın. Daha önce de yazdım, önce pasif savunma tedbirlerinizi alırsınız, onlar kaçırmadıysa zaten niyet kötü demektir. Ev savunması için bir değişik alternatifleri olan pasif ve aktif savunma tedbirlerinizi önceden belirlersiniz. Savunma sözlük anlamında "Saldırıya karşı koyma" olarak ifade ediliyor. Meşru müdafa "Uğranılan bir saldırı karşısında kişinin kendisini korumak için başvurduğu yol." Eğer olayın hukuki boyutunu incelerseniz, neyin meşru müdafaa sınırları içinde kaldığını bilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=9343

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=13009

https://www.shootingillustrated.com/arti...e-defense/

https://www.shootingillustrated.com/arti...ty-system/

https://www.shootingillustrated.com/arti...r-defense/

Benim baktığım taraftan bakarsanız ben silahlı saldırgan için "durduruculuktan" yana tavır alıyorum. Forumda bunun hukuki boyutları enine boyuna tartışılmıştır, lütfen inceleyiniz.

Silahsız saldırganı tuz silahı ile geçici olarak durdurabilirsiniz ama silahlı saldırganı tahrik edip, hem kendi hem de ailenizin hayatını riske edersiniz diyorum. O nedenle de önermiyorum.

Saygılarımla

Dip not: Tavuklarıma tasallut için bahçeme giren Tilki için gerçekten üzgünüm. Zekasına karşın İki kangalı hesap etmemesini bedelini hayatıyla ödemiş. Sabah bahçede bulduk.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
nsyuksel, Carbon12, lenduha, DaRkNeSs-, tirendaz, Kanuni, Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi