Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casio G Shock sağlamlık testi
#1
Selam dostlar,

Casio markasının sağlamlıkları ile ün yapmış G Shock serisini herkes bilir. Ama bu model yani DW 5600 bir efsanedir.

En eski G Shock modellerinden biridir. Hala da satılır. Pek çok forumda military saat tavsiyelerinde görebilirsiniz. Ben bu saati 5-6 senedir kullanıyorum. Devamlı olmasa da tatil, seyahat, spor vs. genellikle kolumda bu saat oluyor.

[Resim: IMG_2900_zps22hvtrhq.jpg]

[Resim: IMG_2903_zps28rrfibx.jpg]

[Resim: IMG_2902_zps7i0ntz2p.jpg]

Bu kadar sene değil bir şey olması pili bile bitmedi. Hep internette gördüğüm testlerden bir kaç tanesini ben yapayım, harbiden ne kadar sağlam göreyim derdim. En sonunda bir iki deneme yapmaya karar verdim. Oğlum da sağ olsun yardımcı oldu bana.

İlk olarak aşırı soğuk ne kadar etkiliyor görmek istedim.

Saati bir cezvenin içine koydum, su doldurdum ve buzluğa attım. Yarım gün sonra aldığımda donmuştu zaten. Çıkarırken çok zorlandım. Çekiçle cezveyi döve döve uğraştım. Cezvede ezikler oluştu.[Resim: IMG_2907_zpsth3cyezb.jpg]
[Resim: IMG_2908_zpshdo1ynwy.jpg]
[Resim: IMG_2909_zpsznjvinyk.jpg]
[Resim: IMG_2910_zpshvnw1vxs.jpg]


Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.

BUZU KIRIP SAATİ ÇIKARDIĞIM VİDEO


[Resim: th_IMG_2911_zpsnd7ejrl2.mp4]Soğuk testini başarı ile geçtikten sonra düşmeye çarpmaya ne kadar dayanıklı görmeye sıra geldi. 5. kattan aşağıya betona attık saati.

Oğlum çok heyecanlandı bu testlerde bana yardım ettiği için. Ben aşağıya indim o da camdan fırlattı.[Resim: IMG_2912_zpseayirp47.jpg]

[Resim: IMG_2916_zps5aozwuae.jpg]
[Resim: IMG_2915_zpszcl8upgy.jpg]
[Resim: IMG_2914_zps69afauup.jpg]

Biraz çizik, toz, iz haricinden bir şey yok. Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.


SAATİN 5. KATTAN ATILDIĞI VİDEO[Resim: th_IMG_2913_zpsqtcklljs.mp4]Sıra geldi araba ile ezme testine. Öyle camdan atılma ile kurtulacağını sanıyorsa Casio yanılıyor.

Arabanın lastiğine bant ile tutturdum çünkü fırlar diye endişe ettim. Oğlum sağ olsun burada da bana yardımcı oldu.

Defalarca üzerinden geçtim, ileri geri yaptım.


Test ön hazırlığı;


[Resim: IMG_2917_zpsghkkyehg.jpg]
[Resim: IMG_2919_zps8slfie32.jpg]

[Resim: IMG_2920_zpstwynkr7j.jpg]

Saatin çiğnendikten sonraki hali;[Resim: IMG_2927_zpss8pzjveb.jpg]

[Resim: IMG_2926_zpsmkq4on1p.jpg]

[Resim: IMG_2924_zpsfjlbe1ny.jpg]Biraz çizik, toz, iz haricinden bir şey yok. Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.


ARABA İLE SAATİN ÜZERİNDEN GEÇTİĞİM VİDEO[Resim: th_IMG_2922_zpswucakayt.mp4]Aslında bu kadar yeter dedim ama son an da aklıma bir şey geldi. Saatin dondurmuştum ama kaynatmamıştım. Bir de aşırı sıcakta nasıl oluyor bakalım dedim.

Yine bir cezveye koydum saatimizi, açtım altını ve kaynattım fokur fokur.


[Resim: IMG_2934_zpsfxcurcii.jpg]

[Resim: IMG_2933_zpsqzwnplfv.jpg]


Genel olarak hiç bir şey olmadı. Saat sapasağlam, fonksiyonlar tamamen çalışıyor, saat doğru gidiyor. Sadece kasa üzerindeki yazılarda silinme oldu.[Resim: IMG_2936_zpstg29urjc.jpg]SAATİ KAYNATTIĞIM VE ÇIKARDIĞIM VİDEO[Resim: th_IMG_2935_zpsmx6djybg.mp4]Saha, arazi, dağ, taş, deniz, kamp, av, açık hava faaliyetleri, tatil vs. hiç düşünmeden alın kullanın arkadaşlar Smile


( poligonda saate ateş ederek güzel bir kapanış yapmayı düşündüm. Ama poligon izin verir mi veya mermi isabet ettiğinde düşerse saati oradan almak problem olur diye vazgeçtim. )
 
Alıntı
45 üye teşekkür etti:
Yasin06, GullyFoyle, kuzeybuzulu, hunter 12, pasa_7676, cnrabt, Karakulak, Xlll, Carbon12, rainman, ckenarli, remusd, husrev, alone61, heisenberg, aseyhan, Ozan60, beretta, Hakan_, Tonyukuk ÖTUKEN, Kimble, SSSalih, Ruhsuz, Cem1964, DoganSW, zarif_, Murata, Altuğ, Vefasiz, tirendaz, demirci57, kaan han, lenduha, Kıraç Ata, hymer, hilk1, nutkey, Sakin, ismicey, xeorx, Gazanfer, Sinan1978, Çılgınturk, LAMRETOEJ, waltherslv
#2
Sayin 1905sss ellerinize sağlık sayenizde bu tip bir saatin hakkini veren bir saat oldugunu ogrenmis olduk benim de askeri ogrencilik yillarinda bir adet F91 im olmustu her derde ortama gelen bir saatti bana onu hatirlatti saygilar
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, Ozan60
#3
Sayın 1905sss bu kadar imtihan bu saat için kafi gelir diye düşünüyorum. Ne olur silaha ateş etmek gibi bir eyleme girmeyiniz (amacından sapmış olur kimse süpersonik hızla yol almakta olan bakır kaplı bir çekirdeğin saate çarpmasından sonra sağlam kalmasını düşünmüyordur herhalde ) bunun yerine ihtiyacı olan bir yakınınıza veya bir öğrenciye hediye edebilirsiniz. Saygılar
 
Alıntı

#4
Ben almış olduğum g-shock saati kullanma klavuzunda yazan ( moto cross yaparken takmayınız vibrasyondan bozulabilir ) ibaresi okuduktan sonra iade etmiştim..
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi