Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zig M1911 SS ile deneyimlerim..
Sayın forum üyeleri merhaba; 

Sanırım bu ilk konu açışım ve ilk konum da hayırısı ile kendi silahıma ait oluyor. 
Bir 1911 platformu hayranı olarak yaklaşık 1 ay kadar önce bende bir Zig M1911 sahibi oldum. 
Başlıkta "deneyimlerim" kelimesini kullanmamın sebebi silahımın bundan sonraki tüm gelişimini ( hamsili olma yolundaki ilerleyişini yani  Smile ) bu başlık altında paylaşacağım. 
Bu yolda ilgili platformu hatmetmiş sayın üstadların başını fazlası ile ağrıtacağımı şimdiden beyan ediyor ve yardımlarını bekliyorum. 

Bir aydır acaba ne zaman paylaşsam nasıl paylaşsam sizlerle derken ilk atışları ve ilk deneyimden sonraki izlenimlerimi yazarak başlamak istedim. Silahın genel olarak ilk incelemesinde bitişleri ve tesviyeleri konusunda gözüme çarpan bir eksi durum yoktu. İlk alan forumdaşlar ve diğer kullanıcı yorumlarında üzerinde çok işlem yapılması gereken bir silah olduğu söylene söylene sanırım fabrika sonraki serilerde gereken iyileştirmeleri yapmış. Yine de uzman bir kontrol için önümüzdeki hafta Dursun ustayı bi ziyaret edecek tabii ki. İlk silahım oluşunun vermiş olduğu heyecan ile büyük ihtimalle ben görmüyorumdur kusur ve eksikleri.  Smile

Silahın kutusundan herkeste olduğu gibi standart temizleme harbi, garanti belgesi, kullanım kitapçığı, iki adet mecgar şarjör ve bir adet de hediye kılıf çıkıyor. Buna ilaveten satış günü MKE Gümüşsuyunda Selçuk bey vardı satış sorumlusu kendisinden ricam olan ahşap kabze kapaklarıda ilave bir hediye oldu bana. Çünkü plastik kabze kapaklarından hiç haz etmiyordum. 

Dış görünüme dair bir iki resim ve ekliyorum. Buna ilaveten geçtiğimiz haftasonu MNE poligonda yaptığım ilk atışlara dair resimler içinde üstatlardan yorum bekliyorum. İlk beş atışımın son mermisinde besleme sorunu yaşadım. O nedenle kağıtta 4 mermi izi gördüğünüzde birisini karavana atmışsın demeyiniz lütfen. Toplamda yaptığım 50 atımda sadece bu bahsettim ilk atıştaki besleme sorunu dışında herhangi bir sorun yaşamadım. 

Atış sonrasında bir genel temizlik yaptım lakin tac87 den sipariş etmiş olduğum temizleme kiti elime ulaşır ulaşmaz daha detayı bir temizlik sonrası iç detay resimlerini de ayrıca paylaşıyor olacağım. 

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler. 

[Resim: 2017_07_28_11_35_34_1.jpg]

[Resim: 2017_07_28_11_36_27_1.jpg]

[Resim: 2017_07_28_11_35_59.jpg]

[Resim: 2017_07_28_18_07_40.jpg]

upload pictures

[Resim: 2017_07_28_18_19_10.jpg]

[Resim: 2017_07_28_18_18_22.jpg]

Alıntı
24 üye teşekkür etti:
Yasin06, wubıh, FRD, Tonyukuk ÖTUKEN, wildeagle, fuat_61, Murata, madenci08, S@riyerli, heisenberg, sem, blacksea, aseyhan, asicocuk, defender45acp, husrev, Fruktoz23, drmehmet, ismicey, demirci57, Gazanfer, ilksurfer, 1905sss, efe1753
Sn.Baykaralper öncelikle hayırlı olsun. Yakın zamanda bende Ss hamsili sahibi oldum. Yakın zamanda ,resimlerini bende yeni bir başlık altında paylaşacağım. Tabii bizim silah ,Sn. Dursun KELEŞ Usta'nın elinden geçmiş ,ben o şekilde satın aldım bir arkadaştan. Merak ettiğim konu piyasada bulunamayan 45 Acp fişekleri özel değilse nereden? temin ettiğiniz.
Silahımı deneyemediğim için biraz moral bozukluğu var. Fişek yazısı elimde var ,eğer satan bir Bayii tanıyorsanız yardımcı olurmusunuz?

Alıntı

(02-08-2017, 12:59 AM)asicocuk demiş ki: Sn.Baykaralper öncelikle hayırlı olsun. Yakın zamanda bende Ss hamsili sahibi oldum. Yakın zamanda ,resimlerini bende yeni bir başlık altında paylaşacağım. Tabii bizim silah ,Sn. Dursun KELEŞ Usta'nın elinden geçmiş ,ben o şekilde satın aldım bir arkadaştan. Merak ettiğim konu piyasada bulunamayan 45 Acp fişekleri özel değilse nereden? temin ettiğiniz.
Silahımı deneyemediğim için biraz moral bozukluğu var. Fişek yazısı elimde var ,eğer satan bir Bayii tanıyorsanız yardımcı olurmusunuz?

Sn.asicocuk iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ve sizinde silahınızın hayırlı olmasını dilerim. 

Ben silahımı MKE'den sıfır olarak aldığım için yeni silah alımlarında senelik istihkak olan 200 adet mermiyi de alabiliyorsunuz. Bunun dışında mermi kağıdı ile gidildiğinde ne yazık ki satış yapmıyorlarmış. Oradaki yetkiliden aldığım bilgiye göre şuan depolarında satışa hazır her bir silah için ilk alım istihkak için mermi mevcutmuş. 

Deneme yapabilmeniz için sanırım meidiyeköydeki poligonda 45 acp mermi mevcuttu. yine de gitmeden önce ararsanız iyi olur. hiç olmadı bir gün haberleşir ve poligonda buluşuruz. bi grupmanlık mermimi sizinle seve seve paylaşırım.  Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, asicocuk, 1905sss
(02-08-2017, 01:20 AM)baykaralper demiş ki:
(02-08-2017, 12:59 AM)asicocuk demiş ki: Sn.Baykaralper öncelikle hayırlı olsun. Yakın zamanda bende Ss hamsili sahibi oldum. Yakın zamanda ,resimlerini bende yeni bir başlık altında paylaşacağım. Tabii bizim silah ,Sn. Dursun KELEŞ Usta'nın elinden geçmiş ,ben o şekilde satın aldım bir arkadaştan. Merak ettiğim konu piyasada bulunamayan 45 Acp fişekleri özel değilse nereden? temin ettiğiniz.

Sn.asicocuk iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ve sizinde silahınızın hayırlı olmasını dilerim. 

Ben silahımı MKE'den sıfır olarak aldığım için yeni silah alımlarında senelik istihkak olan 200 adet mermiyi de alabiliyorsunuz. Bunun dışında mermi kağıdı ile gidildiğinde ne yazık ki satış yapmıyorlarmış. Oradaki yetkiliden aldığım bilgiye göre şuan depolarında satışa hazır her bir silah için ilk alım istihkak için mermi mevcutmuş. 

Deneme yapabilmeniz için sanırım meidiyeköydeki poligonda 45 acp mermi mevcuttu. yine de gitmeden önce ararsanız iyi olur. hiç olmadı bir gün haberleşir ve poligonda buluşuruz. bi grupmanlık mermimi sizinle seve seve paylaşırım.  Smile

Sn.baykaralper

Mecidiyeköy'deki poligonunda stokları tükenmiş 3 hafta önce. Göstermiş olduğunuz ilgi ve samimi duygulardan dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bir ara buluşup gideriz poligona bende bir deneme şansına erişirim silahımı. Ayrıca aynı şekilde diğer silahlarım ile gelirim poligona ,sizinde denemek istediğiniz silah olursa seve seve ,bende sizin gibi forumdaşlığımıza katkıda bulunmuş olurum.

Saygılar.

Alıntı

(03-08-2017, 04:27 AM)asicocuk demiş ki:
(02-08-2017, 01:20 AM)baykaralper demiş ki:

Sn.baykaralper

Mecidiyeköy'deki poligonunda stokları tükenmiş 3 hafta önce. Göstermiş olduğunuz ilgi ve samimi duygulardan dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bir ara buluşup gideriz poligona bende bir deneme şansına erişirim silahımı. Ayrıca aynı şekilde diğer silahlarım ile gelirim poligona ,sizinde denemek istediğiniz silah olursa seve seve ,bende sizin gibi forumdaşlığımıza katkıda bulunmuş olurum.

Saygılar.

Kusura bakmayın lütfen; bir kaç gündür tatsız bir olaydan sebep foruma giremedim ve o nedenle de ancak cevap yazabiliyorum. Perşembe akşamı arabamın camını kırarak bagajımda bulunan çantayı çaldılar. Bilgisayarım, laptopum vs. bazı evraklarım da beraberinde gitti tabii ki. Tekrar kusura bakmayın. 

Poligonda tükenmiş olmasına üzüldüm. Dediğim gibi benim poligon için yol belgem hazır. Dilediğiniz bir gün buluşabiliriz. 
Diğer silahlarınızı da görmeyi ayrıca isterim. 

Görüşmek üzere..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi