Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winchester SXP Dipçik Değiştirme
Sayın forum üyeleri, öncelikle hepinize keyifli haftasonları diliyorum. ,
Benim Winchester SXP Tactical bir tüfeğim var tüfeğimin hareketli dipçiğini sökerek yerine sabit dipçik takmak istiyorum, istiyorum fakat mümkün mü bilmiyorum. Daha önce böyle birşey yapmış üstadlarımızdan hem dipçik temini hemde montaj konusunda yardım istiyorum. 
Teşekkür eder saygılar sunarım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Sayın tejo6 bu video umarım yardımcı olur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tej06
Sn. Hunter 12 alakanız için teşekkür ederim bu videoda gösterilen dipçik sanırım benim tüfekteki dipçikten daha farklı. Videoda gösterilen vida yerlerini benim dipçikte bir türlü bulamadım.

[Resim: 20170729_192113.jpg]

Alıntı

Sayın tej06,

Merak ettim teleskopik dipçikte istenmeden kapanma vb bir sorun mu yaşadınız? Değiştirme tercihinizin sebebini paylaşırsanız bilgilenmiş oluruz.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tej06
Sn. PersonalDefence teleskopik dipçikle herhangi bir sorun yaşamadım.

Değiştirme sebebim ise bu tüfeği alırken tactical mı yoksa standart mı alayım diye çok ikilemde kalmıştım satın aldığım av bayisi ''sen tactical al getirtiriz bir sabit dipçik değişe değişe kullanırsın'' demişti tabi bu yorumunda tactical modelin birkaç yüz lira daha pahallı oluşunun da katkısı oldu. Kendisine defalarca dipçik getirtmesi söylediysemde getirtemedi bende kel kör kendi işini kendin gör dedim ve İstanbul Silahı aradım fakat onlarda dipçiği değişemeyeceğimi aldığım gibi kullanmam gerektiğini anlattılar,nedenini sorduğumda ''yassah gardaşım'' anlamına gelen birşeyler geveledi telefondaki hanfendi.

Konu özetle bu şekilde efendim, değişiklik istememin sebebi tamamen keyfi olup teleskopik dipçikle alakalı bir sorunum yoktur.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, hunter 12
Sn. tej06

Dipçiğinizin açma mandalının öndeki kısmını -açmak için bastığınız kısım değil diğer kısım- kendinize doğru çekerek plastik parçayı çıkarabilirsiniz. Dipçiği sabitleyen civata dipçik borusunun içerisinden takılmış olabilir. Ayrıca plastik kabzeye bağlanan yuvarlak metal parçada da pim olabilir. (resimde görünmüyor belki arka tarafında kalmıştır.) Sxp ile ilgili tecrübem yok ancak genel olarak dipçiklerin sabitlenmesi bu şekildedir.
Takacağınız yeni dipçiğin açısı mevcut dipçiğin açısından farklı olursa bağlantı civatası sorun çıkartabiliyor. Tecrübe ile sabittir. Smile

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tej06
Sn.tej06 , yanlış anlamadıysam ortada mevcud sabit dipçik yok . Ve yine yanlış anlamadıysam temin etme imkanı da yok .

Doğal olarak ortada sorun da kalmamış oluyor . Yanlış mı düşünüyorum ?

Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tej06
Sn. Karagoz, dipçiği uzatmak için bastığımız mandalı aksi yöne doğru çekip dipçiği geriye çektiğimde söküldü fakat dipçik demirini sökmek için alyan anahtarımız olmadığı için söküm işlemi pazartesi gününe kaldı. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Sn. Xlll, evet doğru düşünüyorsunuz ortada dipçik yok fakat sökmeyi öğrenirsem elimde dipçikle av bayiilerini gezerim ve belki başka marka bir tüfeğe ait fakat, Winchester'la uyumlu bir dipçik bulup takabilirim diye düşündüm.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Karagoz, Xlll, PersonalDefence, tirendaz
Sayın harun bu vesile ile sesimizi duysa da biz Winchester kullanıcılarını da abad etse Smile
Sayın tej06, gelişmeleri bekliyoruz, kolay gelsin.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tej06
Sn.Tirendaz pazartesi av bayilerini arşınlayacağım bakalım ne çıkacak bahtıma.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi