Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah ruhsatı yönetmeliği değişti!
9 h maddesi vergi kavramında netleşme sağlandı.

Alıntı

(24-10-2017, 07:40 PM)ufuk1990 demiş ki: En sonunda devlet memurluğundan istifa edip av bayi açtırtacaklar taşıma ruhsatı için.

Sn. ufuk1990,
muhtar adayı olmayı düşünmeye başladım, taşıma ruhsatı için.
gerçi ilkokul mezunu bir muhtar kadar kıymetin yok devletin gözünde,
profesör bile olsan taşıma ruhsatı vermiyorlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murphy
Hiç av bayisi olmaya heveslenip gül gibi devlet memurluğunu yakmayın.Sadece silah ruhsatına sahip olma hevesiyle uçuruma bodozlama atlamayın benden söylemesi.Limon satın daha çok kazanırsınız.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
m16a2, Sabri
Yazilanlari okudum da , Ruhsat Verebilme yetkisi Vali'de ise " yok efendim hatri sayilanlara torpil yapiyor " - Icisleri Bakanindaysa " e biz nasil Bakan'a ulasacagiz - Bakan Siyasi Erk , Bakan istedigine Ruhsat verecek vs vs vs " Dogru elestiri yeni Fikir dogurur , Yazsana be Kardesim su söyle olsa daha iyi olur , Milletin hayrina olur diye !. Ülkenin Basinda binbir türlü dert var iken hala bunu yok Siyasi ERK yok Torpilli diye Elestirenleri anlayamiyorum ..... Icisleri Bakaninin Tek Derdi buydu zaten ! Bundan 20 sene evvelini varsin bir Büyügümüz anlatsin , Ruhsatlandirma , Mermi istihkaki vs vs nasildi Diye ! Nasil bir Yönetmelik cikarsa ciksin birileri hep beyenmeyecek ! Senin Devlet dostu görünen Devlet düsmanlarin var , Serefli Polisinden Askerinden ayiklanan cürüklerin var , Böyle bir ortamda icisleri bakaninin "Hersey kontrolüm altinda olsun" yaklasimi Dogru bir yaklasim olarak görüyorum ! Birlerinin isine gelmesede bu böyle !

Bu hususta Silah Sever olarak atilan olumlu adimlar var , Sarjör kapasitesi 15 fisek iken 19 'a cikarildi , 4. Madde de 5 kati diyor , Yarin oda yürürlüge girermi girer kim bilir bosu bosuna o madde oraya girmedi ya ?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
asicocuk
Kimse kusura bakmasın da bu saçma yönetmelikle ne fişek istikhakı değişir ne de taşıma ruhsatı kanunları değişir.Yönetmeliğe uymasanız bile belli bir bedel bağış yaparak taşıma ruhsatı alabildiğiniz bir sistemde ve polislerin birbirine istikhaklarını sattığı (satın alanların sivillere sattığı) bir sistemde pek te bir gelişme beklemenin bir anlamı yok.Sonuç olarak bakanlıkta bulunanların taşıma&bulundurma konusunda herhangi bir problemleri olmadığı için sivil toplum hiç bir zaman umurlarında olmayacaktır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sem
(25-02-2018, 11:38 PM)Cockney77 demiş ki: Kimse kusura bakmasın da bu saçma yönetmelikle ne fişek istikhakı değişir ne de taşıma ruhsatı kanunları değişir.Yönetmeliğe uymasanız bile belli bir bedel bağış yaparak taşıma ruhsatı alabildiğiniz bir sistemde ve polislerin birbirine istikhaklarını sattığı (satın alanların sivillere sattığı) bir sistemde pek te bir gelişme beklemenin bir anlamı yok.Sonuç olarak bakanlıkta bulunanların taşıma&bulundurma konusunda herhangi bir problemleri olmadığı için sivil toplum hiç bir zaman umurlarında olmayacaktır.

Sn. Cockney77,
size aynen katılıyorum. kimse elini taşın altına koymak istemiyor.
bağış olayıda ayrı bir konu, çevremden örnek vereyim.
öğretmen adam belinde sig sauer, marangoz - mobilyacı belinde glock,
bu adamların can güvenliği tehlike olduğu için mi acaba.
sadece silah markalarına bakarak bile nasıl aldıkları ortaya çıkıyor.
saygılar, 

Alıntı

Bu taşıma ruhsatı için bağış konusu bir dönem Rize çin gündeme gelmiş ve hatta medyaya taşınmıştı.
O dönem telaffuz edilen rakam 20 Bin TL'ydi .

Hiç duymamış olanlar veya "olur mu hiç öyle iş" deyebilecek olanlar için link veriyorum.

http://www.milliyet.com.tr/rize-de-vali-...r-1607055/

https://www.cnnturk.com/turkiye/valilik-...ep-patladi

Selamlar

Alıntı

Haraç yerine bağış, rüşvet yerine hediye, ne ala memleket isim değişince herşey mübah...

Alıntı

Ben, asgari ücretle özel bir fabrikada çalışan bir işçinin, taşıma ruhsatı aldığına (üzerine kayıtlı tek bir mülkü olmayan, kanun da taşıma ruhsatı almaya haiz olan hiçbir meslek grubuna da dahil olmayan) ikinci olarak ta, çok yıllar önce, (20 yıl kadar) ruhsatız silahını yakalattığı halde, taşıma ruhsatı alan ve süresi dolduğunda da sorunusza yenileyen (şu anki meslek grubu, silah taşımaya elverişli) kişileri tanıyorum. Özetle, ülkemizde gerçek anlamda almak isteyen, mutlaka bir yolunu alıp, taşıma ruhsatına haiz oluyor. (Yasa, yönetmelik v.s, bir şekilde nasıl oluyor ise bir tanıdığını bulan veya tamamen duygusal yöntemlerle alınabiliyor)

Alıntı

Sağlık raporu almak için gittiğim hastanede psikiyatri bölümünde kişilik testi doldururken, aynı doktorun kapısının önünde dolaşan bir vatandaşla kısa bir konuşma.

Ben: Siz de mi bulundurma ruhsatı için bekliyorsunuz.
Vatandaş: Yok ben taşıma ruhsatı alacağım.
B: Hangi meslekten alacaksınız.
V: Meslek yok torpil bulduk öyle alacağım. Big Grin

Daha ötesini sormadım, doğru mudur bilmem ama galiba memlekette var böyle işler.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Haritacı1461, DaRkNeSs-

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi