Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah ruhsatı yönetmeliği değişti!
Bu gün gittiğim ruhsat büro personeli , " fişek artışı ile ilgili bir değişiklik yok "dedi. Yeni yasanın tebliğinin 1 hafta önce yapıldığını belirtti.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
karabasan
Silah severler olarak mermi istihaki hakkinda sesimizi iç işleri bakanlığına duyurmamız gerekmektetir. Forum üyerlerini bir kampanya başlatmaya davet ediyorum.

Alıntı

Sn. bowhunter çok özür dileyerek,
  • Bunca silahlanma karşıtı yasayı, yönetmeliği TBMM ve Bakanlar Kurulu çıkarırken,
  • Fahiş vergi ve harçları Maliye Bakanlığı belirlerken,
  • İthalat ve üretim kısıtları, çıkmayan izinler vb yığınla sorunu Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı müsteşarlıklar önümüze çıkarırken,
İç İşleri Bakanlığı'na ne demeliyiz? Olmayan silahın, atacak yeri olmayan 200 mermisini herkese 1000 mi yapsın?

Bu tür kampanyaların bir yarar getirmeyeceğine inanan biri olsam da en azından amacını anlarsam ilk gönüllünüz ben olacağım.

Saygılarımla.

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
zarif_, Murata, Fruktoz23, Sabri, tabularasa, lupus, mimaslan, sezgin63, Dr.Vatan, blueokkes, oluc, ducak, ismicey, ErtugrulOzk, topraxxx, sem, HZT, husrev, Ruhsuz, Cankaya, BBNinca
Sayın Lenhuda ,

Ne güzel yazmışsınız.Bir Colt aldım mermisi bitecek birdaha bulamayacağım diye en güvenli kasada itina ile saklıyorum.1000 Tane yapsa bu sefer de ithalini yapamayacak .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
smith wesson

Alıntı

Bakan bu yetkiyle 1000 adet mermiyi kimlere reva görecek işte asıl mesele bu.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
browning 61, Ruhsuz
En sonunda devlet memurluğundan istifa edip av bayi açtırtacaklar taşıma ruhsatı için.

Alıntı

(24-10-2017, 07:40 PM)ufuk1990 demiş ki: En sonunda devlet memurluğundan istifa edip av bayi açtırtacaklar taşıma ruhsatı için.

Bir taşıma ruhsatı için, devlet memurluğundan istifa etmemenizi öneririm. Güzel yurdumda, kimler-kimler taşıma ruhsatı aldı. Biraz azimle araştırın derim. (av bayii açacak kadar maddi durumunuz var ise, mutlaka bir yol bulursunuz. Tamamen duygusal..)

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
alpi, Son Akıncı, ismicey, ufuk1990, Sberat, Gazanfer
SİLAHLAR ARTIK PARALI TAŞINACAK
150 bin kişi göçe hazırlanıyor. TÜRK Hava Yolları, 1 Ocak 2018?den itibaren silah taşıma işini paralı yapacak. Ruhsatlı silahlarını uçağa binmeden önce zorunlu olarak teslim edenler, 20 TL ödeyecekler. Hem THY hem de Anadolu Jet uçuşlarında uygulanacak paralı silah taşıma için ödemenin nasıl yapılacağı önümüzdeki günlerde belirlenecek. Havayolu yolcularının yurtiçi uçuşlardaki ruhsatlı silahlarının taşınmasında başlangıçta alınacak 20 TL daha sonra oluşan yoğunluğa göre artabilecek

Kaynak : Hürriyet gazetesi

Bakalım vekillerimizden de alınacak mı bu ücret Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
bahadr, shelby
(01-11-2017, 10:58 AM)alone61 demiş ki: SİLAHLAR ARTIK PARALI TAŞINACAK
150 bin kişi göçe hazırlanıyor. TÜRK Hava Yolları, 1 Ocak 2018?den itibaren silah taşıma işini paralı yapacak. Ruhsatlı silahlarını uçağa binmeden önce zorunlu olarak teslim edenler, 20 TL ödeyecekler. Hem THY hem de Anadolu Jet uçuşlarında uygulanacak paralı silah taşıma için ödemenin nasıl yapılacağı önümüzdeki günlerde belirlenecek. Havayolu yolcularının yurtiçi uçuşlardaki ruhsatlı silahlarının taşınmasında başlangıçta alınacak 20 TL daha sonra oluşan yoğunluğa göre artabilecek

Kaynak : Hürriyet gazetesi

Bakalım vekillerimizden de alınacak mı bu ücret Big Grin

Bugüne kadar nasıl akıllarına gelmemiş, çok şaşırdım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi