Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah ruhsatı yönetmeliği değişti!
Hepimiz için hayırlı olur inşaallah, "istihkak hakkının beş katına kadar arttırılması" konusunu sanırım şöyle anlamalıyız;

Malumunuz geçen sene MKEK'de fişek sıkıntısı çıkmıştı, isthikak hakının doğrudan arttırılması fişek arzını sıkıntıya sokabilir. MKEK fişek arzına yetişebilirse ya da işin içine av fişeklerinde olduğu gibi özel sektör de girerse istihkak 200 den fazlaya çıkarılır herhalde.

Alıntı

Sn Üyeler,
Can güvenliği nedeniyle verilen ruhsatların çok büyük çoğunluğunun aslında can güvenliği sorunu olmadığını, il valilerine ulaşabilecek hatırlı kişilerin ricasıyla alındığını biliyoruz. Bu yetki valilerden alınıp bakana verilmiş. Polis, asker vb. unvanlara sahip olmayanlar için çok kötü olmuş. Neticede il valisine ulaşmak bakana ulaşmaktan çok daha kolay. Benzeri yorum göremeyince şaşırdım açıkçası. Ben mi yanlış yorumluyorum diye.
Selamlar ile.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
tabularasa, efedrin, tirendaz, lenduha, Gazanfer, Ruhsuz, sezgin63, Fruktoz23, drmehmet, alone61, oluc, ducak, BBNinca
Değişen pek fazla birşey olmaz. Güzel yurdumun cüzdanı kabarık vatandaşı, herzaman bir şekilde (can güvenliğinden) taşıma ruhsatını almıştır, müteakip zamanlarda da almaya devam edecektir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sem, Ruhsuz, ducak
Desenize,
  • "ÇOK büyük çoğunluğu aslında can güvenliği sorunu olmayan ama il valilerine ulaşabilecek hatırlı kişiler"den
  • "Büyük çoğunluğu aslında can güvenliği sorunu olmayan ama Sn. Bakana ulaşabilecek ÇOK hatırlı kişiler"e
olan basit değişiklik...

Saygılarımla.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
sem, Sabri, AsmTR, asicocuk, serdar_mutlu, Ruhsuz, Fruktoz23, ducak, alone61, DaRkNeSs-
Foruma yeni üyeyim.herkeze selam ve saygılar.

Valilikte dosyam onay beklerken malesef kanun değişikliği oldu.kimse zaman olarak bilgi veremiyor.2 ay sürebilir diyen bile var. Beklemekten başka çare yok.Sad yeni başvuruda almıyorlar.

Alıntı

İkinci bir ruhsat başvurusu için bitimine 25 gün kalan sağlık raporum ile elimde kala kaldım..
Umarım bir hafta 10 güne çözülür bu sorun. En azından sağlık raporumun süresi bitmeden başvurumu yapmış olmayı diliyorum. Sad

Alıntı

İlgili yönetmelik değişikliğinde tabanca bulundurma ve yivli tüfek bulundurma/taşıma ruhsatları için bir yetki değişikliği görünmemesine karşın şubelerde durum nedir bilen var mı? Başvurular alınıyor mu, bekletiliyor mu?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sayın lenduha yivli tüfek taşıma için bir saat evvel Beylikdüzü şubeyi arayıp sordum bir sıkıntı olmadığını başvurabileceğimi belirttiler. Ben de hazırlanmaya başladım buna istinaden.

Sıkıntı tabanca taşıma ve daha çok meslek gerekliliği haricindeki taşıma ruhsatı işlemleri dibi durumlar için gözüküyor.
Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, lenduha
Dayımız, eniştemiz yoksa bizi etkilemeyecek ayrıca standart bir vatandaşa yeter artık annemi de alıp beyin göçü yapayım dedirten bir diğer yasa değişikliği.

Alıntı

Merhaba;

Ben bu değişimin benimde içinde bulunduğum sıradan vatandaş için hiçbir şey getirdiğine inanmıyorum.
"Hani ruhsat kolaylığı gelecekti?" diye sormadan da edemiyorum.

Borsada "ky" yani küçük yatırımcı derler ya , bu ky hemen herzaman resmin olumsuz tarafındadır.
Duruma uyarlarsak, bizde "küçük ruhsatlı" oluyoruz herhalde.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi