Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13.08.2017 Yakacık Avcılık ve Atıcılık Kulübü Avcı Bayramı Etkinliği
Sayın Forum Üyeleri,
Yakacık poligonun da, yivsiz tüfek ile atış yapabilmek için gerekli olan şartlar, çalışma saat'leri, ücret tarifesi nasıldır?
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gaul
Sn HZT
Müdavimlerinden birisi olarak cevaplayayım. Haftanın 7 günü sabah 08:30'dan akşam hava kararana dek açık. Kendi tüfeğiniz ve kendi fişeklerinizle 30 adet tek kurşun atışı 17.50 lira. Size bir hedef kartonu veriliyor. Ben ölçmedim ama 42 mt olduğu söylenilen mesafeye kartonunuzu yerleştirip atış yapabiliyorsunuz. Yine kendi tüfek ve fişeklerinizle bir seri skeet atışı da 17-20 lira civarı bir fiyattır. Geçen sene 17.50 liraydı. Orada tüfek kiralayabilir, fişek satın alabilirsiniz. Ben hiç kiralamadığım için fiyat bilgim yok. Kulaklık da satılıyor. Kendi kulaklığınız vardır mutlaka ama yanınızda gelen arkadaşlarınız için oradan kulaklık temin edebilmek iyi oluyor.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
browning 61, alpi, gaul
Sn.ThePulchra
Teşekkür ederim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ThePulchra, gaul
(11-10-2017, 09:09 AM)ThePulchra demiş ki: Sn HZT
Müdavimlerinden birisi olarak cevaplayayım. Haftanın 7 günü sabah 08:30'dan akşam hava kararana dek açık. Kendi tüfeğiniz ve kendi fişeklerinizle 30 adet tek kurşun atışı 17.50 lira. Size bir hedef kartonu veriliyor. Ben ölçmedim ama 42 mt olduğu söylenilen mesafeye kartonunuzu yerleştirip atış yapabiliyorsunuz. Yine kendi tüfek ve fişeklerinizle bir seri skeet atışı da 17-20 lira civarı bir fiyattır. Geçen sene 17.50 liraydı. Orada tüfek kiralayabilir, fişek satın alabilirsiniz. Ben hiç kiralamadığım için fiyat bilgim yok. Kulaklık da satılıyor. Kendi kulaklığınız vardır mutlaka ama yanınızda gelen arkadaşlarınız için oradan kulaklık temin edebilmek iyi oluyor.

Burada tek bir düzeltme yapmak zorundayım, Yakacık Poligonu Pazartesi günleri kapalı, atış yapılmıyor. Salih Abinin'de tatile ihtiyacı var  Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Şişe atışıSmile))) Hay AllahSmile)))

Alıntı

(13-10-2017, 10:06 AM)gaul demiş ki:
(11-10-2017, 09:09 AM)ThePulchra demiş ki: Sn HZT

Burada tek bir düzeltme yapmak zorundayım, Yakacık Poligonu Pazartesi günleri kapalı, atış yapılmıyor. Salih Abinin'de tatile ihtiyacı var  Big Grin

Ben bir kez Pazartesi günü atış yapmıştım. Kimse yoktu, demek bu yüzdenmiş. Bana kıyak geçmişler anlaşılan. Smile

Alıntı

Şuan şarjörlü tüfekler ile atış yapabilir miyiz? En son ohal kapsamında yasaklamışlardı evde duruyor 1 senedir çıkartmaya korkuyorum dışarı Smile

Alıntı

Sn SKN
Poligonda şarjörlü yivsiz ile atış yapanları görüyorum. Yine de telefon açıp sormakta fayda var.
Saygılar.

Alıntı

Merhaba;

Hafta içi Yakacık Poligon'a uğradım.
30 Adet tek kurşun atışı 17.5 TL ; bir seri Trap 22.5TL.

Ben .410 Haniç'imle mutlu mesut atış yaparken diğer atış yapan herkeste şarjörlü yivsiz vardı.
Arada sohbet etsekte, özellikle bu konuya değinmedik.
Sanırım riski kendilerine ait olmak üzere evle poligon arasında naklediyorlar.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ThePulchra
Benim bildiğim kadarıyla yasak olan şarjörlü tüfeği çantası dışında açık halde elde taşımak. Gerekçe de zaten görüntülemelerde teröristlerle karıştırılabilme ihtimali idi.Yoksa poligona çantasında götürmekte bir sorun olmaması lazım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi