Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13.08.2017 Yakacık Avcılık ve Atıcılık Kulübü Avcı Bayramı Etkinliği
[Resim: 20156150_10212472588864253_8167797659914577935_n.jpg]

Değerli Dostlar,

Yakacık Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından 13 Ağustos 2017 Pazar günü Yakacık Poligonunda gerçekleştirilecek Avcı Bayramı etkinliğinde tüm forum üyelerimizi görmekten mutluluk duyacağız.

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
pasa_7676, 1905sss, Xlll, cem321, LAMRETOEJ, heisenberg, Sabri, Ruhsuz, tirendaz, serdar_mutlu, Cem1964, Gazanfer, demirci57, ThePulchra, Yasin06, Mechul, Yaşar Engin, iscapula, Fruktoz23
Bu sene de katılacağım. En azından 1 adet şişe vurmak istiyorum. Geçtiğimiz 2 sene bunu başaramamıştım.
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
gaul, 1905sss
Bu yıl ben de Trap'dan ümitliyim Sayın ThePulchra,

Malumunuz geçen yıl 25 adet atılmış boş kovan kazanmıştım Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, ThePulchra
Kendimden kurşun konusunda pek ümitli değilim. Çünkü hala tüfeğimle nereye nişan aldığımda kurşun nereye gidiyor çözebilecek kadar ilgilenemedim ama trap konusunda ben de senden ümitliyim Sn. gaul. : ) Başarılar.
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
gaul, Sabri
Bir arkadaşımız yarışma süresince çektiği videoyu youtube'a yüklemiş, linki burada:

10.02 ve 11.02'de atış yapan dombili benim Big Grin Bu yılda 25 tane atılmış boş kovan kazandım, yılmak yok önümüzdeki maçlara bakıcaz Smile Smile

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
Sabri, Tongel, tirendaz, ThePulchra, asuspc, harun, blacksea, ilbay, Yasin06, Cem1964, wildeagle, demirci57, sem, aosenguder
Sn Gaul sizi tenzih ederim ama videoda ki atış yapan tüm silahseverleri ellerindeki tüfeklerlerle döve döve evine kadar kovalamak lazım efendim. İzlediğim kadarı ile kimse kulaklık takma zahmetine girmemiş gözlük desen üç beş kişide var. İnşallah önümüzdeki yıl etkinliği düzenleyenler bu konuya gerekli önemi verirler. Kimse gözlük kulaklık getirmiyorsa yarışma esnasıda dağıtılsın efendim uygun fiyatlı ürünler atış bitince geri toplansın. Kimsenin sağlığından sıhhatinden önemli mi?

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
gaul, tirendaz, lupus, lenduha, harun, demirci57, ThePulchra, Kanuni
(15-08-2017, 10:08 AM)serhathilmi demiş ki: Sn Gaul sizi tenzih ederim ama videoda ki atış yapan tüm silahseverleri ellerindeki tüfeklerlerle döve döve evine kadar kovalamak lazım efendim. İzlediğim kadarı ile kimse kulaklık takma zahmetine girmemiş gözlük desen üç beş kişide var. İnşallah önümüzdeki yıl etkinliği düzenleyenler bu konuya gerekli önemi verirler. Kimse gözlük kulaklık getirmiyorsa yarışma esnasıda dağıtılsın efendim uygun fiyatlı ürünler atış bitince geri toplansın. Kimsenin sağlığından sıhhatinden önemli mi?

Sayın serhathilmi,

Biz dolu silahı sağa sola çevirmemeyi yeni yeni öğretiyoruz, kişisel koruyucu donanım şimdilik "avcı" camiasına uzak. Ben kulak içi tıkaç kullanıyorum o yüzden videoda fark edilmiyor ama bu konuda kişisel olarak çok hassasımdır. Kalıcı işitme kaybı olan çok atıcı/avcı tanıdığım var...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, Tongel, Cem1964
(15-08-2017, 09:51 AM)gaul demiş ki: 10.02 ve 11.02'de atış yapan dombili benim Big Grin Bu yılda 25 tane atılmış boş kovan kazandım, yılmak yok önümüzdeki maçlara bakıcaz Smile Smile

Üzerine tatlı yenmemiş olması kebabın lezzetine, damakta bıraktığı tadın keyfine halel getirmez. Smile

Bol atılmış fişek boş kovanı... Üzerinize sinmis barut ve is kokusu... Daha ne olsun.

Keyfinizi ve tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
rainman, gaul
(15-08-2017, 10:08 AM)serhathilmi demiş ki: Sn Gaul sizi tenzih ederim ama videoda ki atış yapan tüm silahseverleri ellerindeki tüfeklerlerle döve döve evine kadar kovalamak lazım efendim. İzlediğim kadarı ile kimse kulaklık takma zahmetine girmemiş gözlük desen üç beş kişide var. İnşallah önümüzdeki yıl etkinliği düzenleyenler bu konuya gerekli önemi verirler. Kimse gözlük kulaklık getirmiyorsa yarışma esnasıda dağıtılsın efendim uygun fiyatlı ürünler atış bitince geri toplansın. Kimsenin sağlığından sıhhatinden önemli mi?

Bu konuda poligon yetkililerinden Ufuk(Salih abinin oğlu) ile konuşmuştum. 'Abi önceden biz kulaklık veriyorduk herkese ama kulaklıkları takmayıp sağa sola atıp, bırakıyorlardı. O yüzden de artık vermiyoruz' diyerek serzenişte bulunmuştu. Çoğunluk kendisine verilen kulaklığı bile sağa sola atacak bir zihniyette maalesef.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gaul
Ben de bir avuç boş kovanla dönenlerdenim.
Tüfeğimin gezini atıştan bir gece önce lazer ile sıfırlamıştım ancak ilk atışta lazer sıfırlamanın azizliğine uğradım. Daha sonra düzeltme yapsam da ilk baştaki grupmanı yapmayı beceremedim.
Avcı arkadaşlar bahsedildiği gibi güvenlik kurallarına pek uymasalar da oldukça iyi atıcılar.

Saygılar.

Resimde çok belli olmasa da kulağımda tıkaç tipi kulaklıklar var. Smile
Saygılar.
[Resim: 20170813_104907.jpg]

image upload

[Resim: vlcsnap_error589.png]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
demirci57, ThePulchra, sem, gaul, lupus, Gazanfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi