Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana Sport Yol Hikayesi
(07-11-2016, 08:44 PM)Dr.Vatan demiş ki: Sn.Ersin_58 silahı almadan önce özellikle forumu çok iyi incelemenizi öneririm. İki yıl önce kısıtlı bütçe ile yerli bir silah almaya karar verdim. Fatih 13/7,65 'i 690 liraya aldım. Bu silahı tercih etmemde silahın fiyatı ve forumda yapılan yorumlar etkili oldu. Bende sizin gibi yeni bir silah alma arefesindeyim. Birkaç ay içinde belgem çıkacak. Kampanyadan canik c100 modelini 1200 liraya almayı düşünüyorum. Benim silahları satma gibi durumum yok. Silahı aldıktan beş yıl sonra satmak isterseniz zigana sport modelinde maddi kaybınız olması kesin gibi. Silahlar ile ciddi mesai harcarsanız zevkleriniz ve tercihleriniz değişebiliyor. Silah için 3000 lira gibi  bir tutarı gözden çıkarmış iseniz kendini ispat etmiş, ikinci el ithal bir tabanca bulabilirsiniz. İnşallah en kısa sürede sizi üzmeyecek bir silaha kavuşursunuz.

Saygılar...

Sn. Dr. Vatan;
Tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler. 5 yıl sonraki değer kaybını çok da göz önünde bulundurmuyorum. 3.000 tl ye de temiz sıfıra yakın ithal tabanca kafama göre bulamadım. Bir çok yeri inceledim ancak güven konusunda da şüphe duyuyorum. Alacağım herhengibir sorunlu silahta karşımda muhattap da bulamam , sıfır tabancada sorun olursa ( ki inşallah olmaz ) fabrikaya vs. gönderebilirim. Biraz yapım gereği garantici ve yenilikçiyim. 5.000 tl civarı güzel beğendiğim ithal tabancalar var fakat ruhsat masrafları ile beraber 6.500 tl civarını buluyor ve ayrıca sıfır alacağım yerli silahı karta taksitle almayı düşünüyorum. En iyi yerlilerden de Zigana Sportu beğendim.

Alıntı

Sn. Ersin_58,

İyi silah dediğimiz kalıplı yakışıklı olan olmuyor her zaman. Zigana Sport kalıplı silah, yakışıklı silah ama en iyi yerli lafı fazlasıyla abartı oldu bence. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz bu silahı görünüş olarak çok sevmişsiniz, çok beğenmişsiniz ve almaya kararlısınız. Bu nedenle söylenecek çok bir şey yok. Hakkınızda hayırlısı olsun. Ama sadece bu silahın en iyi yerli olmadığını iyice kabullenip öyle alın derim sonradan üzülmemeniz için.

Stoeger görüntü olarak çirkindir(bana göre) ama dayanıklılık olarak Zigana Sport Stoeger'in yanına bile yaklaşamaz mesela. Bir süre önce çok moda olan, şimdilerle popülerliğini kaybeden bir deyiş vardı, aklıma o geldi bu konudan konuşunca. Paylaşayım;

'Sen yılbaşı gecesi Victoria Secret'ta Adriana Lima'yı izlersin ama cenazene Yıldız Tilbe gelir.' Smile

Her şey görüntü değildir.

Tekrardan hakkınızda hayırlısı olsun.

Saygılar.

Alıntı

Sn. fbalun,
En iyi yerli yazmadım. Yerlilerden yazdım. Yani yerli silahların arasında gözde olan ve yerlilerin içinde üst sınıf olan bir silah olduğunu bahsettim. Benim anlatmak istedğim şu : Tisaş , Sarsılmaz , Canik vs... 2.500 TL gibi bir bütçeye sıfır hangi marka tabanca almalıyım o zaman ?
Saygılar.

Alıntı

Sn. Ersin_58,

Silah tercihi kişinin kendisinin karar vermesi gereken bir konu olduğu için burada kimse size şu silahı alın demez emin olun. Özellikle yerliler söz konusu olduğunda kimse bu sorumluluğu almak istemez. Buradaki işleyiş şu şekilde olur; siz bir silah söylersiniz nasıldır diye sorarsınız aynen yukarıdaki mesajlarınızda Zigana Sport'u sorduğunuz gibi, forumdaki kişilerde iyi yanlarını kötü yanlarını söyler. Örneğin, Sn. asuspc gayet net bir şekilde iyi ve kötü yanları konusunda bir açıklama yapmış sorunuza. Diğer marka ve modellerle ilgili de olumlu ve olumsuz görüşler zaten marka-modelin ilgili başlıklarında mevcut ama yine de o konu başlıklarında da aklınıza takılan bir şey olursa yine o başlık altında bir soru sorarsınız, o marka-model silahı tecrübe etmiş kişiler sorunuzu cevaplamaya çalışır. Bundan fazlası yani şu silahı alın deme kısmı ne yazık ki kimsenin almak istemeyeceği bir sorumluluktur. Kaldı ki forumdaki kimse bireysel olarak sizi tanımıyor bu nedenle fiziki yapınız, kullanım amacınız gibi silah seçiminde etkili olacak onlarca kriteri size göre değerlendiremez ne yazık ki. Özetle sizin elinize uygun silahı en iyi siz bilirsiniz, o silah hakkındaki yaşanan tecrübeleri de buradaki arkadaşlardan öğrenebilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ersin_5858
(08-11-2016, 11:40 AM)fbalun demiş ki: Sn. Ersin_58,

Silah tercihi kişinin kendisinin karar vermesi gereken bir konu olduğu için burada kimse size şu silahı alın demez emin olun. Özellikle yerliler söz konusu olduğunda kimse bu sorumluluğu almak istemez. Buradaki işleyiş şu şekilde olur; siz bir silah söylersiniz nasıldır diye sorarsınız aynen yukarıdaki mesajlarınızda Zigana Sport'u sorduğunuz gibi, forumdaki kişilerde iyi yanlarını kötü yanlarını söyler. Örneğin, Sn. asuspc gayet net bir şekilde iyi ve kötü yanları konusunda bir açıklama yapmış sorunuza. Diğer marka ve modellerle ilgili de olumlu ve olumsuz görüşler zaten marka-modelin ilgili başlıklarında mevcut ama yine de o konu başlıklarında da aklınıza takılan bir şey olursa yine o başlık altında bir soru sorarsınız, o marka-model silahı tecrübe etmiş kişiler sorunuzu cevaplamaya çalışır. Bundan fazlası yani şu silahı alın deme kısmı ne yazık ki kimsenin almak istemeyeceği bir sorumluluktur. Kaldı ki forumdaki kimse bireysel olarak sizi tanımıyor bu nedenle fiziki yapınız, kullanım amacınız gibi silah seçiminde etkili olacak onlarca kriteri size göre değerlendiremez ne yazık ki. Özetle sizin elinize uygun silahı en iyi siz bilirsiniz, o silah hakkındaki yaşanan tecrübeleri de buradaki arkadaşlardan öğrenebilirsiniz.

Saygılar.
Sn. fbalun;
Teşekkürler, ben tekrardan bir araştırma yapıp, durumu ona göre kararlaştırayım. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fbalun
Sayın Ersin_58,

Şahsen yorum yapmaktan kaçınıyorum.Evet Zigana Sport görüntü babında güzel , hedef atıcılığı yönünden en sevdiğim silah olmakla birlikte kaba ve ağırdır.El yapınız nedir bilemiyorum.Şunu da belirteyim bugün sadece bulundurma ruhsatlı olacak zaten o kadar da önemli değil diyebilirsiniz.Ama gün gelir şartlar değişir keşke dersiniz.Kendim aynı hataya düştüm ve keşke almasaydım da Walther P99 bekleseydim dediğim çok oldu.Bugün imkanım ve bütçem kısıtlı olsa ben fantazi kısmına geçer ve Zig 1911 alırdım.9X19 açısısından M1 alırdım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fbalun
(08-11-2016, 03:15 PM)asuspc demiş ki: Sayın Ersin_58,

Şahsen yorum yapmaktan kaçınıyorum.Evet Zigana Sport görüntü babında güzel , hedef atıcılığı yönünden en sevdiğim silah olmakla birlikte kaba ve ağırdır.El yapınız nedir bilemiyorum.Şunu da belirteyim bugün sadece bulundurma ruhsatlı olacak zaten o kadar da önemli değil diyebilirsiniz.Ama gün gelir şartlar değişir keşke dersiniz.Kendim aynı hataya düştüm ve keşke almasaydım da Walther P99 bekleseydim dediğim çok oldu.Bugün imkanım ve bütçem kısıtlı olsa ben fantazi kısmına geçer ve Zig 1911 alırdım.9X19 açısısından M1 alırdım.

Sn. asuspc
Tisaş serisinde en güzel ve en çok hoşuma giden silahlardan biri ( zigana sport haricinde), m1 staınless steel dir. Browning e çok benziyor ve çok hoş bir silah ancak Zigana düşünmem standart dışı ve kaba durmasını özellikle istemem, boyum 1.80 cm. ellerimle kavradığımda zigana da M1 de çok hoş duruyor.

Alıntı

Sayın Ersin_58,

Zaten kararı vermişsiniz.MKE' ye uğrayıp Tisaş'ları elinize alıp bakın inceleyin Sport , M1 hangisi hoşunuza giderse alırsınız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ersin_5858
Sn. asuspc,
2 silahı da inceledim, ancak yeniden bir inceleme yapacağım. Mke de tisaş bayinde son kez bakayım, fiyat farkı 300 tl civarında idi m1 daha ucuz, ama son kararı gittiğimde vereyim. Kısmetimizde ne var ise, onu alayım.
Saygılarımla;

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi