Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana Sport Yol Hikayesi
Zigana sport almayı düşünüyordum ondan da vazgeçtim.

Alıntı

Sn. teomaninan, silahımı alali 3 sene oldu.
Ben bu zaman zarfında, silahda tutuklukta gördüm,
catladiginida gördüm, gez arpacik uyumsuzlunu da
gördüm, horoz ayağından kacirmasini da gördüm,
kapakta kilitleme dislilerininde yığma yapmasını da gördüm,
namlunun toloranslarini bozmasını da gördüm,
hedef kağıtlarında şaşırtıcı derecede dağılımların
arttığını da gördüm.
Ornekleri cogaltabilirim.

Sonuc mu, çektiğim sıkıntı, bikkinlik.

Dile kolay uç senedir uğraş veriyorum.
Sorunlarını hep ben tesbit edip giderilmesini
taleb ettim. Şimdi ise kaç aydır silah bende değil.
Jandarma, baristik ve en son fabrika.
Degisimine karar vermislerde beni arayacaklar. 20 gunü
devirdi.

Kalan iki senede silah yine ağrıza verecek mı.
Gibi sorular geliyor aklıma.

Suan itibari ile ruhsatımı yaksam,
vergi dairesinden, kalan iki
yilimın farkini alabiliyorum.

Peki, kaybettigim uc sene mi
kimden alayım.

Alıntı

(06-12-2012, 10:35 AM)Pinus demiş ki:
(05-12-2012, 07:34 PM)teomaninan demiş ki: Sayın Lopus'un analizlerini ilgiyle takip ediyoruz.Yerli Silahlar arasında en uzun ömre sahip silahların TİSAŞ'tan çıkması ilgimi çekti.Fatih 13 ve Zigana Sportun uzun yol hikayelerinden sonra yerli silah alacaksam TİSAŞ alırım düşüncesindeyim.Keşke yerli firmalarımız daha iyilerini üretebilse Kötünün iyisi TİSAŞ diyorum yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı diğer yerlilere nazaran iyiler en azından Smile

Ne güzel olur alın, yeni hikayeler dinleriz. Ben forum büyüklerimizden birinin silahını görünce bu firmanın hamsili 45'liğini almayı düşünmüştüm. Sonra hasbel kader Zigana fabrikasına küçük bir işi düşen arkadaşlarla gittim. Kulübede oturdum, olan biteni izledim. Bu noktada orada gördüklerimden sonra kararsız bir ruh haline girdim. Derken facebook'ta bir dizi hamsili resmi paylaşıldı ki evlere şenlik. Aynı tabanca üzerinde 10 kadar hata. Değişildi geldi yine hatalı gelmiş. Bir de arkadaşı mahkemeye vermişler, hatalı ürünlerini teşhir edip firmayı karaladı diye. Siz de alın o kötünün iyisinden. Tabanca iyi çıkarsa şanslısınız. Çıkmazsa bize şenlik çıkar. Paylaşımlarınıza bakar zaman geçiririz.

Selamlar

Vallah soğudum hiç mi sağlam iş gören yerli silah yok Sad En iyisi para biriktirip MKEK'teki 7.65 barettalardan almak 6-7 ay daha bekleyeyim.Sağolun arkadaşlar fikirleriniz için.
(06-12-2012, 12:18 PM)yanik61 demiş ki: Sn. teomaninan, silahımı alali 3 sene oldu.
Ben bu zaman zarfında, silahda tutuklukta gördüm,
catladiginida gördüm, gez arpacik uyumsuzlunu da
gördüm, horoz ayağından kacirmasini da gördüm,
kapakta kilitleme dislilerininde yığma yapmasını da gördüm,
namlunun toloranslarini bozmasını da gördüm,
hedef kağıtlarında şaşırtıcı derecede dağılımların
arttığını da gördüm.
Ornekleri cogaltabilirim.

Sonuc mu, çektiğim sıkıntı, bikkinlik.

Dile kolay uç senedir uğraş veriyorum.
Sorunlarını hep ben tesbit edip giderilmesini
taleb ettim. Şimdi ise kaç aydır silah bende değil.
Jandarma, baristik ve en son fabrika.
Degisimine karar vermislerde beni arayacaklar. 20 gunü
devirdi.

Kalan iki senede silah yine ağrıza verecek mı.
Gibi sorular geliyor aklıma.

Suan itibari ile ruhsatımı yaksam,
vergi dairesinden, kalan iki
yilimın farkini alabiliyorum.

Peki, kaybettigim uc sene mi
kimden alayım.
Çok üzüldüm sizin adınıza.Yerli silah almaktan soğudum artık.Hukuksal yola başvurmuşsunuzdur umarım Allah yardımcınız olsun.

Türkiye'deki yerli silahlar Karadenizde üretilen kaçak el yapımı silahlardan dahi daha kötü kalitede anlaşılan çok üzücü bir durum Sad 6-7 aya para biriktirip Beretta 81 7.56 yada CZ 75 Compack düşünüyorum.El yapım küçük kullanan varsa küçük ele hangisi uygundur beni bilgilendirirse sevinirim.

Alıntı

Yerli silahlar konusunda, Girsanda TİSAŞ kadar kaliteli değil mi ?

Alıntı

Kalite doğru kelime mi bilemiyorum ama evet aşağı yukarı aynılar.

Alıntı

güzel silah benimde kullanma şansım oldu genellikle uzman arkadaşlar çok tercih ediyor

Alıntı

Merhabalar üstadlarım sizin bilgilerinize ihtiyacım var.Silah alıcam fakat 2 marka ve model Arasında kaldım.

1.Sarsılmaz P8 L
2.Zigana Sport

Sizce hangisi daha iyi olur.

Herkese teşekkürler.

Alıntı

Sn.Kerem-xx daha dün foruma üye olup bugün bu soruyu sormanız ilgili konuları okumadığınızı ve bu tür sorulara ne tür cevaplar verildiğini bilmediğinizi gösteriyor Sad. Lütfen forum sayfalarında bolca vakit geçiriniz,sonrasında zaten kararınızı kendiniz verebileceksiniz.

Saygılar.

Alıntı

Hatta alternatifler arasına Canik Shark FC ve Girsan MC21'i de ekleyin. Ne yapalım artık...

Alıntı

(30-06-2015, 03:46 AM)Kerem-xx demiş ki: Merhabalar üstadlarım sizin bilgilerinize ihtiyacım var.Silah alıcam fakat 2 marka ve model Arasında kaldım.

1.Sarsılmaz P8 L
2.Zigana Sport

Sizce hangisi daha iyi olur.

Herkese teşekkürler.

Sayın Kerem-xx;
Sizi çok iyi anlıyorum. Birkaç tabanca modelini yazıp bunlardan hangisini alayım diye sorup size cevap verilmesini bekliyorsunuz. Şu modeli al, güzel silahtır denmesini bekliyorsunuz. Smile Sizi asla eleştirmiyorum. Ama burası öyle bir forum değil maalesef. Smile
Mesela alacağınız silahın taşıma mı bulundurma mı amaçlı olduğunu, her gün taşınıp taşınmayacağı, sivil olarak mı yoksa üniformalı mı taşınacağı, vücut yapınız, el yapınız gibi kriterler önemli. Buna göre detaylı bir şeyler yazarsanız daha kolay sonuca ulaşırsınız Smile
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi