Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana Sport Yol Hikayesi
Sayın Lopus'un analizlerini ilgiyle takip ediyoruz.Yerli Silahlar arasında en uzun ömre sahip silahların TİSAŞ'tan çıkması ilgimi çekti.Fatih 13 ve Zigana Sportun uzun yol hikayelerinden sonra yerli silah alacaksam TİSAŞ alırım düşüncesindeyim.Keşke yerli firmalarımız daha iyilerini üretebilse Kötünün iyisi TİSAŞ diyorum yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı diğer yerlilere nazaran iyiler en azından Smile

Alıntı

(05-12-2012, 07:34 PM)teomaninan demiş ki: Sayın Lopus'un analizlerini ilgiyle takip ediyoruz.Yerli Silahlar arasında en uzun ömre sahip silahların TİSAŞ'tan çıkması ilgimi çekti.Fatih 13 ve Zigana Sportun uzun yol hikayelerinden sonra yerli silah alacaksam TİSAŞ alırım düşüncesindeyim.Keşke yerli firmalarımız daha iyilerini üretebilse Kötünün iyisi TİSAŞ diyorum yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı diğer yerlilere nazaran iyiler en azından Smile

Lupus...

Sn.yakuzz' un " muhtesem silah zigana " adli paylasimini da okumanizi tavsiye ederim.

Saygilar. ..

Alıntı

Üstad'ın bu tarz durumlara verdiği en iyi tepkisi; '' bence''

Sn.Lopus'a sormuşsunuz,ama ben cevaplayayım. Smile Geçmişin tozlu sayfaları aklıma geldi,kusuruma bakmayın.

Alıntı

Sn.lopus yok, ama kendisini yakınen tanırım, yediğimiz, içtiğimiz, hatta, neyse, hiç bir şeyimiz ayrı gitmez, onun yerine ben cevap vereyim...Smile

Kısa bir süre önce Sn.evrenay mübarek cüsseleri ile bulunduğumuz ilde zuhur etmiş, kendisi ile küçük bir poligon kaçamağı yapmıştık...O esnada yan yollardan birisinde genç bir uzman çavuş cıncık gibi ışıl ışıl beyaz krom Zigana Sport' u ile atış yapıyordu...Derken silahın sürgüsünün kilitlenmesi üzerine yanımıza geldiler ve yardım istediler...Silahın sürgüsü ve sıkışan boş kovan çıkarıldıktan sonra silahı ayrıntılı bir şekilde kontrol etmek için sahra sökümü yapmaya çalıştığımızda silahı sökemedik. Bunun üzerine silahın sağlam bir mengene ve çekiç ile sıkı bir dayak istediğine kanaat getirip, silahın sahibini Sn.GöKTuĞ' a yönlendirdik...

Silahın sahibi bir kaç gün sonra Sn.GöKTuĞ' un atölyesine gitmiş. Silah söküldükten sonra yapılan kontrolde, namlunun aynı zamanda kilit bloğu olan atım yatağının üst bölümünün, çalışırken temas ettiği sürgünün iç yüzeyini tarla gibi sürerek sıyırdığını, buna bağlı olarak sürgü ve namlu kilit toleransları bozulduğu için silahın sökülemediğini görmüşler...Yani resmen namlu sürgüyü yemiş...

Söz konusu silah MKEK' den sıfır alınmış, 100 ( yüz ) atım ya görmüş ya da görmemiş bir silahtı...

Yerli silah aldığınızda şansınız yaver giderse ne ala, aksi takdirde '' Yandı anam keten helva!..''...
Çünkü belirli bir standard yok ve kalite kontrolü maalesef yok...

Saygılar.

Alıntı

Yakında benim de maceramı okursunuz buradan.
O o, ilgi, alaka, anlayış, hataları en kısa sürede telafi etme,
müşteri memnuniyeti, hakkaniyet, sorun giderme,
bilgilendirme, biz sizi arayacağız, aa bizde sizi arayacaktık,
şey konu neydi, en son ne konuşmuştuk,
ha öylemi demiştik, a evet soz vermiştik, doğru, haklısınız,
ama biz bunu yapamayız,

Aslında bunları büyük harflerle yazsaydım
iyi olurdu.

Daha sayayim mı, diye düşünüyorum.

Sn. teomaninan, size bu kafi gelmiştir sanırım.

Saygılarımla...

Alıntı

(06-12-2012, 12:57 AM)yanik61 demiş ki: Yakında benim de maceramı okursunuz buradan.
O o, ilgi, alaka, anlayış, hataları en kısa sürede telafi etme,
müşteri memnuniyeti, hakkaniyet, sorun giderme,
bilgilendirme, biz sizi arayacağız, aa bizde sizi arayacaktık,
şey konu neydi, en son ne konuşmuştuk,
ha öylemi demiştik, a evet soz vermiştik, doğru, haklısınız,
ama biz bunu yapamayız,

Aslında bunları büyük harflerle yazsaydım
iyi olurdu.

Daha sayayim mı, diye düşünüyorum.

Sn. teomaninan, size bu kafi gelmiştir sanırım.

Saygılarımla...
Soğumaya başladım şimdiden Smile

GİRSAN gibi 5000 atımı tamamlamadan gövdesi çatlamıyor en azından Big Grin Kötünün iyisi misali TİSAŞ Big Grin Tüm yerliler İthal silahlara nazaran kötü inşallah eksikliklerini giderirler.Daha yeni sayılırız silah üretiminde yılların tecrübelerine sahip işin ehli köklü firmalara denk kalitede üretim yapmalarını beklemiyorum. Ben 1000lerce mermi atmayacağım senede 200 yeterli savunma amaçlı bulunduracağım tutukluk yapmasın nefsi müdafada hasmımı etkisiz bıraksın yeterli Smile

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4290
Nefsi müdafa hasmı olarak Allah korusun sahibinide etkisiz bırakabilir!! Big Grin Exclamation.
Saygılar.

Alıntı

İbretlik paylaşım. Sn. Yakuzz'un bu başlığı zaman zaman tekrar hatırlatılmalı.

Alıntı

(06-12-2012, 09:10 AM)ecorotti demiş ki: İbretlik paylaşım. Sn. Yakuzz'un bu başlığı zaman zaman tekrar hatırlatılmalı.

Sn. ecorotti bir de "200 fişeklik silah" yanlışının, anlatımı olan güzel bir yazı vardı fakat bulamadım.
Saygılar..

Alıntı

(05-12-2012, 07:34 PM)teomaninan demiş ki: Sayın Lopus'un analizlerini ilgiyle takip ediyoruz.Yerli Silahlar arasında en uzun ömre sahip silahların TİSAŞ'tan çıkması ilgimi çekti.Fatih 13 ve Zigana Sportun uzun yol hikayelerinden sonra yerli silah alacaksam TİSAŞ alırım düşüncesindeyim.Keşke yerli firmalarımız daha iyilerini üretebilse Kötünün iyisi TİSAŞ diyorum yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı diğer yerlilere nazaran iyiler en azından Smile

Ne güzel olur alın, yeni hikayeler dinleriz. Ben forum büyüklerimizden birinin silahını görünce bu firmanın hamsili 45'liğini almayı düşünmüştüm. Sonra hasbel kader Zigana fabrikasına küçük bir işi düşen arkadaşlarla gittim. Kulübede oturdum, olan biteni izledim. Bu noktada orada gördüklerimden sonra kararsız bir ruh haline girdim. Derken facebook'ta bir dizi hamsili resmi paylaşıldı ki evlere şenlik. Aynı tabanca üzerinde 10 kadar hata. Değişildi geldi yine hatalı gelmiş. Bir de arkadaşı mahkemeye vermişler, hatalı ürünlerini teşhir edip firmayı karaladı diye. Siz de alın o kötünün iyisinden. Tabanca iyi çıkarsa şanslısınız. Çıkmazsa bize şenlik çıkar. Paylaşımlarınıza bakar zaman geçiririz.

Selamlar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi