Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana Sport Yol Hikayesi
Arkadaşlar, aşağıdaki Zigana Sport bu hafta 10.000 atımı devirdi.
Bu meyanda herhangi bir kırım ya da mekanik tutukluk yaşanmadı.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1156

Gövdede, tepme ve kilit kamasının hemen sol üst yanında, küçük bir aşınma alanı oluştu. Alüminyumdaki erozyonu elinizle de hissedebilyorsunuz, ancak çok küçük bir alanda. Diğer bölgelerde ise sadece boyada küçük aşınmalar mevcut, ancak bir önceki gövdede olduğu gibi tabaka halinde atmalar yok.

[Resim: 72686504ff6.jpg]

[Resim: resim018me3.jpg]

[Resim: resim019vs2.jpg]

[Resim: resim024zx9.jpg]

Alıntı

Sn Lupus üstad kısacası almaya değer bir yerli mi?

Alıntı

Sn.alfaboy, eğer elinize uyumlu ise, kabza konturu ve tetik erişim mesafeleri ile ilgili bir sorununuz yok ise, bulundurma ruhsatı ile sadece atış yapmak için kullanılacaksa, ama en önemlisi de zevkinize hitap ediyorsa, almaya değer bir tabancadır. En son hali ile sadece tetik kalitesindeki bir kaç küçük kusur dışında artık oldukça rafine olmuş, mekanik sıkıntılarından arındırılmış bir silah. Saygılar.

Alıntı

sayın üstad bununla siz 20.000 atımı bile gördünüz sonra yorumunuzda artık tabanca tehlikeli hale geldiği için atmadım demiştiniz girsanın bugünkü broşürü 30.000 atım göstermektedir sizce yapabilirmi bunu yoksa neydi kaptımatör sizin tabirinizle öyle mi Smile bide zignana t nin 100 metre menzil olayı doğrumu

Alıntı

Sn.ertuğ-tamur maalesef hiç bir GİRSAN modelini bu kadar yoğun bir tecrübe ile değerlindirme imkanım olmadı, ancak orijinal Beretta modellerinin en azından namlu kilit bloğunun bu iddia edilen atım adedini kırım yaşamadan göremeyeceğini düşünüyorum. Üç ana parçada ise gereken kaliteli malzeme ve işçilik varsa, üç ana parça olan namlu, sürgü ve gövdede kırım görmeden bu atım adedlerini görebilir.

Zigana Sport' da namlu kilit açma ve tepme kaması yerinde sabit olarak durmadığı için atış yapmaya cesaret edemedik. Eğer kızaklardaki kırım, bu kamanın stabilitesini bozmayacak bir yerde olsaydı, silahı bu şekilde de denemeyi düşünüyordum.

Saygılar.

Alıntı

çok teşekkürler kolay gelsin Smile

Alıntı

Sn Lupus üstad teşekkürler,yorumlarınız için,selamlar...

Alıntı

yerli olarak alınacak tek tabanca zigana sport
inşallah bende alırım ..

Alıntı

Arkadaşlar, uzun süredir takip ettiğimiz Zigana Sport' un yeni namlusunun atım yatağı da 25.000 atımın biraz üzerinde, yine aynı yerinden, saat yedi yönünde, atım yatağı boyunca çatladı. Çatlak silah basınç kaybı nedeni ile tutukluk yapmaya başladığında, ayrıntılı olarak incelenince, atım yatağında saat yedi yönünde bir çatlak tespit edildi.

[Resim: sl271801.jpg]

[Resim: 32293365.jpg]

[Resim: 66268912.jpg]

Aşağıdaki alıntı da bir önceki namlu kırımının bilgilerini görebilirsiniz;

Alıntı: Aynı silah 20.000 atımda namlu fişek yatağını, yaklaşık olarak saat 7 yönünde, 2 cm kadar ileriye doğru yarmıştır.
Bu olay '' Efsanevi ZIG '' serisinde, üretici tarafından da farkında olunan kronik problemdir.
Yani '' ZIG '' serisinin namlu atım ömrü gerçekten 20.000 atım civarıdır.
Bu, üç aşağı beş yukarı değişebilir ama, yaklaşık olarak bu kadardır.

[Resim: sl270692ec2.jpg]

[Resim: sl270700sx4.jpg]

[Resim: sl270697ij2.jpg]

Alıntı

Sn Lupus,

Kanımca bu durum, bu silahın "nihai namlu ömrünü" su götürmez bir şekilde tespit ediyor.
20-25 000 atım...

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi