Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yivsiz tüfeğin ruhsatdakinden başka adreste bulunması.
Yeni ruhsat çıkarmak yerine eski ikametgah yerinizde ki resmi makamdan yeni satınalma belgesi alsaydınız olurdu.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hunter 12
Sayın kaan han,
Söylediğiniz yöntemi denemiştim, ancak önceki makam ( Kadıköy) adres değiştiği için veremeyeceklerini belirtmişti. Bundan dolayı dosya taşındı.
Saygılar.

Alıntı

(16-07-2017, 05:24 PM)talaymu demiş ki: Değerli üyeler,

Buradaki konuların hepsine baktım, cevap bulamadığımdan ayrı bir başlık açtım. Sorum şöyle;
Ankara Çankaya adresine kayıtlı 2 yivsiz tüfeğim var diyelim. Bunlardan bir tanesini Gölbaşı'ndaki bahçe evime bıraksam :

1- Bir ruhsatım olduğu için, bahçe evindeki tüfeğin yanına ruhsat fotokopisi koysam herhangi bir sorguda işe yarar mı?

2- Bahçe evindeki tüfek, evde kimse yokken çalınırsa, ruhsatta kayıtlı ikametgahdan başka bir adreste bulunmasından dolayı ne sonuçlar doğabilir?

Teşekkürler.

Küçük bir ek. 

Başkasının adresine yivsiz tüfek bırakamazsınız. Yani anlamı şu. Siz ordaysanız olur. Değilseniz olmaz. Hasbel kader 
kolluk arama yaparda bulursa işlem yapar.  Ceza yaptırımı tam bilmiyorum ama  ruhsat alma hakkınızı kaybedersiniz. 

Zaten atalar at, avrat, PUSAT demiş.  Big Grin ( silah kimseye emanet edilmemeli. Ya belinde ya elinde yada yerinde) 

Yivszi tüfek  elinizin altında, size ait evde, arabada yada işyerinde olmak zorunda.  

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi