Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SF Elite
Sn. recete 74,

Tp9 serilerinin tamamı tennifer işlemine tabi tutuluyor. Bu işlem sonunda siyah renkli standart yüzey işlemine sahip oluyor.
Cerakote olarak belirtilen  modellere ekstra olarak bu kaplamanın üzerine cerakote kaplama yapılıyor. 
Yani silahınızı siyah renkli standart tennifer kaplamalı olarak veya farklı renk seçenekleri ile cerakote kaplamalı olarak alabilirsiniz.
Bu tüm modeller için geçerli.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
recete74
(06-07-2019, 06:45 PM)Karagoz demiş ki: Sn. recete 74,

Tp9 serilerinin tamamı tennifer işlemine tabi tutuluyor. Bu işlem sonunda siyah renkli standart yüzey işlemine sahip oluyor.
Cerakote olarak belirtilen  modellere ekstra olarak bu kaplamanın üzerine cerakote kaplama yapılıyor. 
Yani silahınızı siyah renkli standart tennifer kaplamalı olarak veya farklı renk seçenekleri ile cerakote kaplamalı olarak alabilirsiniz.
Bu tüm modeller için geçerli.

Saygılar.
Sayın karagöz;
        Sonunda beklediğim cevabı verebildiniz .Yani şunu anlıyorum ki,bütün siyah  Tp9'lar tenifer kapli diğer tungsten ve çöl  rengi olanlar serakot kaplı .
         Araştırdığım kadar ile cerakot çizilmeye boya dökülmesine karşı dirençlidir.Fakat mermi aldığım bayide tungsten rengini gördüm.Cizik parça parça boya dökülmeleri vardı.İste bu yüzden tp9 lardan sogumustum.Gordugum tungsten kapak takımı mecburen kaplama yapılacaktı yaani.
            Bu nasıl cerakot oluyo anlayamıyorum.Bana cevap verme kıymetini verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. recete74,

Ne tür kaplama olursa olsun çizilmeye karşı tamamen koruyamaz.
Kullanma şartları bu tür deformasyonlarda çok belirleyici.
Hangi kaplamayı seçerseniz seçin doğru kılıfla, uygun kullanım ve bakımla uzun yıllar kullanabilirsiniz.
Bilirsiniz eski tip silahlarda yalnızca meneviş olur. Meneviş kaplamanın çizilme ve paslanmaya karşı dayanımı oldukça zayıf olmasina rağmen günümüze kadar ilk günkü kondisyonuyla ulaşan birçok silah mevcut.
Benim boya konusunda tavsiyem dayanımdan ziyade sizin için görsel olarak tatmin edici görünüme sahip olacak silahı seçmeniz olacaktır. Standart modeli alıp kendi zevkinize göre boyatmak da bir seçenek olabilir.
Sonuçta eğer temiz kullanacaksanız iki tür kaplama da işinizi görecektir. Eğer çok hırpalayacaksanız iki tür kaplama da zamanla deformasyona uğrayacaktır.

Saygılar.

Alıntı

Merhaba Sayın Forum Üyeleri,
Canik TP9 SF Elite siyah almayı düşünüyorum.
Bu tabancayı kullanan forum üyelerimizin değerli yorumlarını öğrenmek istiyorum.
Merak ettiğim konular da şunlar:Tutukluk yapma durumu, çabuk yıpranma durumu, boya atımı, parça kırımı gibi.
Ayrıca bir konuyu da merak ettim. Kamu çalışanıyım. Canik firması tabancayı kampanyalı fiyat olan 2600 TL ye verebileceğini belirtti. Zaten MKEK?de fiyatı 2600 TL. 
Acaba bu kampanya bir aldatmaca mı? Bu belirtilen tutardan zaten kamu çalışanı olmayan da almıyor mu?
Saygılar.

Alıntı

Sayın inspector18 başta olmak üzere merak eden diğer forum üyeleri için kısaca Canik TP SF Elite S (siyah renk) modeli hakkındaki ilk deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Geçenlerde poligona giderek ilk kez atış yapma imkanı buldum. 60 mermi attık. bir silah için 60 mermi ile iyi veya kötü yorumda bulunmak bana da makul gelmiyor ama zamanla üzerine ekleme yapmak üzere "ilk deneyim" olarak kısaca değinmek istiyorum.

Atış fırsatı bulamadığım bu uzun süre boyunca ara ara kuru tetik(snap cap edinemedim), kılıftan kütleye, şarjör değişimli atış pratiği yaptım. Silahın yanında gelen kılıfı kullandım gövdede boya incelmesi, çizilme vs gibi herhangi bir sıkıntı gözlemlemedim, normal olarak parçalarda kırım da söz konusu olmadı haliyle,  
Atıştan önce namlu ucu-kildi gibi ile üst gövde temas eden kısımlara, üst gövdenin alt gövde üzerindeki temas yerlerine çok ince yağlama yaptım ve atışa geçtik.

Mkek mermileri kullandığım atışlarda herhangi bir tutukluk söz konusu olmadı. Sadece benim tutuş şeklim ile alakalı olarak son mermiden sonra sürgü geride kilitlenmiyordu tabi yukarıda söylediğim gibi bu benim tutuş şeklimden kaynaklı benden başka kullanan diğer 2 kişide böyle bir şey yoktu, sürgü her seferinde geride kaldı.
Yine beni tutuş şeklim ile alakalı (sağ el kullanan birisi olarak sol el baş parmağımın üst gövdeye temas edebiliyor) olarak sürgünün bir kez tam olarak fişeği fişek yatağına tam olarak oturtacak gücü edinemediğini gözlemledim.
Atış öncesi fotoğrafları çeşitli konularda paylaştım burada da atış sonrası tabancanın temizlenmemiş haline ait fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.

[Resim: 1.jpg]

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 4.jpg]

[Resim: 5.jpg]

[Resim: 6.jpg]

10 metre

[Resim: 7.jpg]

10 metre 
[Resim: 9.jpg]

15 metre (rehineye giden mermi tahmin edileceği üzere ilk mermi Smile )
[Resim: 8.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
inspector18, efe1753, sihab, BuROcK, Ahmet Efe, yavuzmete, Güve
Sayın Alpagut46,
Zaman ayırıp paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler.
Saygılar.

Alıntı

Merhaba sayın forumdaşlar. Uzun zamandır fırsat bulup foruma uğrayamadım.
Benim tabancamda herhangi bir sorun hala yok. 2100 atımı geçtim.
Boyasında ufak tefek atmalar harici hiç sorun yaşamadım çok şükür. tek bir tutukluk yapmadı.
Ara ara rakamları güncellemek ve olursa arıza bildirmek için tekrar uğrarım. Sağlıcakla kalınız.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
Hero17, red, Zemre10, lenduha, tirendaz, marlinspike, waltherslv, LKT darknight cos30, sem, LAMRETOEJ, Ahmet Efe, wubıh, karabasan, Güve
Herkese merhaba. Ben de 1000 atımı geçtim. Hiç sorun yaşamadım. Sadece 18 kapasiteli şarjör, mermi bitince sürgü kitlemiyor. 15 kapasiteli de sıkıntı yok. Çok memnunum. Bir ara resim çekip, son halini paylaşırım.

Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
LKT darknight cos30, sem, tirendaz, Ahmet Efe, serdaraktas, marlinspike, red, byfortius, waltherslv, DaRkNeSs-, Güve

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi