Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SF Elite
(18-07-2018, 07:51 PM)lenduha demiş ki: Sn Crx, öncelikle işlemlerinizin sıkıntısız bir şekilde tamamlanmasını ve bir an önce yeni silahınıza kavuşmanızı diliyorum. Geçtiğimiz yıl SFX ile SF arasında seçimimi kısa olandan yana kullanmıştım. Sn Ortaç'ın videosunda atışa çok da etkisi olmadığından bahsediliyordu.

Bu arada yazdıklarınızı şu şekilde okudum müsaadenizle:

"2000 yılların başında yılında Porsche 911 almıştım, uzun süre kullandım ve sattım. Polo daha compact diye düşündüm ilk önce, Passat almaya kadar verdim şu an."

Fiyatlara takılmazsak bendeki de Golf oluyor Smile

Saygılarımla

Sn.lenduha , öncelikle temenniniz için çok teşekkürler.
Valla fiyatlara takılmamak mümkün değil , porsche almak bu aralar döviz fiyatları açısından biraz zor   Smile 
Sn. Ortaç 'ın videolarının bir kısmına baktım , yurt dışı kaynaklı bir çok videoda izledim , sonuç olarak passat ile devam edeceğim bu aralar  Smile 
Teşekkürler , saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
"Filipinler'e 4,6 milyon $'lık Canik TP9 SF Elite S modeli ihraç edildi" haberinde aşağıdaki görsel kullanılmış.

Bir ara Elite Combat görselleri paylaşılmıştı ancak bizim bildiğimiz (tetik, sürgü ve kabzeden anlıyorum) Elite serisini susturucu ve reddotla ilk defa gördüğüm için paylaşmak istedim.

[Resim: Did_Lo4s_WAAAw_Rq.jpg]

Bu arada Elite Combat görseli de şu şekilde; bu yıl içerisinde 6136'ya uygun şekilde satışa sunulacağı konuşuluyor muhtelif platformlarda.

[Resim: Canik_TP9_Elite_Combat_5.jpg]

Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Cyrsis, lenduha, madenci08, Zemre10, kotucenk
Geçen Outdoor tv kanalında yayınlanan gun stories adlı bir belgeselde susturucuları ele aldılar. Programın yapımcısı susturucuların serbest bırakılmasından sonra artık çitflik bahçelerinde komşularını rahatsız etmeden atış yapabildiklerini
ve yıllarca susturucuların balistği etkilemeyen bir parça olduğunu anlatmaya çalıştıklarını dile getirdi.Ayrıca Suikast yapacak kişinin bunu ruhsatlı silahı ile yapmayacağını bu yüzden yasalara uyan ruhsatlı silah sahiplerinin gereksiz yere özgürlüklerinin kıstlanmamasının bunun yerine ruhsatsız silahların kontrolünün artırılmasının gerekliliğini belirtti.
Şimdi düşünüyorumda ABD gibi silah cenneti olan bir Ülkede bunun anlatabilmek için yıllarca mücadele edilirken biz bunu nasıl başarabiliriz. Hele ki bizim gibi  daha içinde bile birlik olamayan bir silahsever güruhu ile.. Smile  
güruh    Far. gur°h
a. (güru:hu) esk. Değersiz, aşağı görülen, küçümsenen topluluk, derinti, sürü: “Bu artist güruhu balolardan hoşlanmazlar.” -P. Safa.
Güncel Türkçe Sözlük
silahsever= maganda

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe

Yerli, milli ve mesafe tanımaz .. Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, 1905sss
Sayın forum üyeleri.
Herkese merhaba. Yaklaşık iki ay önce Canik tp9sfx aldım. Silahımla alakalı sorun sürekli sol vurması. Biliyorum çeşitli atış hatalarından bahsedeceksiniz ancak diğer silahlarla yaşadığım bir sorun yok. Ayrıca bu durumu poligondaki atış müsabakalarında derecesi olan atış hocası da teyit etti. Bunun üzerine Canik fabrikaya gittim ve gezi yaklaşık 0.5 mm sağa aldılar. Ancak sorun çözülmedi. Bunun üzerine poligonda gezi biraz daha sağa aldılar. O aşamada dominant gözüm sol olduğu ve ben sağ gözle nişan aldığım için bu sorunun olabileceğini düşündüm Sonrasında silahı özel harekata götürdüm . Orada başka silahlarla yaptığım atışlarda sağ ve sol gözle nişan aldığım durumlarda herhangi bir farkın olmadığını gördüm ve sola çekme yaşamadım. Özel harekatçı arkadaşlar da silahı denediler ve aynı sorunla karşılaştılar. Sizce bu durum neden kaynaklanıyordur ve çözümü nedir ? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
(26-07-2018, 08:09 PM)Ophthalmologist demiş ki: Sayın forum üyeleri.
Herkese merhaba. Yaklaşık iki ay önce Canik tp9sfx aldım. Silahımla alakalı sorun sürekli sol vurması. Biliyorum çeşitli atış hatalarından bahsedeceksiniz ancak diğer silahlarla yaşadığım bir sorun yok. Ayrıca bu durumu poligondaki atış müsabakalarında derecesi olan atış hocası da teyit etti. Bunun üzerine Canik fabrikaya gittim ve gezi yaklaşık 0.5 mm sağa aldılar. Ancak sorun çözülmedi. Bunun üzerine poligonda gezi biraz daha sağa aldılar. O aşamada dominant gözüm sol olduğu ve ben sağ gözle nişan aldığım için bu sorunun olabileceğini düşündüm Sonrasında silahı özel harekata götürdüm . Orada başka silahlarla yaptığım atışlarda sağ ve sol gözle nişan aldığım durumlarda herhangi bir farkın olmadığını gördüm ve sola çekme yaşamadım. Özel harekatçı arkadaşlar da silahı denediler ve aynı sorunla karşılaştılar. Sizce bu durum neden kaynaklanıyordur ve çözümü nedir ? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sn. Opthalmologist,

Sorununuzun gez ve arpacıktan kaynaklanmadığını varsayar isek, problemin namludan kaynaklanıyor olması muhtemel, fem ağzı set ve yiv hatlarında herhangi bir anormallik ve hasar olup olmadığını kontrol edin.Bu bölgelerde herhangi bir ezik yada hasar yoksa
Namlu kilitlenmesinde bir sorun olabilir, kapak takımı serbest iken yani mermiyi sürdükden (snapcap ile deneyin,kesinlikle dolu mermi ile değil.) 
Sonra namlununun sallanıp sallanmadığına, tam olarak simetrik şekilde kilitlenip kilitlenmediğine bakmak gerekli,kilitli pozisyondaki namlununun uç üst tarafında kalan boşluk simetrik değil ise sağa sola çekme yapabilir,
Kilit sırasında gereğinden fazla oynuyor ise gene dağılımı olumsuz etkileyebilir.
Eğer tüm bu aşamalarda da tabancada sorun gözlemlenmiyor ise namlu set hatları iç kalınlığının yani özet ile namlu et kalınlığınının her tarafta eşit olup olmadığına bakmak gerekli, bir taraf diğerinden yüksek ise atışlarda sağa yada sola çekme yaşanabilmekte.
Canik gerekli değişimi yapmamak için sizi çeşitli şekilde oyalamasın, problem namluda yada kapak takımında ise değişim talep edin.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi