Canik TP9 SF Elite
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SF Elite
Sn. DaRkNeSs
Öncelikle tabancanız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşAllah

Bir aksilik olmazsa 10 güne kadar İstanbul MKE den bende bu silahı almaya gideceğim. (ilk tabancam olacak) Smile
Tercihim bu silahtan yana olmasına rağmen sizin paylaşımlarınız bu kararımı netleştirmemi sağladı. Teşekkür ederim.
Silahı alır almaz İstanbul ve İzmir de poligonlarda atış yaptığınızı yazmışsınız, bu poligon atışları için ayrıca izine gerek yok herhalde, değil mi?
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
(09-04-2018, 10:37 PM)atillak demiş ki: Sn. DaRkNeSs
Öncelikle tabancanız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşAllah

Bir aksilik olmazsa 10 güne kadar İstanbul MKE den bende bu silahı almaya gideceğim. (ilk tabancam olacak) Smile
Tercihim bu silahtan yana olmasına rağmen sizin paylaşımlarınız bu kararımı netleştirmemi sağladı. Teşekkür ederim.
Silahı alır almaz İstanbul ve İzmir de poligonlarda atış yaptığınızı yazmışsınız, bu poligon atışları için ayrıca izine gerek yok herhalde, değil mi?  
Saygılar.

Soru Sn. DaRkNeSs sorulmuş ama elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

Sayın atillak,
Silahınızı MKE den aldıktan sonra yine MKE ye ait poligonda atış yaparak silahınızı deneme fırsatınız var.Denedikten sonra tabancanızı kutusuna koyarak bulunduğunuz şehirde ruhsat işlemlerinizi bitirmeniz gerekmektedir.
Daha sonraki aşamada tabancanız taşıma ruhsatlı olacak ise isteğiniz vakit herhangi bir poligona gidip atış yapabilirsiniz.Lakin tabancanız bulundurma ruhsatlı olacak ise poligona gitmek için bağlı bulunduğunuz birimden yol belgesi almak zorundasınız aksi halde yakalanırsanız suçlu durumuna düşersiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
atillak
Yalnız İstanbul MKEK'de poligon yok bilginiz olsun.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mimaslan, selcuk_01, atillak
Sayın selcuk_01,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
satın alma belgem aslında geçen hafta bana verildi fakat teslim aldıktan sonra farkettim ki, ben mke den yeni bir silah için müracaat etmiş olmama rağmen bana verilen belgede Em. Gn. Md lüğünden zor alım silahı alma izni düzenlenmiş. Bu belgede. belgenin bir yıl geçerli olduğu, ve ruhsatlandırılması için fatura tarihinden itibaren 60 gün süre olduğu yazılmaktaydı. ben belgeyi geri verdim, yenisi düzenlenecek,
Eğer mke izninde de aynı süreler geçerliyse, bu süre zarfında silahı İstanbul dan ikametgah adresimin bulunduğu yere getireceğim bu 60 günlük süre içinde bende belki poligon izni almaya gerek kalmadan bir kaç poligon gezebilir miyim diye düşünerek sormuştum. Ha, bu arada ruhsat bulundurma oluyor maalesef.
Benim aslında öğrenmem gereken bir konu daha var, affınıza sığınarak o konuyu da burada yazayım. Ben işim gereği yılın altı ayı Muğla Datça da ikamet ediyorum ve Datça adresim birinci ikametgah adresim oluyor. Diğer aylarda ise İstanbul da yaşıyorum. İstanbul daki adresimde nüfus müdürlüğünde ikinci adres olarak kayıtlı.
Şimdi hal böyle olunca, ben bu tabancayı nasıl götür getir yapabilirim?

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
selcuk_01
Sayın atillak
2 adresli durumunuzu nasıl halledersiniz maalesef bilmiyorum, sizinle aynı dertten muzdarip birçok kişi var ama silahlarını 2. adreslerine nakledemiyorlar diye biliyorum.
Silahınızı ilk aldığınız gün faturanız yol belgesi yerine geçiyor. Dolayısı ile İstanbul MKE den çıkınca herhangi bir poligona gidebilirsiniz. Sanırım oraya en yakın poligon, Poligon Club.
Silahı alıp ruhsatınıza işlettikten sonra bulunduğunuz şehirde poligon var ise, bağlı bulunduğunuz ilçe emniyet ile aranızı iyi tutun Smile bol bol yol belgesi alın Smile
Her gün için vermiyorlar ama haftada 2 gün için sorun çıkarmadılar bana. Tek seferde ayın farklı günleri için ayrı yol kağıtları hazırlatıyorum ben, genelde ayda 5 yada 6 adet.
Bu arada istihkak bittiği için 960 atımda kaldım, hala bir sorun yok. Yakın zamanda 1000 e tamamlayıp yeni fotolar ekleyeceğim. Gerçi kilit noktalarındaki boya aşınması hariç herhangi bir değişiklik yok Smile
Saygılarımla..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
selcuk_01, atillak
Merhaba,

MKEK'ten alınan silahın faturası, 7 gün boyunca yol belgesi olarak geçerli oluyor.

Bilginize.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, atillak, BBNinca
Sayın atillak

Bir akrabamın sizin gibi 2 adet ikamet adresi var bir evi ilçe de diğeri ise il de bulundurma ruhsatlı tabancasını ilçe adresinde kayıtlı iken il deki adresine yol belgesi almadan gelirken kontrol noktasında yakalandı ve silahına el koydular mahkemesi halen sürmekte bu arada 2 adres de silahını bulundurma belgesi almayı araştırdı ama öyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi yetkililer.Anlayacağınız tabancanızı sadece bir adreste bulundurabilirsiniz nereye gidecekseniz önce yol belgesi almanız gerekir, sonra orada uzun süre kalacaksanız ruhsat adresinizi orası olarak güncellemek gerekir.Ayrıca bu durum her 6 ay da bir tekrar edilirse zahmetli bir durum gibi gözüküyor.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
atillak
(11-04-2018, 03:05 AM)DaRkNeSs- demiş ki: Bu arada istihkak bittiği için 960 atımda kaldım, hala bir sorun yok. Yakın zamanda 1000 e tamamlayıp yeni fotolar ekleyeceğim. Gerçi kilit noktalarındaki boya aşınması hariç herhangi bir değişiklik yok Smile
Saygılarımla..

Sayın DaRkNeSs

Sizi takipteyim, değerli bilgilerinizi ve deneyimlerinizi merakla bekliyorum Smile
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Sayın atillak

Silah ruhsatları ister taşıma ister bulundurma olsun ,Nüfus Müdürlüklerin'de adınıza kayıtlı birincil ikametgahınız üzerine çıkartılır.Ruhsatınız bulundurma şeklindeyse ikinci adresinize nakletmek için öncelikle ikincil adresinizin bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğün'e başvurarak bu adresi birincil adresiniz olarak kaydettirmeli ve ardından nakil belgesi çıkartarak bulundurma ruhsatınızı bu yeni adres üzerine kaydettirmelisiniz.Gördüğünüz gibi baya meşakkatli bir süreç.Dolayısıyla bunu sürekli tekrarlamak mantıklı bir yol olmayacaktır.Bu arada Nüfus Müdürlüğü'nde birincil adresinizi değiştirdikten sonra tekrar bir adres değişikliği yapmak için iki değişiklik arasında en az 20 iş günü süre geçmesi gerektiğini de hatırlatırım.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
atillak
Taşıma ruhsatı alamıyorsanız, en mantıklı şey ikinci adres için yivsiz tüfek.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
atillak, DaRkNeSs-

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi