Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SF Elite
Elinize sağlık.
Kırmzı ile işaretli, kravat bölgesindeki Big Grin atımlar kime ait?
Gayet sıkı bir grupman olmuş maşallah Smile
Bu arada ben de takribi 480 atımdayım.( Tam net sayı veremedim zira hafta sonu bir etkinlikte tabancamı denemek isteyen dostlarıma mermi ve tabancamı paylaştım)
Benim hatam olan dış çizikler harici bir değişiklik yok.
1 tane daha mükerrer vuruş ile patlayan fişek oldu, kapsül hatası kaynaklı. Onun dışında hiçbir sıkıntı yok.
Tabi 500 atım daha emekleme evresinin bitimine yakın, birşeyler söylemek için henüz erken.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Adocan Dogan Tanka, atillak
Sn. guns n roses,

Çok teşekkürler, sizin de tabancanız hayırlı olsun.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
guns n roses
Bu mesajı görür müsünüz bilmiyorum ama değerli üstat Lupus uygun fiyatları nedeniyle birçok kişinin tercih sebebi olacak iki silahı karşılaştırır mısınız? Elbette not da verirseniz seviniriz.
1-Stoegar Cougar 8000 FT
2-Canik TP9 SF Elite

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
ckenarli, aşite, mercator

Faydalı..  Wink

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
harun, ckenarli, sirflayer, alpi

[Resim: A1912_B4_D_A672_4_D41_A9_E7_3728496_BEBDA.jpg]

[Resim: C6_DF794_F_451_C_4205_907_A_E463065_AA195.jpg]

[Resim: E85_C72_A1_F5_C3_42_BA_AA76_4_FA45_D6_B487_A.jpg]

[Resim: 0_CF054_AD_EF48_43_C1_9_D61_B6_A76_F692072.jpg]

Canik düşünen arkadaşlara belki faydası olur düşğncesi ile arkadaşımın bana gönderdiği resimleri sizlerle paylaşıyorum.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
asuspc, heisenberg, ckenarli, defender45acp, jeronimo, atillak
(05-10-2017, 12:09 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Elinize sağlık.
Kırmzı ile işaretli, kravat bölgesindeki Big Grin atımlar kime ait?

Mesajınizi geç gördüm kusura bakmayın. Grupman bana ait. Tabanca poligonun tabancası. Kisitli tecrübesi olan benim için, gayet keyifli atışlar oldu. Tabi birazda şansın yardımı oldu diyelim.

Saygilarimla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
(17-10-2017, 03:47 PM)FatihKafka demiş ki: Bu mesajı görür müsünüz bilmiyorum ama değerli üstat Lupus uygun fiyatları nedeniyle birçok kişinin tercih  sebebi olacak iki silahı karşılaştırır mısınız? Elbette not da verirseniz seviniriz.
1-Stoegar Cougar 8000 FT
2-Canik TP9 SF Elite
Öncelikle tüm foruma merhaba!

Fatih Bey, teknoloji çok hızlı ilerlerken ve özellikle yerli firmalar yapılan her eleştiride kendilerini geliştirmek için ürünlerinde yenilemeler yaparken bende sizin gibi devamlı bir kararsızlık içinde kaldım. Son olarak aynen sizin gibi iki tercih arasında kaldım
1-Stoegar Cougar 8000 F Siyah
2-CANİK ELİTE S Tungsten
Sn. Demirci57 bizim gibi araştırarak ve Sn. Lupus başta birçok ustanın eleştirelirini kendi değerlendirmeleriyle krom kaplı Cougar tercihi yapmış fakat sonra siyah olmalı demiş. Bu noktada bende kararımı vererek işlemlerime başladım ve belgemi aldım bu hafta MKE ziyeretimi ilk fırsatta gerçekleştirip iki üründen birini edineceğim.
Stoeger durumu stabil hala alimünyum alaşımlı gövde boya ve  emniyet kilidi handikapı var ve güveniliir.
CANİK ELİTE S Tungsten çok şık ve tanıtımlarda beğeniliyor. Namlu kırımı yaşamış ve sahada çok yeni olmasına rağmen aşırı iddiası tereddüt ettirdi. Tungsten kaplamanın fiyata etkisini görünce maddeyi araştırdım fakat tabancaya katkısı anlamında bir bilgi bulamadım. Son zamanlarda Elite S ile yakından ilgilenen ve Stoeger sahibi Sn.Demirci son olarak ne düşünüyor bilmek isterdim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
FatihKafka
Sayın aşite,

TP9 Elite Tungsten modelini inceleme şansına sahip olamadım, fakat sanayide kullanılan manasıyla Tungsten (namı diğer Volfram) ile kaplanması enteresan. Motor elemanları, kesici takımlar v.b. yüksek miktarda aşınmaya meyilli malzemelerin dayanımını arttırmak amacıyla kullanılan bu suni materyal, oldukça sert olup eğer benim anladığım manada sürgü ve namlu kaplamasında kullanıldıysa, tüm TP9 serilerinin en çok şikayet edilen kozmetik çizikler ve benzeri boya atmaları gibi sıkıntılarına çare olabilir. Ayrıca asidik medyaya karşı malzeme direncini arttıracağından dolayı, uzun vadede silahın insan vücuduna temas eden metal aksamının ter-tuz bileşenine karşı mukavemetini arttıracaktır diye düşünüyorum.

TP9 alacak olsaydım, iri el yapımdan dolayı öncelikle Elite modeli elime oturmadığından dolayı ilk eleyeceğim model olurdu. Bu biiiir.

İkincisi, ben prensip olarak sahada iyice denenmemiş hiç bir silahı (aslında hiç bir ürünü!) ilk alan kişi olmayı istemem. Tecrübeyle sabittir ki, kim üretirse üretsin ve ne üretirse üretsin yeni üretilen bir ürünün tam manada içe sinen bir hale gelmesi biraz zaman almaktadır. Üstadın tabiri ile "rafine" olması için zamana ve sahada kullanıma ihtiyacı var...

İllaki TP9 almayı kafama koysaydım, bolca atış yapıp şahsen denediğimden dolayı (2000 mermi üzeri) DA/SA olanının son versiyonunu gönül rahatlığıyla alırdım.Fakat güvenilirlik adına bana, Cougar mı yoksa TP9DA mı diye soran bazı güvenlik görevlisi arkadaşlarıma söylediğim gibi;

Cougar, atım yatağı dolu, emniyeti açık ve horoz yarı kurulu vaziyette taşımaktan zevk aldığım ve güven duyduğum bir silah. Peki sen kendi TP9'un için aynı şeyi söyler misin? 

Şunu da ekleyeyim ki Cougar beni ciddi manada bir defa utandırdı, o da poligon çalışmamda maşası tam oturmayan bir kılıfla beraber elime geldiğinde utancımdan yerin dibine girdim. (Şaka olsun diye yazmıyorum, kalabalık bir yolda yürürken pantalonum düşse ve donla kalsam ancak bu kadar utanırdım. Onun için kılıf da en az silah kadar önemli ve göz ardı edilmemesi gereken bir mevzu!)

Bunun dışında gerisi sizin zevkinize kalmış. Her ne alırsanız alın, Allah kötüye kullanmayı nasib etmesin.

Saygılarımla

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
madenci08, 1905sss, aşite, tirendaz, Tongel, alpi, PersonalDefence, sem, wubıh, ckenarli, mimaslan, DaRkNeSs-, Carbon12, zarif_, alpago, defender45acp, foottwo, ThePulchra, atillak, Çılgınturk
Sn Demirci57

Takip ettiğim kadarıyla TP9 SF Elite modeli kaplaması (boyası) alternatiflerinden üç tanesi olarak ceracote (seramik bazlı fırınlanmış boya) 1 modelde siyah lak, model rengini tungsten olarak biliyorum. Tungsten kaplama değildi.

http://www.canikarms.com/series/tp-serisi/tp9-sf-elite
http://mkek.gov.tr/tr/products.aspx?id=53&source=Sales

Kendi zevkime göre silahlarda siyahı her zaman çekici bulmama karşın, görünce göz zevkimi okşayan ve aklımı çelen bir renk olmuştur.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
demirci57, tirendaz, DaRkNeSs-, Sabri, ckenarli, atillak
Sayın LAMRETOEJ,

Verdiğiniz linkteki görsele bakınca aklıma geldi, Mne Poligonunun bir önceki Canik envaterinde 2 adet eski versiyon TP9 DA/SA silahından bir tanesinin sürgüsü yeşil, diğeri de bu renkti. (Tungsten dedikleri renk)! 

Ve kesinlikle haklısınız, Tungsten dedikleri şey kaplamanın nev'inden ziyade, o bronzumtrak gri renkti... Ayrıca poligon şartlarında sürgünün üzeri çok fena çizilmiş ve kaplamada bayağı (%25-30 civarı) atmalar oluşmuştu. Benzer durum haki yeşili sürgü için de mevcuttu. 

Tabii dediğim gibi, bu iki silah poligon ortamında bolca hırpalanmış ve hor kullanılmıştı. Muhakkak ki bu tür kaplamalı bir silah bilinçli bir silah severin elinde çok daha iyi şartlarda ve güzel bir kondüsyonda muhafaza edilecektir.

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
LAMRETOEJ, ckenarli, defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi