Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 mm pipet
(28-09-2011, 03:37 PM)ilksurfer demiş ki: Turkiye icin bu tarz pipet gun lari tavsiye ederim. Ruhsata tabii degil ve oldukca etkili.Smile

[Resim: 6MonsopiadWarriorBlowGun.jpg]

Bu da yurt icinden bir pipet koleksiyonu. Big Grin

[Resim: pipet%20copy.jpg]

Sesli güldüm gece gece Smile

Alıntı

Sn.İlksurfer, resimdekinin elinde tuttuğu pipete yanar dönerli novak nişangah takımı yakışırdı. Nasıl nişan alıyorlar anlayamadım?

Alıntı

İçgüdüsel nişan denilen ve sadece hedefe bakılan bir yöntem kullanıyorlar..

Kısaca nasıl çalıştığını, dominant gözünüzün olduğu taraftaki kolunuz ile herhangi bir objeyi, gözünüzü kapatıp işaret ediniz, gözünüzü açınca nasıl hedefte olduğunu görerek anlayabilirsiniz...

Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sparus
Sn.Barış, teşekkürler.

Alıntı

Selamlar,bu tüfeklerden piyasada bulmak sanırım imkansız.Satın almak istiyorum lakin hiçbir yerde yok.

Alıntı

(04-10-2011, 06:04 AM)baris demiş ki: İçgüdüsel nişan denilen ve sadece hedefe bakılan bir yöntem kullanıyorlar..
...

Kesinlikle... Instinctive shooting ya da eskilerin dili ile "insiyaki" atışla silah/mühimmat sizin bir parçanız olur ve bu durumda nişan almanıza pek gerek kalmaz. Ortaokul dönemlerinde 0.5 Atlas kalemin tüpünü kullanarak, ağzımızda yuvarladığımız kağıt kağıt parçasını, üstelik hareket halindeki taşıtın camından dildiğim yere atabildiğimizi net hatırlıyorum (Allah affetsin). Çünkü hemen hemen her gün ve kesintisiz 3 yıl boyunca atış yapa yapa nişan almaya gerek kalmamıştı.

Geleneksel okçuların pek çoğu da nişan almaz (zaten bunu yapabilecekleri nişangah sistemi de aslında yoktur). Nişan alınacaksa da iki göz açık, çift görünen ok ucu, el ya da yay üzerinde bir nokta nirengi noktası olarak alınabilir, hepsi bu. Ok ve yay artık biz uzvunuz oluncaya dek atış yaparsanız aslında zor olan nişan almayı denemek olur. Pipet gibi dart atan primitif silahlar ile çocukluktan itibaren haşır-neşir olan birisi için avını vurmak, 1-2 m ötedeki çöp kovasına ağzınızdaki çikleti tükürebilmenizen farklı olmamalıdır.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
GullyFoyle, tirendaz
(17-05-2017, 02:57 PM)UĞUR ERBAB demiş ki: Selamlar,bu tüfeklerden piyasada bulmak sanırım imkansız.Satın almak istiyorum lakin hiçbir yerde yok.

Antalya'daki Atüs Silah Sanayi halen bu tüfekleri üretiyor. 0242 424 8330 Bu numaradan ulaşamazsanız bana email gönderin bir de cep telefonu var.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi