Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8040 F almayı düşünüyorum
Eğer kalibre ve platform konusunda ısrarcı iseniz boya konusunu kafaya takmayıp, silahı acımadan kullanacak, zamanı geldiğinde de fabrikada tekrar boya revizyonu yaptıracaksınız...Akla en yatkın olan seçenek bu gibi...

Alıntı

(05-04-2012, 06:23 PM)lupus demiş ki: Eğer kalibre ve platform konusunda ısrarcı iseniz boya konusunu kafaya takmayıp, silahı acımadan kullanacak, zamanı geldiğinde de fabrikada tekrar boya revizyonu yaptıracaksınız...Akla en yatkın olan seçenek bu gibi...

Geçen hafta fabrikadaydım. Boya sorununu hallettiklerini söylediler. Konu başka olduğu için neden, nasıl sormadım.

Bu arada Sayın lupus, telefonunuz yine alengirli çalıyor; always unreachable...

Alıntı

(05-04-2012, 06:23 PM)lupus demiş ki: Eğer kalibre ve platform konusunda ısrarcı iseniz boya konusunu kafaya takmayıp, silahı acımadan kullanacak, zamanı geldiğinde de fabrikada tekrar boya revizyonu yaptıracaksınız...Akla en yatkın olan seçenek bu gibi...

Sn. Lupus , boya yapımında fabrika mı yoksa dışardan ustalara mı güvenmek doğru olur . Fabrikanın yaptıgı boya ortada .

Alıntı

Geçen hafta fabrikadaydım. Boya sorununu hallettiklerini söylediler. Konu başka olduğu için neden, nasıl sormadım.

Bu arada Sayın lupus, telefonunuz yine alengirli çalıyor; always unreachable...
[/quote]

Sn. harun 2010 sonrası sorun zaten yok imiş.

Alıntı

(05-04-2012, 06:23 PM)lupus demiş ki: fabrikada tekrar boya revizyonu

Sn. Üstadım, Tekrarlayan boya revizyonu metal üzerinde herhangi bir olumsuzluğa neden olur mu?
Saygılar...

Alıntı

(09-04-2012, 11:27 AM)beretta demiş ki:
(05-04-2012, 06:23 PM)lupus demiş ki: fabrikada tekrar boya revizyonu

Sn. Üstadım, Tekrarlayan boya revizyonu metal üzerinde herhangi bir olumsuzluğa neden olur mu?
Saygılar...

Sürgü herhangi bir şekilde tesviye edilmeden boyanırsa hiç bir sorun olmaz ki, malum siz revizyonu fabrikada yaptıracaksınız. Ancak gövdeye mükerrer defalar anodlama ile eloksel yapıldığında bazen toleransları bozulabiliyor, ancak yine fabrikada yapılacak işlemin silahınıza herhangi bir zarar vereceğini sanmıyorum....

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
YLDZ37
Sn. lupus Teşekkür ederim..
Anlamadığım ve kafama takılan bir konuda, yabancı forumlarda stoeger cougar 8000-8040-8045 modellerinde hiç boya sorunu ile ilgili yazı geri bildirime rastlamadım. Aksine tüm modelleri hakkında çok iyi, olumlu sonuçlar verdiğini herkese tavsiye edildiğini gördüm. Yani olumsuz hiç yorum yok.
Firma yetkilisine sorduğumda ise "yurt dışına verdiğimiz silahlarla ülkemizdeki silahlar aynı" cevabını alıyorum.
Formda ise boya ile ilgili bir kaç sorun ve geri bildirim var. Problem nerede acaba?
Saygılar..

Alıntı

(22-03-2012, 04:31 PM)lupus demiş ki: Videonun altındaki yorumlarda, sağ yanda emniyet manevelası ile birlikte çalışan ve emniyet aşağıya çevrildiğinde tetik kolunu aşağıya iterek mekanik irtibatını kesen pimin, bazen emniyet manevelası tekrar yukarıya çevrilip ateşleme pozisyonuna getirilse de aşağıda kaldığı ve sürgü hareketini engellediği belirtilmiş...

Sn.zucchero, boş kovan atım yatağından çıkmadan öylece kalıyor ki, büyük ihtimalle sürgü şarjörden yeni bir fişek alacak kadar geri gelmediği için '' double feed '' hadisesi vuku bulmuyor...

Silahın üretiminde ve sonraki test aşamalarında mühendislerin ya da diğer yetkililerin kontrolünden nasıl kaçıyor bu hadise, biraz güven sarsıcı gibi... Sad

Alıntı

Son günlerde 8040 alan varmı acaba? Boya sorununu merak ettim.MKE de şu an satılmakta olanlar hangi sene imalatı? HS bekliyorum ama dolardan bayaca bir fiyatlandı o yüzden beklemeyip 8040 almayı düşünüyorum.

Alıntı

Kararımı verip bugün satın aldım. İstanbul'daki son 40cal.(Federal) mühimmatla beraber.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi