Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8040 F almayı düşünüyorum
Cougar taksit yapmıyor bilginize..
Saygılar

Alıntı

.40 sw kalibre muhimmat için Cougar'ın namlu boyu yeterli mi acaba?
Namlusunun 45acp için gerekenden kısa kaldığını,gaz çıkışına olumsuz etkisi olduğunu okumuştum.İyice araştırın aceleye gelmesin.
Bende çok merak ediyorum dünyada .40 sw kalibrede mekanik güvenilrliliği tam ve bu kalibreye uygun en iyi silah hangisi?

Bence size HS produkt'un 40sw si olsaydı fiyatıyla mermi kapasitesiyle iyi olurdu ancak ithalatçı maalesef getirtmiyor herhalde.ABD de Springfield XDmarkasıyla var .12 fişek kapasitesi varmış.
[Resim: untitled-2.png]

Madem çatışmalara girip canınızı tehlikeye atıyorsunuz, HK USP size yakışır.
HK güvenilirliği ve 13 adet 40sw mermi yeter miydi size?
[Resim: untitled-1.png]
Ya da Glock 22 verelimSmile
15 tane .40sw fişek kapasitesiWink
[Resim: g22.jpg]

Alıntı

Teşekkürler Sn Lupus...

Alıntı

(23-03-2012, 01:16 AM)ihtiyar demiş ki: Cougar taksit yapmıyor bilginize..
Saygılar

Önümüzdeki aydan itibaren tüm k.kartlarına peşin fiyatına 12 ay taksit imkanı sunuluyor.

Alıntı

(23-03-2012, 11:30 AM)couger demiş ki: Önümüzdeki aydan itibaren tüm k.kartlarına peşin fiyatına 12 ay taksit imkanı sunuluyor.

Forumda yıllardır süren taksit meselesi de son bulur artık. Shy

Alıntı

(23-03-2012, 02:31 AM)exorcist demiş ki: .40 sw kalibre muhimmat için Cougar'ın namlu boyu yeterli mi acaba?
Namlusunun 45acp için gerekenden kısa kaldığını,gaz çıkışına olumsuz etkisi olduğunu okumuştum.İyice araştırın aceleye gelmesin.

.40 SW mühimmatın çalışma basıncı .45 ACP ile kıyaslanmayacak kadar yüksektir. .40 SW, .357 SIG, 9x19 mm yüksek basınçlı kalibrelerde rüştünü ispat etmiş tasarımlarda namlu boyu silahın çalışma güvenilirliğini .45 ACP kadar etkilemiyor...

Alıntı

Teşekkürler Sn.Lupus,bilgilerinize, yorumlarınıza ulaşabildiğimiz için ne kadar şanslısıyız.

Alıntı

(23-03-2012, 12:38 PM)lupus demiş ki:
(23-03-2012, 02:31 AM)exorcist demiş ki: .40 sw kalibre muhimmat için Cougar'ın namlu boyu yeterli mi acaba?

.40 SW mühimmatın çalışma basıncı .45 ACP ile kıyaslanmayacak kadar yüksektir. .40 SW, .357 SIG, 9x19 mm yüksek basınçlı kalibrelerde rüştünü ispat etmiş tasarımlarda namlu boyu silahın çalışma güvenilirliğini .45 ACP kadar etkilemiyor...

Üstadın teorik olarak söylediklerini pratikte şahit olduğum için söylediklerine aynen katılıyorum.
Şöyleki ;
Sahip olduğum 92mm(3,6'') namlu boyuna sahip 40 S&W Stoeger in hedef üzerindeki tahribat ve deliciliği yine sahip olduğum 4,25'' namlulu 45 ACP S&W ye göre çok daha iyi.
Saygılarımla

Alıntı

(23-03-2012, 11:30 AM)couger demiş ki:
(23-03-2012, 01:16 AM)ihtiyar demiş ki: Cougar taksit yapmıyor bilginize..
Saygılar

Önümüzdeki aydan itibaren tüm k.kartlarına peşin fiyatına 12 ay taksit imkanı sunuluyor.

İyiymiş.Rolleyes Keşke şubat ortalarında görüştüğümde beni uyandırsalardı.

Alıntı

Bilgilendirme için herkese teşekkürler...
Uzun zamandır aklımda olan bir tabanca idi...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi