Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8040 F almayı düşünüyorum
Rolleyes 
Foruma yeni üye oldum sitenin içeriği beni silahlar konusunda epey bilgilendirdi, yeni bir tabanca almak istiyorum. Cougar hakkında forumun sayesinde biraz bilgi edindim ama yinede tam bilmiyorum bu silahı. Yeni bişeyler bilen varsa bu silah hakkında paylaşmanızı isterim . Buradaki arkadaşların hepsine selemlar...

Alıntı

Sn.Amanos foruma hoşgeldiniz.
Aşağıdaki linklerde Cougarla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=307
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=132

Alıntı

teşekkür ederim sayın ceycey bunlardan başkada bilgisi olan varsa burada bizimle paylaşsın ve bu silaha alternatif yerlilerinde artı ve eksilerini yazarlarsa ......

Alıntı

Doların 1.7 Tl olduğu şu günlerde ekonomikman çok çok rahat olmayan bir silahsever için en iyi sıfır tercihlerden biri bence bu silah..

Tabi ithal mermi motivasyonunu saymıyorum, hehe..Mis gibi 40 Sw..

Alıntı

Cougar 8040 f modeli hakkında bilgi paylaşımına rastlayamadım. Mke sitesinde iki farklı ithal fişek 40 S&W (FEDERAL/BLAZER) TABANCA FİŞEĞİ (FMJ-180 GRN.)- diğeri FEDERAL/A.EAGLE(SP-180 GRN.) bunlar arasındaki fark nedir acaba?

8040 ile 8000'in kapak modelleri farklı.
Şahsi düşüncem model olarak 8040 daha hoş duruyor.
8040 modeli almaya değer bir silahmıdır? Mermi ileride sıkıntı olabilir mi?
Namlu dayanımı konusunda 8040 ile 8000 modeli arasında fak olur mu?
Saygılar..

Videodaki sorun neden kaynaklanabilir?
Saygılar..

Alıntı

Youtube'daki yorumlarından boş kovanı fırlatmadığı belirtiliyor. Bir süre önce Cougar tırnak yaylarındaki sorunlardan bahsedilmişti forumda. O durum aklıma geldi ancak boş kovanın üzerine dolu fişeği basarak double feed yapması gerekmez miydi? Kafam karıştı...

Alıntı

Videonun altındaki yorumlarda, sağ yanda emniyet manevelası ile birlikte çalışan ve emniyet aşağıya çevrildiğinde tetik kolunu aşağıya iterek mekanik irtibatını kesen pimin, bazen emniyet manevelası tekrar yukarıya çevrilip ateşleme pozisyonuna getirilse de aşağıda kaldığı ve sürgü hareketini engellediği belirtilmiş...

Sn.zucchero, boş kovan atım yatağından çıkmadan öylece kalıyor ki, büyük ihtimalle sürgü şarjörden yeni bir fişek alacak kadar geri gelmediği için '' double feed '' hadisesi vuku bulmuyor...

Alıntı

Sn:amanos 2008 yılından beri 8040 sahibiyim.Bu süre zarfında 1000 in üzerinde mermi attım.Daha bir kere daha takıldığını görmedim.Atış dağılımı da bence gayet iyi.Silahı satışa çıktıktan sonra alan 2. kişiyim.Silahın üzerindeki boya kötü idi bunu fabrikaya iletince bana ''getirirseniz ücretsiz yenileriz '' denildi götürüp bıraktım 2 gün sonra hakikaten ücretsiz şekilde silahımı iade ettiler.Üzerindeki boya şimdi oldukça iyi silahım sıfır oldu sanki. Size tavsiyem silahı yakından görün eğer elinize oturuşu ve dizaynı hoşunuza gitti ise mekanik olarak düşünmeyin hemen alın derim.
Saygılar
http://i1065.photobucket.com/albums/u395...graf66.jpg

bu da silahımın fotoğrafı

Alıntı

Madem düzgün boya yapabiliyorlar neden satmadan önce yapmazlar, anlamıyorum bu üreticileri.

Alıntı

(22-03-2012, 04:44 PM)Avicenna demiş ki: Silahın üzerindeki boya kötü idi bunu fabrikaya iletince bana ''getirirseniz ücretsiz yenileriz '' denildi götürüp bıraktım 2 gün sonra hakikaten ücretsiz şekilde silahımı iade ettiler.

Sn. Avicenna, müsadenizle konu açılmışken, ben de firmanın müşteri ilişkileri ile ilgili duyduğum memnuniyeti burada ifade etmek istiyorum. Bu silahı tercih etmeyi düşünen üyelere yardımcı olabilir belki.

Silahla ilgili boya dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ama diğer isteklerim (kılıf, av tüfeği, aksesuvar, havalı tüfek, ...) konusunda Stoeger firmasından özellikle Tuğçe Hanım ve Kamil Bey, her zaman yardımcı oldular. En kısa zamanda bütün sorularımı cevapladılar ve ihtiyaçlarıma cevap verdiler. Çocuk kilidi, ikinci kılıf gibi bazı aksesuvarları da, ücretini ödemek istediğim halde kabul etmediler ve ücretsiz olarak adresime gönderdiler. Kargo ücretini dahi bana ödettirmediler.

Gönderdikleri malzemelerin maddi değeri ne olursa olsun, manevi olarak her zaman beni kazandılar. Bu vesile ile, müsadenizle, bir defa da buradan kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Kısmet olursa, bir İstanbul ziyaretimde, davetlerine icabet ederek, fabrikaya da uğramak istiyorum.

Stoeger firması hakkında, silah almak isteyen üyelerimize yardımcı olabilecek bir bilgi vermek istedim. İnşallah konuyu çok dağıtmamışımdır.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi