Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K2 45
Bizim renk konusunda polemikde kalmamamız için yazmışlar.

Alıntı

Konu tazelenmişken bu hafta sonu atış yapma fırsatı bulduğumuz bir K2 45 şarjörlerinde gözlediğimiz bir sorunu paylaşmak ve K2 45 sahiplerini bu konuda uyarmak isteriz. Söz konusu tabancanın şarjörlerine on dört fişek yüklediğimizde, gerek şarjörü şarjör yuvasına yerleştirirken, gerekse de şarjörü yerine kilitlerken anormal bir dirençle karşılaştık. Şarjörü yerine tam oturtup kilitlemenin, şarjörü kapasitesine kadar yüklenen her tabancada zor olduğunu düşünerek, yanımızda bulunan .45 ACP kalibre Glock 30' un şarjörlerini de tam kapasitesine kadar yükleyip, şarjörün kilitlenmesi için gereken kuvvetin yaklaşık olarak aynı olduğunu gözleyince, bu durumu fazla önemsemedik. Ancak tam kapasitesine kadar doldurulmuş şarjörlerin şarjör yuvasına yerleşirken karşılaştıkları dirençler arasında çok bariz bir fark olduğunu görünce bu sorunun üzerine düştük.

Şarjör yuvasına girişte şarjöre direnç gösterebilecek kabza kapakları ve vidalarından, şarjör kilidine kadar herşeyi tek tek kontrol ettik. Hiçbirisinde herhangi bir sorun gözlemedik. Bunun üzerine şarjörlere sadece on üç ( 13 ) fişek yükleyerek denedik... On üç fişek yüklenmiş şarjörler şarjör yuvasına rahatça yerleşti, yerine rahatça oturdu ve kilitlendi. Tabanca ile gelen her iki şarjörü de on üç ve on dört fişek yüklü halleri ile defalarca denedik ve aynı şeyi gözledik.

Sonuç; Bu tabanca ile gelen şarjörler on dört fişek yüklendiğinde genleşiyor ve yuvaya sıkışıyordu, on üç fişek yüklendiğinde ise sorun ortadan kalkıyordu. Her ne kadar tabanca şarjöre on dört fişek yüklü iken de fişekleri sorunsuz bir şekilde beslese de, en azından bu tabanca ile gelen şarjörlerin sağlıklı fişek kapasitesinin on üç olduğunu anlayıp, silah sahibine şarjörlerine en fazla on üç fişek yükleyerek taşımasını tavsiye ettik.

Bu vesile ile tüm K2 45 sahiplerine şarjörlerini on dört fişek yükleyerek, bu şekilde kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Merhaba arkadaşlar;
Sarsılmaz K2 45 beyaz krom modelini uzun zamandır kullanıyorum. Şarjöre 14. mermi zorla yerleşiyor ve silahın uygun çalışmasına olmsuz etki ediyor, geçmiş yorumlarda da bunu arkadaşlar belirtmişler. Ayrıca namlu mermi yatağının olduğu üst kısım kapak takımına sürtüyor bu da namlunun görünen kısmında çeşitli izler yaratmış, kabze kapakları biraz daha iyi olabilir, bunların haricinde bir problem göremedim, gayet kaliteli şekilde işlenmiş, üzerindeki kaplamayı kaldırdığım için yüzey işçiliğinin de gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Silah beyaz krom kaplıydı ben de bölgesel polisaj yaparak görünümünü kendi zevkime göre değiştirdim. Henüz bitmiş değil ama tamamlanmamış halini paylaşıyorum, bittiğinde yeni foto ekleyeceğim.

Saygılar.
http://i65.tinypic.com/15mirti.jpg

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Merhaba,
Sn. lupus'un paylasımını okuduktan sonra P228'imde kullandığım 10'luk MecGar şarjörlerde yaşadiğim benzer bir problemi aynı şekilde çözebilir miyim diye denedim ve şaşırtıcı bir şekilde başarılı oldum. Artık şarjörlerim 9'luk :-D

Teşekkürler Sn. lupus

Alıntı

K2 45 ile direkt alakalı olmayabilir ama , Glock' ta dahil olmak üzere , tabancaya takılı olarak uzun süre atış yapılmadan taşınacak bütün şarjörlere bir mermi eksik doldurmayı yıllar yılı bir şekilde huy edindim .

Hemen hemen pek çok markada , tam kapasite yükleme yaptığınızda bir K2 45 yada Glock 22 kadar olmasada azımsanmayacak seviyede gerginlik ve direnç oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz.

Kullanılan şarjörün yayı, ısıl işlemi yada markası ne kadar kaliteli olursa olsun ve ne kadar sağlıklı besleme yaparsa yapsın , şarjörleri uzun süreli olarak limitine kadar sıkıştırarak kullanmamakta hem kullanım ömrü , hemde çalışma sıhati bakımından fayda var.
Bunun en basit örneği çoğunuzun bildiği gibi uzun süre dolu bekletilmiş şarjör ile kısa süre dolu duran şarjörün besleme tansiyonunun elle boşaltım yaparken dahi farkedilmesidir.
Tam kapasite tabancaya takılı olarak bekleyen şarjörlerde ise tansiyon kaybı dahada çabuk oluşmakta.

Bir diğer neden ise tam dolu olarak takıp çıkarttığınız şarjörün her manüplasyonda en üstteki fişeği eksik kapasite doldurulan şarjöre göre kapak takımına yaslanma sırasında daha fazla deformasyona uğratması,
Malum Mke fişeklerinin kaliteside zaten ortada..

Özet ile 15 dolara magpul alıyorsanız sorun yok, ama adet başına 150-200 dolar ödenince ben biraz daha dikkatli kullanıyorum.
Yeri gelmişken belirtiyim dedim.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi