Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K2 45
Arkadaşlar Sarsılmazın kataloğundan yeni çıkacak olan 45 liğin resmini paylaşmak istedim.

"Yeni" ibaresi bulunmakla birlikte ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil.

Sarsılmazın kolleksiyonundaki 45 lik eksikliğini giderir zannediyorum. ustalar yorumlar tabiki ancak resimden başka done yok maalesef.

Resme bakacak olursak Sarsılmaz kendi üretim kalıbına sadık kalmış, bence hoş görünen bir silah. Ama nedir nedeğildir bilemiyoruz.

Şarjör kapasitesi dikkat çekici. Resmi ekliyorum...

[Resim: k45ss5.jpg]

Alıntı

Görünüm olarak çok güzel,bence bu tabanca bana sarsılmazın kedi olalı fare tutacağı ilk tabanca gibi geliyor,çünkü dünya pazarında cz sistemi kullanan yüksek kapasiteli bir 45lik bildiğim kadarıyla henüz yok,üstüne üstlük görünüm estetiği açısındanda cz 97 den çok daha iyi,tanfoglionun 45 likleri olsada 45 acp jericho/tanfoglio modeli tabancalardaki genişletilmiş browning kilit sistemi bana estetik açıdan hiç hoş gelmiyor,dolayısıyla namlu geometrisini cz 40 türevi yaparak 45 acplik bir platformda hem estetik görünüm hemde sağlıklı besleme/boşaltma yapılacak boşluğa sahip olmuşlar,tabi bunun için bile namlu geometrisi,hareket açısı ve kovan fırlatıcı hizzalamasının 9para modellere göre çok daha dikkatli hesaplanması gerekmekte.

öte yandan armalite tabancaları ile alakalı 2008 tarihli yabancı bir forumda k2 45 lik modelden bahsediliyordu,tabancanın armalite versiyonunun çıkıp çıkmayacağı hakkında net bir bilgi edinemesemde sarsılmazın bu modeli kendi ismiyle abd pazarına sokma çabası içerisinde olduklarıda okuduklarım arasında,hal böyle olup bu modelde ağırlıklı olarak yurtdışı pazarı için üretildiğinden kalite ve dayanımla alakalı olumlu haberler görmemiz yada görmeleri..
mümkün.
Genel olarak görünümüne bakıldığında kabze yapısı büyük ellilere göre,tetik yapısı ve erişim mesafesiyse gene küçük ellilere problem çıkartacak gibi görünüyor,öte yandan standart haline gelen aksesuar rayı yapmışken bundanda olsun mantığıyle konulmuş,zaten dolu ağırlığından ötürü taşınmaya olanaksız olan bir tabanca olduğundan poligon ve fantazi kullanımı sırasında aksesuar rayınında olması yerindede olmuş diyebiliriz,geri kalanı bildiğimiz standart albenili sarsılmaz tasarımı,yanlız tabancadaki tırnak bence çok ince,tabanca her ne kadar cz sistemi kullansada kilit geometri yapısı hk türevi olduğundan,kovan ebatlarıda göz önüne alındığında sağlıklı boşaltma için vatoz modelindeki gibi daha kalın bir tırnak kullanılıp tırnak yapısıyla kapak namlu kilit geometrisi birbirine daha iyi adapte edilse,sanıyorum çok daha güven verici olur,zira cz97b de 45 acp de bu kilit yapısıyla bu şekilde ince tırnak kullandığından beslemeyle alakalı problemler yaşanmaktaydı,umarım aynısı bu modelde yaşanmaz.

Alıntı

Yüksek kapasiteli bir .45 ACP de, tetik erişiminin sorunlu olacağına ben de katılıyorum.
Anck buradan görüldüğü kadarı ile, kabza konturu kavranılması en konforlu ve doğal yüksek kapasiteli .45 liklerden birisi olacak izlenimi veriyor. Yıllardır prototip halinde olan Kılınç 45 'in o ne idüğü belirsiz garip kabza konturu yerine buna dönmeleri çok çok iyi olmuş. Kabza kapaklarının da kağıt gibi ince yapılması tutuş konforunu arttıracak diğer bir faktör gibi görünüyor.

Bu ayarda bir silah ABD'de genelde poligonda, savunma amaçlı olarak da genelde evde tercih edileceğinden, aparat oluğu ABD'de pazarlama açsından çok yerinde olmuş, çünkü bu amaçla kullanılacak silahlarda bunu istiyorlar. Ben kişisel olarak bu tür silahları daha klasik olarak seviyorum.

Tırnak konusunda da Sn.Sorter'e katılıyorum. Halihazırda HK USP tarzı bir sürgü çalışması da yapmış durumdalar, namlu kilit geometrileri, kovan tahliye penceresi ölçüleri ve kovan tahliye açıları arasında, HK USP gibi etli bir tırnak adaptasyonunu engelleyecek derecede afaki bir fark yoksa, bu silahda da etli ve kovan tablasını daha geniş bir alanda kavrayan bir tırnak kullanmalarının daha verimli olacağını düşünüyorum.

Beavertail uzantısının etrafı güzel traşlandıysa ve ele batmıyorsa, atışta konforu olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Ancak etkilibir şekilde el arkını destekleyecek azami miktar hesaplanarak, bu uzantı biraz daha kısa tutulabilrdi, çünkü silah SIG ve HK modellerinin siluetinde ve bence ABD'deki SIG Sauer USA'nın icat ettiği bu beavertail modası, bu silahların genel karakterine pek de uyugn değil, orada da bu konu çok eleştiri alıyor.

Bu ayarda bir silaha LPA nın o dandik muharebe tipi ayarlı gezi yerine, en az Professional modellerinde kullandıkları gibi bir gez ve buna uyumlu bir arpacık takmaları gerekirdi. Arpacığı ise CZ 75 B lerdekigibi önden yatak açarak geçirmişler, bu bazı durumlarda avantaj, bazı durumlarda ise dezavantaj olabilmektedir. Ayarlı gezli bir silahta, arpacığı yatay düzlemde daha kararlı tutacağı için güzel olur, ancak sabit gezli modellerde, yandan açılmış dovetail yataklarda ayrıca arpacıktan da yatay düzlemde ayar yapabilme avantajını kaybeder, bu da gezdeki kaymanın, dışarıdan bile fark edilebilir olacağı yer değişiklikleri ile ayar yapmayı mecbur kılar.

Dikkatimi çeken diğer bir ayrıntı da, nişangahın hemen altındaki, SIG Sauer veya CZ 75 B benzeri iğne sabitleme pimlerini andıran parça. Eğer klasik arkadan plaka ile iğne tespit sistemini terk edip de, bu modelde CZ 75 B benzeri pimle sabitleme sistemine geri döndülerse, iğne temizliği ve bakımı kat kat zorlaşacak, hatta çoğu kullanıcı tarafından yapılamayacaktır.

Silah eğer mekanik olarak yeterli çalışma güvenilirliği ve malzeme olarak yeterli dayanımı sağlıyorsa, artık ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan .45 ACP kalibrede güzel ve keyifli bir alternatif olur.

Alıntı

Umarım fiyat konusundada kaptırmasyon yapıp insanın miğdesine kramp sokturmazlar...

Alıntı

bence fiyat konusunda kaptiracaklardir.
ama gövdeye yazi yazma stilinde hala bir degisim yok.hala göze batan yazilar yazilmasindan hoslaniliyor.

Alıntı

Ustalar her zamanki gibi gayet güzel yorumlamış.
SN.Lupus'un değindiği Beavertail uzantısıda tasarım olarak yine Sarsılmazın vazgeçilmezi olan
Tanfogliodan esinlenilmiş duruyor.

Fiyat konusunda bencede kaptırmasyon olur.
Ama belkki yeni ürün lansmanı olmasından ve diğer yerli 45 liklerin istenen satış miktarlarını yakalamamış
olmasından ötürü özendirici olamak için beklenenin altında bir fiyat da olabilir...

Alıntı

işin gerçeği görüntü olarak gayet hoş bir model tabi dayanım ve malzeme kalitesini üstadın da dediği gibi piyasaya çıkınca göreceğiz
peki dostlar sizce bu silah ne kadar fiyatla piyasaya sunulur?
ilk tahmin benden olsun 2500 lira...(üstü olur altı olmaz Smile)

Alıntı

wildeagle demiş ki:işin gerçeği görüntü olarak gayet hoş bir model tabi dayanım ve malzeme kalitesini üstadın da dediği gibi piyasaya çıkınca göreceğiz
peki dostlar sizce bu silah ne kadar fiyatla piyasaya sunulur?
ilk tahmin benden olsun 2500 lira...(üstü olur altı olmaz Smile)

Aynı görüşteyim Sn.Wildeagle.Estetik bir tabanca.Diğer özelliklerini piyasaya çıktıktan sonra öğreneceğiz.Fiyatı tahmin ettiğiniz gibi.2.500 TL. 14 Mermi kapasitesi ve gövdesinin çelik olması düşünüldüğünde makul bir rakam gibi.

Alıntı

21.45 gram X 14 adet .45 acp= 300 gram
300 gram fişek + 1140 gram tabanca = 1440 gram
Beni aşar.

Alıntı

Dizirt taşır gibi düşünün kendiniziSmile 1,5 KG

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi