Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterling (Turaç) 9x19 Fişek İncelemesi
Selamlar,
Bende evvelki gun poligonda 100 adet Str ile atis yaptim. Herhangi bir sorun yaşamadım. (Tp9)
Saygılarimla

Alıntı

Merhabalar,

İstanbul Anadolu yakasında hem Sterling hem de Mke 9x19 mermiyi normal liste fiyatından satan bayi var mı arkadaşlar?

Şayet bildiğiniz böyle bir bayi varsa 3000 adet toplu alım yapalım istiyoruz. Her iki markadan olmasını istememizin sebebi, maksat çeşitlilik olsun.

Bu arada Gümüşsuyu'na gitmek gözümüzü korkutuyor. Malumunuz trafik, park yeri sıkıntısı vb... Karşıya geçeceğimize Ankara'ya gideriz daha iyi... Smile

Selamlar

Alıntı

Değerli forumdaşlar
Sterling fişekleri ile ilgili en son geri dönütün üzerinden 6 ay geçmiş. Bu yorumlar olumlu ama sonrasında farklı platformlarda bir çok olumsuz yorum duydum. Geçen süre içerisinde bu fişekleri kullananların dönütlerini yazmalarının faydalı olacağını düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
1910 yapısı luger p08 ile 150'ye yakın 2018 sterling fişek attım 5 kez dolu kovan dikti. Bunun tabanca ve şarjör kaynaklı olduğunu biliyorum. 97 model CZ 75 ve 2015 model Walther PPQ m2 ile ortalama 2018 model 600 fişek attım. Hiç bir besleme ya da patlamama gibi fişek kaynaklı olabilecek bir sorunla karşılaşmadım. Buna keza patlama esnasında bileğe verdiği darbe şiddeti mkek fişekler gibi farklılık göstermiyordu. Beni en çok sevindiren ise atışlar sonrası sürgü ve kabza içerisinde kalan kovan prinç atıklarının azlığıydı. Tabancalar gayet temiz kalmıştı.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
trkmustafa, Alphawolf, Cyrsis, lenduha
Sterling fişeklerden bugüne kadar binin üzerinde kullandım ve sıkıntı yaşamadım. Atış sonrası bıraktığı az kalıntı konusunda da hemfikirim. Bence MKE den daha verimli bir fişek.
Saygılarımla

Alıntı

(29-07-2017, 06:02 PM)alpsaral demiş ki: Özetle durum bu arkadaşlar. Hiç yanmamış barut artığı yok ancak yerine bol bol metalik parçalar var :Smile Atışlarla ilgili üstteki mesajımda durumu anlattım zaten.

Aynı durumu bende farkettim, 2018 üretim sterling ile yaptığım atışlardan sonra tabancayı temizlerken heryerde bu ufak sarı metal parçaları vardı, çizilmelere sebebiyet veriyor. Ayrıca namlu içerisinde mke ye göre daha fazla sarı çekirdek izi bırakıyor.

Alıntı

(09-05-2018, 12:17 AM)demirci57 demiş ki: Merhabalar,

İstanbul Anadolu yakasında hem Sterling hem de Mke 9x19 mermiyi normal liste fiyatından satan bayi var mı arkadaşlar?

Şayet bildiğiniz böyle bir bayi varsa 3000 adet toplu alım yapalım istiyoruz. Her iki markadan olmasını istememizin sebebi, maksat çeşitlilik olsun.

Bu arada Gümüşsuyu'na gitmek gözümüzü korkutuyor. Malumunuz trafik, park yeri sıkıntısı vb... Karşıya geçeceğimize Ankara'ya gideriz daha iyi... Smile

Selamlar

Liste fiyatından satılması zorunlu diye biliyorum her bayide

Alıntı

Sterling ile ilgili bir ekleme daha yapayım, kutu içerisinde boyutu diğerlerinden daha kısa olan mermiler çıkıyor. Bununla ilgili fotoğraf paylaşanlar olmuş önceden, aynı sorun 2018 mermilerdede var. Gerekirse çekip yükleyebilirim fotoğraflarını.

Alıntı

Selamlar.
MKE sitesinde Yerli Fişekler başlığı altına Sterling Luger 9 mm diye yeni bir çeşit eklenmiş. MKE 9mm ve Sterling Parabellum 9 mm fiyatları 2.40 TL olmasına rağmen yeni gelen Sterling Luger 9 mm 2.16 TL olarak gözüküyor. MKE nin sitesinde ürünler ile ilgili ayrıntılı bilgi bulamadım. Turaç web sitesinde ise sadece 2600 e 2650 gr/cm3 şeklinde bir basınç farkı gördüm. Bunun dışına bir şey bulamadım. Ben bugüne kadar Luger ve Parabellum un iki farklı isimlendirme dışında bir farkı olmadığını biliyordum. Konu ile ilgili bilgisi olanlar yorum yazabilirse sevinirim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Yyildiz;

Standart MKE fişekleri ve Sterling Parabellum fişekler 124 grain iken, Sterling Luger ismi ile satılan fişekler 114 grain olarak imal ediliyor.

Turaç temsilcisinin bir etkinlikte yaptığı açıklamanın videosu;

https://www.facebook.com/PoligonClub/vid...368338786/

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
yyildiz, Ahmet Efe

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi