Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.45 kalibre bir tabanca almak istiyorum ...
(23-10-2017, 01:09 PM)Rockatansky demiş ki: Hatta benim asıl hayalim Colt Super 38'dir.

Benim de...  Big Grin

[Resim: 1911_38_Super_2.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, Rockatansky, pasa_7676, heisenberg, wubıh, alpago, karabasan, ahmetarslan
(23-10-2017, 08:41 AM)aydincondur demiş ki: Sayın forum üyeleri ;

Siz olsanız , Simith Wesson Performance Center hiç kullanılmamış : 30.000 tl.
Colt 1911 Goverment (Mkek'te en ucuz olan modeli) hiç kullanılmamış 6.000 usd.
Sig Sauer 1911 25.000 tl.

Söz konusu tabancalar Mkek'de olmadığı için mecbur kaptırmatörlere kaldık. Yukarıdaki fiyatlara bakarak siz olsanız hangisini satın almayı tercih edersiniz.
Sn. aydincoundur,
Bahsettiğiniz olduğunuz silahlardan, Sig Sauer 1911 (MKE'den 4,400 usd civarında geçen yıl almıştım) ve Colt 1911 Goverment (bu yıl 3,667 usd'ye almıştım) sahibi olarak, kesinlikle Sig-Sauer diyebilirim. Smith Wesson silahım oldu, ancak 45 acp olarak değil (s&w 5906'ım olmuş idi, 2016 yılı sonunda, ruhsat süresi dolduğundan 8,500 tl bedel ile hibe etmiştim) Ancak yine de yukarıda yazılı rakamları vermem, ama verecek olana da, Sig-Sauer diyebilirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
(23-10-2017, 08:41 AM)aydincondur demiş ki: Sayın forum üyeleri ;

Siz olsanız , Simith Wesson Performance Center hiç kullanılmamış : 30.000 tl.
Colt 1911 Goverment (Mkek'te en ucuz olan modeli) hiç kullanılmamış 6.000 usd.
Sig Sauer 1911 25.000 tl.

Söz konusu tabancalar Mkek'de olmadığı için mecbur kaptırmatörlere kaldık. Yukarıdaki fiyatlara bakarak siz olsanız hangisini satın almayı tercih edersiniz.

Merhaba. Armi e Tiro dergisi Ekim 2016 sayısında 1911 platformunda üretim yapan bir çok markanın karşılaştırmalarını yapmışlardı. Bilginize.
http://www.dmyayincilik.com/Armi-e-Tiro-...R-676.html

Alıntı

Sayın forum üyeleri bugün itibariyle MKEK'de 45 kalibre mermi satışı yapılıyor mu?

Alıntı

Tüm üstadlara merhabalar,
Konu açamadığım için bu başlığa - biraz ilgili olduğu için - yazmak zorunda kaldım,
Mke'den 1 adet Sigsauer P245 tabanca aldım,hali hazırda Glock 17 sahibiydim, şimdi bir de 45 acp sahibi olmak istemem ve uzun süre araştırmalarım sonucu p245 de karar kıldım.Sizler kadar tecrübeli olmadığımı peşinen belirterek;ifade etmek isterim ki taşıma konusunda Glock17 ye nazaran daha kibar ve konforlu hissettirdi,ayrıca 45 acp bir tabanca taşıdığını bilmek de sanırım insana(en azından bana) farklı hissettirdi.Ancak aksesuar(şarjör,kılıf) konusunda sıkıntı çekiyorum,nereden temin edebileceğim konusunda önerilerinize açığım.
Herkese iyi günler dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Tandoğan'da Meçhul Asker Sokak'ta Yükseltepe'de deri kılıfı olabilir yoksa da kalıbını alıp dikebilirler. Şarjörü Birleşik ltd ye bir sorun.Saygılar

Alıntı

Sn 7tepe,
Cevabınız için çok teşekkür ederim,kılıf konusunda ki önerinizi değerlendireceğim.Şarjör konusunda birleşik ltd yi aradım,ısrarla p245 in MKE de satışının yapılmadığını öne sürdüler, şahsen şok oldum,en son; -ben deli miyim beyfendi,yeni aldım MKE den neden yalan konuşayım diyerek kapadım.
Saygılar.

Alıntı

P245' iniz hayırlı olsun Sn.anismilac... P245, sahip olmak için paranın yeterli olmadığı bir tabanca.

Klasik SIG Sauer P serisinin yumuşak karınlarından birisi sürgü ve manivelaların yüksek karbon içeriği ve basit meneviş boyasıdır. Bu iki faktör pas ve korozyon direnci konusunda ciddi bir handikap oluşturmaktadır. Tabaklama kimyasallarından usulünce arındırılmamış, köselesi atölyede yıllandırılmamış deri kılıflar bu tabancaların düşmanlarından birisidir. Şahsen taşıma ruhsatlı bir P245 sahibi olsam, Cardura ve benzeri malzemeden mamül olanlar haricinde, ki bunların da neredeyse tamamı tasarım şekileri itibarı ile silah taşıma kılıfı değil, silah gezdirme kılıfıdır, asla yerli deri kılıf kullanmazdım.

Saygılar.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
drmehmet, Gazanfer, wubıh, tirendaz, kut4, karabasan, Yasin06, topraxxx, Sabri, CoolHand, anismilac, blueokkes
(14-03-2018, 10:14 PM)anismilac demiş ki: ... Şarjör konusunda birleşik ltd yi aradım,ısrarla p245 in MKE de satışının yapılmadığını öne sürdüler, şahsen şok oldum,en son; -ben deli miyim beyfendi,yeni aldım MKE den neden yalan konuşayım diyerek kapadım.

Temsilcinin yaptığı işe olan ilgisi ve bilgisi her türlü taktirin üzerindedir. 

Özetle beyefendiler malı MKE'ye satar, sizinle işleri yoktur. Sadece kurumlarla görüşürler, avamla muhattap olmazlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, Zamane Akıncısı
Sn Lupus,
Cevabınız ve iyi temennileriniz için çok teşekkür ederim,önerinize binayen deri kılıfı eledim.
Sn harun,
Ben de sizin gibi düşünüyorum,temsilcinin sattığı silahın MKE de hala olduğunu bilmemesi ve bunda da ısrar etmesi hakikaten içler acısı.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi