Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.45 kalibre bir tabanca almak istiyorum ...
İyi gunler sayin forum üyeleri .

Bildiginiz üzere MKEK' gelen 1911 Coltlar  neredeyse satışa çıkmadan bitti .

Ben bir adet 45 lik tabanca satın almak istiyorum . İthal 1911 modeller çok pahalı ( kaptırmatorler sagolsun) . İzmir' de SIG Sauerin 1911' ini gordum , rakam 19.000 TL idi , ancak ilan sahibine ulasamiyorum . Ulasabilsem o rakama da raziyim .

Asil sorum şu, taşıma ruhsatlı .45' lik tabanca alacağım, su an hali hazirda taşıma ruhsatlı 9 mm tabancam var, yani alacağım silahin büyük taşımasının zor olması çok önemli değil. Sizce 4.000 tl ruhsat parası verip , yerli 1911 klonlarından almak mantıklı mı? Ya da bana tavsiye edebileceğiniz , en fazla 20.000' TL lik bir 45 lik tabanca mevcut mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Sn. Aydıncodur, selamlar.

Paradoks olmuş biraz. Daha geçen hafta 12.000 liraya satılan bir tabancaya 20.000 lira vermeyi göze alınca, haliyle öğlen olmadan bitiyor vitrinde.

Bu rakamı göze aldıktan sonra, size ulaşan olur aramanıza gerek yok, siz iletişim bilgilerinizi yazın yeterli.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
mimaslan, lupus, harun, tirendaz, emre76, alpago, asuspc, ahmetarslan, nsyuksel, NG1 Doğan Tanka, pasa_7676, shelby, Xlll, asicocuk, hymer, ismicey, DaRkNeSs-, sparus, Kanuni, Ahmet Özalp
MKEK sitesinde satışa çıkan Colt tabancaların bilgisayardan ekran görüntüsünü alamadan ürünler bitti desek yeridir sanırım.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
NG1 Doğan Tanka, drmehmet, Shepherd
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid340053

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
NG1 Doğan Tanka, lenduha, Sabri
Sayın aydıncodur,

Taşıma ruhsatlı bir 45lik alacak olsaydım, Glock, Sig veya CZ bekleyecek sabrım olmasaydı, mevcut şartlar altında kesinlikle bir HS-45 Sandard sahibi olurdum.

Yerlilerden benim güvenebildiğim bir tek 45lik var, o da Cougar 8045.

Saygılarımla

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, shelby, lupus, batuhanvurall, tirendaz, baracuda77, wubıh, Murata, Yasin06, Gazanfer, Dr.Oz
Merhaba,

Uzun zamandır MKEK'de Sig Sauer P245 ler 3536 USD ile satışta ve üstelik de Alman üretimi... Nedense bir türlü bitmedi bu stoklar... Ben şahsen hem kompakt yapısı, hem de durdurucu gücü ile 1911 platformundan 6 adet kapasitesi ile sadece 1-2 eksik mermi alan bu tabancayı neden bitirmediklerine şaşıyorum...

Az mermi kapasitesi nedeni diyen bilen ağabeyler olsa da, 45 lik te 6 adet bence yeterli...

Sayin aydincondur, sizin tercih etmeme nedeniniz ne olurdu madem 45lik arıyor iseniz?

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, ahmetarslan, alone61, Fruktoz23, huseyin2017, Dr.Oz
(19-06-2017, 08:44 PM)derinoz demiş ki: Merhaba,

Uzun zamandır MKEK'de Sig Sauer P245 ler 3536 USD ile satışta ve üstelik de Alman üretimi... Nedense bir türlü bitmedi bu stoklar... Ben şahsen hem kompakt yapısı, hem de durdurucu gücü ile 1911 platformundan 6 adet kapasitesi ile sadece 1-2 eksik mermi alan bu tabancayı neden bitirmediklerine şaşıyorum...

Az mermi kapasitesi nedeni diyen bilen ağabeyler olsa da, 45 lik te 6 adet bence yeterli...

Sayin aydincondur, sizin tercih etmeme nedeniniz ne olurdu madem 45lik arıyor iseniz?

Saygılarımla

öncelikle telefondan bir kaç kez yazmaya çalıştım ancak kabul etmedi , şu an bilgisayardan yazıyorum , inşallah kabul eder. Bahsettiğiniz tabancayı biliyorum hatta canlı bile gördüm ancak hoşuma gitmedi malesef . 0 yüzden tercih etmiyorum . Uzunca bir süredir satılık olmasından dolayı piyasanın çok tutmadığı bir model olduğunu anlıyorum.

cevap için teşekkürler.

Alıntı

Merhaba...

Aynı konuyu yakınlarda çalıştığım için, edindiğim fikirleri paylaşmak istedim. Ama öncelikle tabanca konusunda hiç tecrübem olmadığını belirteyim. Yazdıklarım eksik, anlamsız ve yanlış olabilir. Buna göre değerlendirmenizi ve yorumlarınızı rica ederim. Bu sayede ben de bilgimi doğrulamış olurum.

Tabanca seçiminde EC olup olmayacağı, dolayısıyla ağırlığı, geometrisi, gereken/istenilen durdurma gücü yani kalibresi, şarjör kapasitesi ve kişiye özel başka kriterler etkindir. Bunların arasında, ülkemiz şartlarında önemli bir etken olarak maliyeti de  katabiliriz. Kimi kişiler özellikle benim gibi silahseverler için ise görünüm ve estetik çok önemlidir.

Bu değerlendirme sonucunda kompakt bir 45'lik almaya karar verildiğinde, seçenekler bulunabilirlik açısından kısıtlı. Kurumda mevcut P245 dışında piyasadan alınabilecek yakın zamanda satılıp biten COLT DEFENDER ve halen piyasada satıldığını gördüğüm  GLOCK 36 modellerinin özellikleri aşağıda:

[Resim: sig_245.png]
[Resim: colt_defender.png]
[Resim: glock36.png]

Aksamın Çelik, Alaşım veya Polimer oluşundan kaynaklanan ağırlıklara göre en hafif Glock 36 (Yaklaşık 700 gm), en ağır ise P245 (yaklaşık 850 gm) olarak görünüyor.

P245'in şarjör kapasitesi X-Grip ile +2 arttırılabiliyor. Aynı zamanda daha sağlam bir tutuş sağlıyor.

[Resim: sig_capacity.png]

COLT DEFENDER aksesuarsız, standart 8'li hatta 10'lu 1911 şarjörü ile de çalışıyor. Biraz sakil ama 2 silah taşıyanlar için (Örneğin: Koltuk altında 1911, ayak bileğinde Defender) aynı şarjörleri kullanabilmek büyük kolaylık. Aşağıda WILSON COMBAT şarjörler takılmış COLT DEFENDER'lar:

[Resim: colt_extra_mag.png]

GLOCK 36 Sadece kendi 6 kapasiteli şarjörü ile çalışıyor.

Tetikleri görsel olarak karşılaştırdığımda, ergonomik olarak benim en rahat kullanabileceğim tetik  P245'in DA/SA tetiği diye düşünüyorum. Kutudan çıktığı gibi kulanabilirim. Okuduğum yorumlara göre GLOCK Striker Action tetiği çok eleştirilen ve ZEV Kit'le iyileştirilebilen bir aksam. COLT DEFENDER'ın ise plastik ve ilk modifiye edilecek parçası gibi görünüyor. Bu işlerin ülkemizde ne kadar zor olduğu düşünüldüğünde modifikasyon gerektirmeyeceğini düşündüğüm P245 avantajlı görünüyor.

[Resim: sig_trigger.png]

[Resim: def_trig.png]

[Resim: glock_triggr.png]

Bulunduğumuz şartlarda sayılı atım yapabileceğimi düşünerek, aksamın çalışma ömrü, kırım oranı gibi teknik konuları çalışmadım. Fiyat araştırmasında COLT uçmuş görünüyor. Bulduğum GLOCK36 fiyatları da '0' P245 fiyatından yüksek. Kaliteli bir tabanca alıp, ilerde satmayı düşünmeyen ve kaptırmatörlere bulaşmak istemeyen biri olarak, ilk el bir P245 almak üstünde durulması gereken bir seçenek diye düşünüyorum.

Saygılar.

NOT: Herhalde P245 uzun süre stoklarda bulunmaya devam edecektir. Bu yazdıklarımın MKEK'nda bir SIG SAUER satış furyasına yol açacağını sanmıyorum.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
lupus, usame, Gazanfer, heisenberg, Kıraç Ata, Surmene, xeorx, Dr.Oz, derinoz, batuhanvurall, shelby, defender45acp, Fruktoz23, drmehmet, sparus
Nedense, 45'lik tabanca denince ilk akla gelen silah, hep COLT oluyor. Tabi ki çok daha kaliteli 45'likler kesinlikle vardır, ama ülkemizde nedense hep 45'lik denince ilk akla gelen silah COLT oluyor. Bu sadece benim fikrim mi, yoksa bu fikre sahip diğer forum üyelerimizde var mı acaba?

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
emre76, defender45acp, drmehmet
Merhaba

.45 ACP deki ACPnin açılımı. Automatic Colt Pistol'dur. Bu kalibreyi ortaya çıkaran da 1911 Colt'un designer ı olan John Browning'tir. .45 lik denince Colt akla gelmesi de bundandır.

Saygılarımla

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
S@riyerli, emre76, Murata, ismicey, drmehmet, pasa_7676, sparus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi