Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küçük kalibre ithal tek kurşunlar ( .410 )
Bir arkadaşımın tek kurşun hastalığı görünce bende niyetlenmiştim. Ama benim tüfeklerim .410 / 36 ga olduğundan bende kendi tüfeklerime göre tek kurşun biriktireyim demiştim. Atışa gittiğimde bazı yabancı fişekleri ve yerli fişekleri karşılaştırmıştım.

Tabii bazı değerli forumdaşlarımızın yaptığı gibi teknik verilerin olduğu bir karşılaştıma değil. Çıplak gözle ve amatörce. Yerli fişeklerin patlaması, sesi, tepmesi, isabet oranı, çıkardığı duman bile farklıydı. Bende yabancı marka tek kurşunları toplamaya başladım o gün.

Yerlileri poligonda atışta kullanıyorum.

Fişeklerim denediğim eski günden bir iki kare;

[Resim: IMG_1274_zpszvjokzxe.jpg]

[Resim: IMG_1275_zps6qykqa8q.jpg]

[Resim: IMG_1276_zpshkginq5a.jpg]

Ama maalesef yurdumuzda her istediğiniz marka ve çeşit fişek bulunmuyor. Gerçi 12 ga dan sonra en fazla çeşit 36 ga da var diye gözlemlemiş şaşırmıştım. Sanırım son senelerde bu çapın çok popüler olması, pek çok markanın bu çapta tüfek üretmesinin etkisi var.

Bende ithal markalardan bulabildiklerimi almıştım. Biraz zor olmuştu. Çoğu distribütör olayı bitmiş, bayi elinde kalmış mallardı. Tane bile bulsam satın aldım Smile Onlarca bayiyi aradım, gezdim sordum, şehir dışındaki arkadaşlarımızdan rica ettim. Bulabildiklerim bu kadar. Bu çapta ithal başka yabancı marka tek kurşun elinde olan varsa şaşırırım vallahi.

12 - 16 - 20 ga ile yan yana 36 ga

[Resim: IMG_2429_zpsu9d1sojz.jpg]

[Resim: IMG_2428_zps0nmq40l9.jpg]

Mühimmat kutularım. Bunları Harun beyden almıştım.  Hafif ama sağlam, paslanmaz kokmaz bulaşmaz. Contaları var, nem rutubet gibi sıkıntı yok. Çok memnunum

[Resim: IMG_2393_zpsxgr50dyc.jpg]
[Resim: IMG_2394_zpsdxt3pnqd.jpg]
[Resim: IMG_2388_zps3olz2iii.jpg]
[Resim: IMG_2387_zpshsznumkv.jpg]
[Resim: IMG_2392_zpsb93aefiq.jpg]

Bunlar kutudan çıkınca resim çekeyim bari dedim. Peltor Optime ve Earshield kulaklılarım var. Ama ne zaman bir organizasyona , poligona gitsem çantaya 3-5 tane bunlardan atarım Kesinlikle bir yerde lazım oluyor eşe dosta. Veya kulağı çok hassas biri, çocuk vs. varsa büyük kulaklık ile beraber kullanılabilir.

[Resim: IMG_2391_zpsfml6qzcr.jpg]
[Resim: IMG_2390_zpsk9ulg3yw.jpg]
[Resim: IMG_2389_zps2miijfjn.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
defender45acp, Karacula, heisenberg, Fruktoz23, demasoni, Ruhsuz, harun, lupus, Arat, lenduha, sparus, usame, kaan han, alpago, tirendaz, foottwo, alone61, Dr.Oz
İthal tek kurşunlar

FEDERAL Rifled Slug

Artık bulunmuyor. İnşallah yakın bir zamanda Harun Bey Federal marka fişekleri getirecek bizde rahatça alacağız.

[Resim: IMG_2396_zpslpe0pl3c.jpg]

[Resim: IMG_2397_zpserdz41q1.jpg]

[Resim: IMG_2398_zpsr0hjrasb.jpg]

[Resim: IMG_2395_zps7v4hkadn.jpg]

[Resim: IMG_2401_zpsa31lnrfp.jpg]

REMINGTON Rifled Slug

Dövizden dolayı rakamlar devamlı artıyor. Ama Remington hala pek çok bayide satılıyor.

[Resim: IMG_2402_zpsqtei5rpd.jpg]

[Resim: IMG_2403_zpsljq0354v.jpg]

[Resim: IMG_2404_zpsi5sv5byb.jpg]

[Resim: IMG_2405_zpsuoyshzyu.jpg]

[Resim: IMG_2407_zpsxxz0d6m3.jpg]

[Resim: IMG_2408_zpsgm6ukyrp.jpg]

WINCHESTER Rifled Slug

Artık kesinlikle yok. Uzun zaman önce bitmiş. Bunları bulana kadar göbeğim çatladı. Hatta içlerinden birini koleksiyon yaptığımı duyan bir forumdaşımız hediye etti.

[Resim: IMG_2409_zpsd4u8zmqg.jpg]

[Resim: IMG_2411_zps8ilrygho.jpg]

[Resim: IMG_2412_zpssgva6gjg.jpg]
[Resim: IMG_2414_zpskxwvdhdd.jpg]

[Resim: IMG_2415_zpsrkuq3b9n.jpg]

GB BALA SLUG BRENNEKE

Artık bulunmuyor. Mağazasının bir köşesinde eskiden kalmışolan bayi varsa belki denk gelinebilir.

[Resim: IMG_2416_zpscl5jez9e.jpg]

[Resim: IMG_2417_zpsvrjh0wmn.jpg]

[Resim: IMG_2418_zpswxqjnh59.jpg]

[Resim: IMG_2421_zpspshbnnw3.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
heisenberg, Karagoz, Fruktoz23, demasoni, Ruhsuz, Sabri, lupus, lenduha, kaan han, Ahmet Özalp, alpago, alone61, Dr.Oz, DoganSW, defender45acp
DIANA BALA SLUG BRENNEKE

Türkiye' de tek bir bayide gördüm. Ve satın aldım.

[Resim: IMG_2423_zpsg4tn0378.jpg]

[Resim: IMG_2424_zpsyumcex5r.jpg]

[Resim: IMG_2425_zpsseycwbf1.jpg]

[Resim: IMG_2426_zpsceev9yij.jpg]

DIANA 1X2 ÇİFTLI KURŞUN

Türkiye' de tek bir bayide gördüm. Ve tek kurşununu alırken çiftlisini de aldım.

[Resim: IMG_2427_zpsh8nyrxfd.jpg]

[Resim: IMG_2431_zpsdejbwy0a.jpg]

[Resim: IMG_2432_zps6luuw2b9.jpg]

RIO BALA SLUG BRENNEKE

RIO bir aralar pek çok yerde satılıyordu. Anladığım kadarı ile devamı yok. Biten mağazalarda yerine koyulmuyor. Hala aranırsa elinde kalan bayilerde bulunabilir belki.

[Resim: IMG_2433_zpsjvmv39zg.jpg]

[Resim: IMG_2434_zpsoyuoilip.jpg]

[Resim: IMG_2435_zpsumirzdm4.jpg]

[Resim: IMG_2436_zpseja5t2hc.jpg]

RIO 1x2 ÇİFTLİ KURŞUN

RIO bulunduğu zamanlarda  bunlardan da almıştım.

[Resim: IMG_2437_zpsxfwwtqgz.jpg]

[Resim: IMG_2438_zpsp53nqldv.jpg]

[Resim: IMG_2439_zpscxblkd6v.jpg]

[Resim: IMG_2440_zpsixu12v5i.jpg]

Çiftli kurşun derken bilmeyen varsa diye ne olduğunu açıklayayım;

[Resim: IMG_1189_zpsdtmxzxw2.jpg]

[Resim: IMG_1190_zpsg9gawekx.jpg]

[Resim: IMG_1191_zpssyyibv5g.jpg]

B&P BIG GAME SLUG

Hala satılıyor diye biliyorum.

[Resim: IMG_2441_zpsmq8xp3mz.jpg]

[Resim: IMG_2442_zps9exo563t.jpg]

[Resim: IMG_2443_zpsxrpiiloo.jpg]

[Resim: IMG_2444_zps7hcw5n6a.jpg]

B&P MAGNUM THRILLSHOCK  SLUG

Saiga satışlarından sonra çok popüler oldu sanırım. Arayanlar bulamadıklarını söylüyordu en son.

[Resim: IMG_2445_zps1gvwe53v.jpg]

[Resim: IMG_2446_zpscbytexxl.jpg]

[Resim: IMG_2448_zpsvtcfr7wd.jpg]

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, demasoni, heisenberg, Ruhsuz, Sabri, lenduha, Ahmet Özalp, alpago, tirendaz, alone61, Dr.Oz, defender45acp
Yerli olarak YAF, Sterling, Jet, Zuber, Momento, BPS gibi markalarda var elimde.

[Resim: IMG_2449_zps2dflcmwr.jpg]

İthal tek kurşunlarda bulamasamda yerli .410 şevrotinde var.

[Resim: IMG_0342_zpshofo5suu.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, demasoni, heisenberg, Ruhsuz, efe1753, PersonalDefence, lupus, lenduha, talaymu, kaan han, Ahmet Özalp, alpago, tirendaz, alone61, DoganSW, ismicey, defender45acp
merhabalar,

magnum lardan 1-2 paket satma durumunuz var mı acaba ? valla bende arıyorum bulamıyorum 1-2 paket en azından keyfi atmak için verirseniz satın almak isterim Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
(17-06-2017, 11:19 PM)SKN demiş ki: merhabalar,

magnum lardan 1-2 paket satma durumunuz var mı acaba ? valla bende arıyorum bulamıyorum 1-2 paket en azından keyfi atmak için verirseniz satın almak isterim Smile

Merhaba,

Maalesef fazla sayıda olmadığından satmıyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SKN
Sn.1905sss,

"Peltor Optime ve Earshield kulaklılarım var. Ama ne zaman bir organizasyona , poligona gitsem çantaya 3-5 tane bunlardan atarım Kesinlikle bir yerde lazım oluyor eşe dosta. Veya kulağı çok hassas biri, çocuk vs. varsa büyük kulaklık ile beraber kullanılabilir."

Aynı kulak koruyuculardan, aynı amaçla ben de hep bulunduruyorum.

Fakat bildiğim kadarıyla kulak içi koruyucu ve normal kulaklığın aynı anda kullanılması patlama sırasında arada oluşan basınç / blast etkisi nedeniyle kulaklara zarar verebiliyor.

Dikkat etmek gerekebilir.

Saygılar

Alıntı

Bazen kombine kullanırım, '' yanlış mı biliyorum?'' diye bir an şüphe ettim, doğru biliyormuşum Smile
http://www.audiologyonline.com/articles/...s-and-1218
Saygılarımla

Alıntı

Sn. tirendaz,

Makale konuyu işçi sağlığı açısından, sürekli/daimi yüksek desibele maruz kalma ekseninde ele almış.
Ben daha ziyade patlama sonucu oluşan basınç etkisine dikkat çekmek istemiştim.
Başlığı daha fazla işgal etmeyim.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi