Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 DA
İlginç bir mekanizma...ilginize vede tavsiyelerinize çok teşekkür ederim.Benim çözümüm daha farklı,basit ve ergonomik.
Bayram sonrası ,Patent müracaatını gerçekleştirdikten sonra,sizinle paylaşıp fikrinizi duymayı sabırsızlıkla bekliyor olacağım..
Saygılarımla

Alıntı

Bence çok acele etmeyin... Tavsiyemi ciddiye alıp, işe aşağıdaki sistemleri inceleyerek başlayın. Sonra bir ömür boyu boş yere icat çıkardığınız mutluluğu ile yaşarsınız. Çünkü Türk Patent Enstitüsü Glock markasını Türkiye' den müracaat eden bir kişi adına tescil edecek kadar cühela takımından müteşekkil bir kurumdur. 

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, şahin44, jeronimo, Dr.Oz
Benzer mantığın konvansiyonel çift / tek hareketli tabancaya uygulaması;

Rahmetli ARSAN' ın kulakları çınlasın....

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, Dr.Oz
Bu da benzer mantığın 1911 tabancalara uygulaması.

http://www.mythicarmory.com/caraville-ar...e-ace.html

[Resim: 1155083_orig.png]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
hevesliamator, Sabri, defender45acp, Dr.Oz
İsrail de bile benzer şeyler düşünüp denemişler...

https://hebrewhammerblog.com/2015/02/26/sirkis-sqp/

[Resim: 2951282_orig.png]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
hevesliamator, Sabri, defender45acp, Dr.Oz
Hasılı kelam... Zor iştir hiç düşünülmemiş olanı düşünmek... İcat çıkarmak... Çok zor.

Gaz bulutu safhasından başlamak lazım diyoruz ama... Bugüne kadar bu lafı dinleyene hiç denk gelmedim. Bu memlekette denk gelinebileceğinden de ümidi kestim...

Bir zamanlar çok ama çok uzak bir galakside birileri yine birşeyler düşünmüş...

[Resim: c68afd153d9dd987faff996783b509df.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
hevesliamator, Sabri, PersonalDefence, defender45acp, şekerlioğlu
Sayın Lupus
Yaşadığımız toplumda edindiğiniz tecrübeler sizi biraz önyargılı yapıyor.Ama yanlış anlamayın,aynı durumdayım.
Patent konusunda haklısınız.85 milyondan fazla patentin 80 milyonu çöpden ibaret.
Sorun zaten birşeyi geliştirmek den öte,onu koruyup,doğru değerlendirebilmek.Patent bu konuda çok yeterli değil.
Örnek olsun..En çok satan glock 17 den daha hafif,daha ince bir silah tasarladınız.geritepme ve nozzle flip de azaldı(sürgünün hafiflemesi)..Şimdi aslında mevcut komponentleri farklı konumlandırdınız.Sürgü,yay,tetik,çekiç,kabza vs hepsi var...Benzer tasarımlarda denenmiş sizden önce,ama farklı ve başarısız şekilde...bu bakımdan çok değişiklik yok gibi..
Ama sonuç çok değişik.Veriler çok daha iyi..Koltuk altında taşıdığınız her gram ve her mm çok önemli...
Şimdi bunu nasıl koruyacak ve değerlendireceksiniz?
Fikir sizin,tasarımda öyle.Bir emek var ortada..Ama bunu paylaştığınız an sihir bitiyor.Ohhh harika fikir diyenler,onu sahipleniyor ve siz gereksiz oluyorsunuz.Bakınız kalaşnikoff..ki o en azından gururunu yaşadı.Onu bile yaşayamayanlar maalesef coğunlukta...
Saygılarımla

Alıntı

Şimdi buda patentli bir ürün...Bence saçmalamanın çok iyide bir örneği..Tabii bunları gördükce insan önyargı sahibi oluyor ister istemez...

[Resim: dueller_zps2a5qvqzu.jpg]

Alıntı

Sn.Erhank9..Bir endüstriyel tasarımcı olarak fikrinin-ürünün çalınması-koplayalanması ne demek çok iyi bilirim çok yaşadım ! Sizi eleştirmek için söylemiyorum lütfen öyle almayın ama asıl yeni fikirler ve ilham perisi o 80 milyon çöp patentte yatıyordur emin olun ! Ben toplantılarda vb ortamlarda aklınıza gelen her fikri vb söyleyin derim çünkü fikir kötü de olsa fikirdir ve birisinin aklında ampuller yakar söyledikleriniz...Üretilmeyen ve düşünülmeyen çok çok şeyler var hala eminim.İcat etmek sıfırdan bir eylem olduğu kadar baz bir fikri alıp geliştirmek ve insanlık yararına sunmakta yararlı bir icat yöntemi olarak görülebilir.Sizin ya da benim uğradığım haksızlık ve hırsızlıklar moralimizi bozmamalı ve yeniyi ya da daha iyiyi aramaya devam etmeliyiz.PATENT dediğiniz kavram siz ürünü piyasaya sürene kadardır sonrası asla engelleymezsiniz kopyalamaları vb .Ama burada asıl önemli noktanın ve mutluluğun bu fikri-ürünü bulmakta-geliştirmekte yattığını düşünüyorum.. Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
erhank9
Sn hevesliamatör
Elbette birşeyi geliştirmek müthiş bir haz.Zaten prototip çalışınca,version 10 a gelinince ve kusurların çoğu giderilince hevesiniz geçiyor.
Yeni birşeyin,yeni bir mücadelenin peşinde koşuyorsunuz..Ama sizin fikriniz,onu hayata geçiren firmaya birşey kazandırıyor ise,bunun orantılı bir karşlığı olmalı..O karşılık zaten yeni projelerde harcanacak,o belli...Ama en azından ufkunuzu genişletecek ve size daha geniş olanaklar sağlayacak..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dr.Oz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi