Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 DA
Sevgili forum dostları ve değerli üstatlarım,

Youtube da Shot Show 2017 fuarında 4 ay evvel Canik standında TP9 DA modeli tanıtılmış, aynı şekilde NRAAM 2017 de de yine TP9 DA videosu var. Son olarak da James Yeager geçen hafta yeni bir renk seçeneği dahil, çift hareketli tetiğe sahip model olarak, TP9 DA hakkında ayrıntılar vermiş ve güzel bir atış şov yapmış.
Buraya kadar her şey güzel; yalnız ürünle ilgili ne Samsun Yurt Savunma' nın, canik55.com web sayfasında, ne de harici internet kaynaklarında bir bilgiye ulaşamadım. Böyle bir ürün var mı? Yok mu? Teknik detayları, artıları, eksileri neler? Bilen gören var mı?

Canik TP9 SF Elite, TP9 DA & More at Century Arms: SHOT Show 2017  

NEW Canik TP9 DA - New Color and New Action(James Yeager)

NEW! CANIK TP9DA! FIRST LOOK AT NRAAM 2017!

Shooting the TP9 DAs(James Yeager)  

New Canik TP9 DA 9mm Pistol Review
https://www.full30.com/video/7e21563685802dbefc6624197647353f

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
batuhanvurall, PersonalDefence, Karakoc, heisenberg, Fruktoz23, SKN, defender45acp, Dr.Oz
Urun tabiki var ve yerli standartlara gore guzel ve kaliteli bir urun ... kesinlikle tavsiye ederim Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nineteeneleven
Ne ara bu tabancaya sahip olup da bir başkasına tavsiye edebilecek kadar tecrübe yaşadınız?

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
şahin44, scarface4086, sencerstm, nsyuksel, jeronimo, ismicey, defender45acp, drmehmet, ckenarli, targek, ThePulchra

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, turion64, demirci57, DaRkNeSs-, Dr.Oz, blueokkes, ßlackSmith, ThePulchra
Videolarda tabancanın DA olmasının tek getirisi olarak patlamayan fişeğe ikinci kez tetik düşürebilme avantajından bahsediliyor. Bu yeterince geçerli bir gerekçe değil. İlk iğne vuruşunda ateşlenmeyen fişeğin ateşlenmesi için ikinci kez tetik çekmeyi denemek (işi şansa bırakmak) yerine vur-çek manevrasına yönelmenin çok daha sağlıklı sonuç vereceği daha önce sayın lupus tarafından paylaşılmıştı.

Atım yatağı dolu taşıma söz konusu olduğunda (Amerika'da gayet yaygın olmasına rağmen) tabancanın sadece tek hareketli değil, DA/SA olmasının güvenlik açısından ne kadar büyük bir önem arz ettiğinden neden hiç bahsedilmiyor? 

Saygılarımla.

Alıntı

Merhabalar, 
Konun dışı olabilir ama; Facebook'ta bu sayfa da durum içler acısı, yöneticiler yabancı (abd) menşeili.
Farklı anlatımlar ve yorumlar mevcut. Şuanki durum  İsyan derecesinde. 
Yerli üretimde bunları görmek Gurur verici.
İsterseniz bir göz atın.
İyi forumlar.

[Resim: IMG_4501.png]

Alıntı

Sn. Lupus,

İlk hareketi Duble action olan bir Canik, bugüne kadar forumda, single action hareketli, güvenlik zafiyeti tartışılan, modellerine göre mermi yatağı dolu taşımada daha mı güvenli olmuştur?
Single action hareketli modellerde tetik sağma mesafesi ile ağırlığı daha kısa ve hafif, duble aksiyon hareketlilerde çok daha sert ve ağır olduğu tecrübe edilen ve aktarılan durumken; Canik TP9 DA modelinde (Yanlış anlamamışsam bugüne kadarki bilgilerden, mekanik yapısı sürekli olan duble action hareketli tabancaların yüksek ağırlıkta tetiklere sahip olduklarıydı.) ilk hareketin duble action olması sertlik konusunda aynı sorunu yaratır mı? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Alıntı

av fuarında tek hareketli diye alıp arkadaşa da anlatırken, çift hareketli olduğunu fark etmiş ve çok şaşırmıştım...

Alıntı

(22-06-2017, 11:25 AM)mkorkutm demiş ki: av fuarında tek hareketli diye alıp arkadaşa da anlatırken, çift hareketli olduğunu fark etmiş ve çok şaşırmıştım...

Niye şaşırdınız ki? İsminde zaten DA var. (DA = Double Action = Çift Hareketli)

Saygılar

Alıntı

(22-06-2017, 11:39 AM)Sabri demiş ki:
(22-06-2017, 11:25 AM)mkorkutm demiş ki: av fuarında tek hareketli diye alıp arkadaşa da anlatırken, çift hareketli olduğunu fark etmiş ve çok şaşırmıştım...

Niye şaşırdınız ki? İsminde zaten DA var. (DA = Double Action = Çift Hareketli)

Saygılar

farkında değildim o yüzden, ismine bakmadım, hepsini SA sanıyorduk

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi