Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bizde olmayan silah dertleri... (Teşekkürler 6136)
Değerli Silahseverler,

Bu konu başlığı atında Türkiye'de olmayan, sivil kullanımdaki ateşli silahlara ait dertlerin ve dermanlarının paylaşılmasını diliyorum. Mevcut yasa ve yönetmelikler aslında bizi pek çok masraf ve sıkıntıdan da kurtarıyormuş meğer.

İlk paylaşım benden. Aşağıdaki iki ürün AR/AK platformlarının şarjörlerini hızlı bir şekilde dolduran aparatlardan oluşuyor. Kasalar dolusu alınabilen fişeklerle atış yapmak, o şarjörleri doldurmak başlı başına bir sorun olmuş ki böyle ürünleri geliştirmişler.
(Zaten bu başlığı açmak da elalemin bu derdini görünce aklıma geldi):

Caldwell AR Mag Charger $56.99

Range BenchLoader $129.49

Ama bizde ne bu dertler var, ne de masrafı. Sağolasın 6136:
  • Mevcut yasa, elin memleketinde peynir-ekmek gibi satılan yarı otomatik bir AK/AR almamıza zaten izin vermiyor
  • Hatta aynı yasa 15'in üzerindeki kapasiteli şarjörü almamıza da izin vermiyor
  • Bu kalibrede seçeneğimiz yok, olsa da fişeğini zaten bulamayız.
  • Hadi fişek bulduk, senelik 200 adet sınırlaması ile 30'luk carcürü zaten 6-7 kez anca doldururduk.
  • Bu ürünleri geliştirecek sanayi, teknoloji ve iş gücüne de ihtiyaç olmadığından yorulmuyoruz. 
Saygılarımla.

Alıntı
38 üye teşekkür etti:
lupus, harun, Sabri, AsmTR, S@riyerli, 1905sss, batuhanvurall, heisenberg, Karagoz, durango, PersonalDefence, Vefasiz, faruk, ThePulchra, sparus, kuzeybuzulu, DaRkNeSs-, hfc, sem, Cem1964, asuspc, kotucenk, usame, ismicey, fuat_61, hunter 12, wildeagle, husrev, alpago, pasa_7676, shelby, Fruktoz23, mimaslan, defender45acp, MSB, alpi, Ercan 45, BBNinca
Sayın Lenhuda ,

Ne güzel yazmışsınız.6136 sayesin de böyle konular için kafa yormuyoruz.Smile)) Ne güzel stres yok , dert yok.Hatta bugün yeni silahımın ruhsatı için gittiğim Emniyet'te ,silahın gereksiz olduğu özellikle vurgulandı.Bence de yasaklansın tamamen kimse dert çekmesin, stres yaşamasın.Hatta bu yıla ait istihkaklarım için başvurayım dedim.Geçen sen aynı anda verdiğim dilekçelere istinaden yazılarım, 2 gün ara ile onaylandığı için , birisini bugün diğerini de cuma günü verebilirmişim.400 mermi için Ankara Emniyet'e 4 kere gitmiş olacağım.Yaklaşık olarak 400 KM yol yapacağım.Her mermi için 1 Km yol yapmak demek.Yani ortalama bir mermi bana (kaybettiğim zaman hariç ) 1,56+0,60 = 2,16 Kuruşa gelecek.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
lenduha, sem, kotucenk, tirendaz, Murata, alpago, Fruktoz23, Ahmet Efe
(14-06-2017, 11:34 PM)asuspc demiş ki: Hatta bugün yeni silahımın ruhsatı için gittiğim Emniyet'te ,silahın gereksiz olduğu özellikle vurgulandı.

Her sabah mesaiye gelirken önünden geçtikleri moloz haline gelmiş hemen yanlarındaki binayı hatırlatsaydınız.

Alıntı
29 üye teşekkür etti:
lenduha, durango, Ozan60, fuat_61, asuspc, hunter 12, heisenberg, Vefasiz, Ruhsuz, kararsız, husrev, xeorx, sem, tirendaz, Murata, nutkey, _X0X_, shelby, Kanuni, Tonyukuk ÖTUKEN, Fruktoz23, usame, alpago, Ahmet Efe, JoinV, drmehmet, konrf, oluc, kurtkan
(15-06-2017, 12:13 AM)lupus demiş ki:
(14-06-2017, 11:34 PM)asuspc demiş ki: Hatta bugün yeni silahımın ruhsatı için gittiğim Emniyet'te ,silahın gereksiz olduğu özellikle vurgulandı.

Her sabah mesaiye gelirken önünden geçtikleri moloz haline gelmiş hemen yanlarındaki binayı hatırlatsaydınız.

Üstad hatılatmama gerek varmı ? Biz millet olarak balık hafızalıyız.Çabuk gaza gelir ve çabuk unuturuz.O gün can havli ile ruhsatlı, ruhsatsız makina varsa beraber omuz omuza direnelim diyenler , şimdi gereksiz veya enayi (devlet politikası ) vurgusu ile nasihatta bulunuyorlar .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
usame, Ercan 45
Sn asuspc sizinki de dert mi, bakın Kaliforniyalılar neler çekiyormuş haberimiz yokmuş:

http://www.sacbee.com/news/state/califor...89319.html

Özetle; yeni yürürlüğe girecek kanun (Prop. 63) öncesi insanlar mühimmat stoklamaya başlamışlar ve bu nedenle fiyatlar "epeyce" artmış (Luger 9x19 50'lik paketi olmuş 9.99$ - tanesi 69 kuruşa geliyor).

Peki yazının özetinde "derin endişe" uyandıran maddeler ne miymiş?
  • Artık 500 mermiden fazla satan satıcıların lisans alması gerekiyormuş (eskiden herkes satabiliyormuş).
  • Adette hiçbir sınırlama olmasa da artık mühimmat alanlar için önce bir GBT yapılıyormuş. Özellikle sokak çeteleri ve suçluların mühimmat almasını engellemeye yönelik bu uygulama sporcuları ve avcıları etkileyebilirmiş.
  • En kötüsü de aile yakınları dışında arkadaşlarına ödünç mermi veremeyeceklermiş.
Ya biz? Fiyatları belirleyen MKE'miz sayesinde fiyat artış derdimiz yok. Kanun değişecek diye stoklara saldırmak da yok (400 mermi için 400 km yol yaptıran otokontrol mekanizmasını yabana atmayınız). Hele hele, mühimmat alırken GBT'ye hiç gerek yok. Silah alırken zaten toptan halledilmiyor mu o iş? 

Hem enayiler mühimmatı bol ve ucuza satarak yok yere tedirgin olacak bir sporcu ve avcı kitlesi oluşturmuşlar. Şimdi "derin endişe" duyarlar tabi.

Sen çok yaşa 6136! Hatta sen de çok yaşa, av süresini 3 güne indiren 4195 sayılı Kara Avcılığı Kanunu.

Saygılarımla.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
asuspc, heisenberg, sem, tirendaz, lupus, ombra, Sabri, pasa_7676, Fruktoz23, Gazanfer, mimaslan, usame, Sarnav, alpago
Ben en çok, bizleri boş kovan temizleme, parlatma derdinden kurtardığı için 6136 ya teşekkürlerimi sunarım. Videolardan anlaşıldığı gibi zahmetli ve vakit alan bir işlem.

Bu şarjör doldurma da benden gelsin.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
sem, lenduha, alpago, asuspc, tirendaz, Tongel, heisenberg, husrev, Gazanfer
Boş kovanların bu kadar sıkıntı çıkaracağını tahmin etmezdim (aslında hiç o kadarını bir arada görmedim)... 
Çeşit çeşit bol mühimmat alınabilir ise dertler bitmiyor. Hepsini sakla, ayrı-ayrı etiketle... Bu sıkıntı Sn. ilksurfer'da da vardı:

[Resim: 8-1-768x200.jpg]

[Resim: 6-1-768x687.jpg]

[Resim: 11-1-768x387.jpg]

[Resim: 12-1-768x406.jpg]

Sağolasın 6136.

Saygılarımla.

Alıntı
24 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, asuspc, ilksurfer, tirendaz, Karagoz, Tongel, batuhanvurall, heisenberg, sem, Xlll, Ozan60, pasa_7676, xeorx, husrev, ismicey, Fruktoz23, alpago, PersonalDefence, Gazanfer, usame, defender45acp, ckenarli, LAMRETOEJ
(14-06-2017, 11:34 PM)asuspc demiş ki: Hatta bugün yeni silahımın ruhsatı için gittiğim Emniyet'te ,silahın gereksiz olduğu özellikle vurgulandı.Bence de yasaklansın tamamen kimse dert çekmesin, stres yaşamasın.Hatta bu yıla ait istihkaklarım için başvurayım dedim.

Buna benzer bir durumla da ben karşılaşmıştım. Silahı tespit için ruhsat şubeye gittiğimde, MKE'den aldığım faturaya bakıp, bu ne be kardeşim, bu kadar para verilip silah almak enayilikten başka bir şey değil; bu paraya kaç tane fakire yardım ederdin, deyip hayıflanıp durdu. Siz kaç fakire yardım ettiniz diye sorduğumda da, memur maaşlarından hayıflanan özde bir kişilik. 6136 yasa ve kraldan fazla kralcılar da mevcut, güzel yurdumda.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
lenduha, asuspc, kotucenk, tirendaz, sem, Fruktoz23, maho07, Gazanfer, lupus, Ercan 45
Yok böyle memleket herkes başkasının parasını değerlendirme derdinde, sorunca sen ne yaptın diye tık yok.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
pasa_7676, Gazanfer, Ercan 45
Aslında çok değil de, bizde dolar pahalı Big Grin

[Resim: 19535106_1674779996163694_8014170900003815424_n.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
xeorx, heisenberg, batuhanvurall, Ruhsuz, musti267, lenduha, lupus, LAMRETOEJ

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi