Colt Competition Pistol 45 ACP
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Competition Pistol 45 ACP
Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Aylardır bekleyip, MKEK kapısında kuyruktayken silahların bittiğini öğrenmenin hayal kırıklığını ; forum üyelerimizin silahlarını aldıklarını görmek, biraz olsun hafifletiyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, ahmetarslan
Sıkı bir 1911 hayranıyım özellikle beğenerek videolarını izlediğim modele sahip olmanız beni oldukça mutlu etti. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, ahmetarslan
(13-06-2017, 01:45 PM)NG1 demiş ki:
(12-06-2017, 10:33 PM)Yasin06 demiş ki: Sn. heisenberg,

Yeni tabancanız hayırlı uğurlu olsun . Allah kaza bela vermesin. Alamayan forum dostları da üzülmesin. Colt dediğin tam boy ve S.S. olmalı bence. Smile

Saygılarımla.
SS yi anladım da
Tam boy derken.. Huh
Tam Boy  = 5" namlu boyu

Alıntı

'' SS '' de Stainless Steel demek oluyor...

Demek ki ABD' deki kolleksiyonerlerden tutun da, duayen 1911 kullanıcılarına kadar herkes pekmez ağızlı olduğu için Colt' un kendisine has siyah menevişli modellerini tercih ediyor...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
asuspc, NG1 Doğan Tanka, Sabri, ahmetarslan
(13-06-2017, 03:05 PM)lupus demiş ki: '' SS '' de Stainless Steel demek oluyor...

Demek ki ABD' deki kolleksiyonerlerden tutun da, duayen 1911 kullanıcılarına kadar herkes pekmez ağızlı olduğu için Colt' un kendisine has siyah menevişli modellerini tercih ediyor...

Demek ki doğru renk Colt'a sahibim .)))

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
(13-06-2017, 02:50 PM)S@riyerli demiş ki:
(13-06-2017, 01:45 PM)NG1 demiş ki:
(12-06-2017, 10:33 PM)Yasin06 demiş ki: Sn. heisenberg,

Yeni tabancanız hayırlı uğurlu olsun . Allah kaza bela vermesin. Alamayan forum dostları da üzülmesin. Colt dediğin tam boy ve S.S. olmalı bence. Smile

Saygılarımla.
SS yi anladım da
Tam boy derken.. Huh
Tam Boy  = 5" namlu boyu

Çok pardon ya. bu gelen coltlar tam boy değil 5'' di değil mi.. hay aksi bende tam boy aldım diye sevinmiştim. Tongue

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Colt deri atmaya başladı. Hayatım boyunca gördüğüm en adi boya..

[Resim: OobrLQ.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
heisenberg, topraxxx, drmehmet, defender45acp
Sn.Pagani,

Derisi atmıyor, sadece vitiligo olmuş... Smile

Şaka bir yana, mat manganez fosfat kaplama, bilinen adı ile parkarizasyon, uzun yıllar askeri standart olarak kalmış, basit, ucuz, kolay çizilen, ancak pas ve korozyon direnci, özellikle basitliği ve ucuzluğu ile kıyaslandığında son derece tatminkar bir kaplamadır.

Forumda bu tür kaplamalar gündeme geldiğinde sürekli tekrarladığımız şey, aşağıdaki videonun başında da tekrarlanıyor... Fosfat kaplama koruyucu yağları iyi emen ve tutan bir kaplamadır. Özellikle yeni iken koruyucu yağlarla doyurulursa, giderek kesifleşen, koyulaşan bir kaplamadır.  

Colt Competetion modeli ABD' de ayrı ayrı aldığınızda veya yaptırdığınızda çok daha pahalıya mal olacak silaha özel olarak alıştırılmış toleransları sıkı NM namlu ( Dikkat! Özellikle bu nedenle bu tabancalar tutukluk yapmadan çalışması için rodaj gerektirebilecek tabancalardır. ), traşlanmış tetik korkuluğu, yüksek kotlu kabza emniyeti, honlanmış iskelet tetik ve horoz, kılıfla taşımaya uygun ayarlanabilir gez ve fiberoptik arpacık, G10 kabza kapakları gibi ayrıntılardan oluşan paketi erişilebilir bir fiyatla silahseverlere ulaştırmak için üretilmiş bir tabancadır. Colt' un önerdiği 899 USD' lik perakende satış fiyatı böyle bir tabanca için oldukça makul sayılabilecek bir bedeldir. Bu fiyata böyle bir pakete sahip olabilmek için ödenen bedel ise daha yeni teknolojilerle uygulanmış, daha dayanıklı yüzey kaplamasından mahrum kalmaktır.

Tabii biz bu tabancaya vergi ve harçlarla Conilerin ödediği bedelin dört katından fazla bir bedel ödeyerek sahip olabildiğimiz, adamlar gibi tabancanın özelliklerinin hakkını vererek her hafta sonu IDPA' da tetik çekemediğimiz için durum bizde farklı. Mevcut kur düşünüldüğünde ödenen bedel gerçekten çok yüksek. Hele buna bir de ödenen bedelin beş veya altıda biri ödenerek alınabilen yerli 1911' lerin bile yüzey kaplaması daha dayanıklı çıkınca insanın canı iyice sıkılıyor. Ancak bu kusur gerçekten hakkı verilerek kullanıldığında hiçbirisinin bu vitiligolu beygirin performans ve keyfini veremeyeceği gerçeğini değiştirmez. Bu yüzden bu kusuru kafaya takmadan ayrıcalıklı yaratılmış olmanın keyfini sürün. Wink

Saygılar.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Pagani Dogan Tanka, ugurucar57, alone61, topraxxx, drmehmet, tirendaz, blacksea, wubıh, pasa_7676, lenduha, PersonalDefence, sem, heisenberg, blueokkes, Gazanfer, defender45acp
Ağzınıza sağlık üstadım. Valla keyfini de kendimce sürmeye çalışıyorum. Bana geçmişte telefonda birşey söylemiştiniz " bir silaha odaklan ve pelt edene kadar debelleş"  Türkiye şartlarında pelt biraz zor en azından benim için ama gözünün yaşına bakmıyorum. Allah var "beygir terli "de demedi bugüne kadar.. Big Grin Big Grin
Sağlık ve esenlikle kalın.
Saygılarımla

Alıntı

Üstümüze düşen bi şey varsa, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
turion64, drmehmet, Gazanfer, asicocuk

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi